TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Martini18
Posty: 161
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:51

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: Martini18 »

Progi nie poleca w gore. Zobacz ile osob zdawalo i zauwaz ze niektore uczelnie zrezgygnowaly z fizyki, poza tym MZ zarzadzil wieksza ilosc miejsc na kierunki lekarskie. A wyniki sa podobne do zeszlorocznych, tyle ze z biologii troszke wyzsze.
T4
Posty: 83
Rejestracja: 16 sie 2008, o 16:16

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: T4 »

1. Nie napisalem ze progi poleca w gore tylko, ze jest to prawdopodobne
2. Przez to, ze nie ma fizyki progi moga wzrosnac bowiem przygotowywujac sie do matury sily rozkladane sa na 2 a nie 3 przedmioty (zobacz na progi z poprzednich lat)
3. Na biologii zmniejszyli limity miejsc
4. Na med zwiekszyli ale zwroc uwage, ze mnostwo osob poprawia mature
5. Bardzo dobrze poszedl ang rozszerz wiec mozliwe ze na psychologie wzrosna

Choc mam nadzieje ze te wysokie srednie to efekt tego ze osoby 30-40% beda miec 50%
I ze progi wzrosna nieznacznie- proporcjonalnie do naszych wynikow
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: jagodzio »

Wyniki średnie z matury z
biologii (PP/PR): 2008: 41/51 2009: 44/59
chemii: 2008: 51/57 2009: 60/60
Ma wróżba: progi będą wyższe
T4
Posty: 83
Rejestracja: 16 sie 2008, o 16:16

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: T4 »

nasze wyniki tez:)
Martini18
Posty: 161
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:51

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: Martini18 »

jagodzio pisze:Wyniki średnie z matury z
biologii (PP/PR): 2008: 41/51 2009: 44/59
chemii: 2008: 51/57 2009: 60/60
Ma wróżba: progi będą wyższe
To Ty chyba nie wiesz dziewczyno co składa się na tzn PROGI. Bo wyniki matury nie tylko.

Poza tym, masz jakąs chyba schizę bo 20% twoich postow zawiera informacje ze progi beda wyzsze ^^ no sory / No ale dobra, kazdy ma prawo do wlasnej opinii
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: Delling »

Na szczęście już za niedługo zobaczymy który mądrala ma rację, a póki co wyłączcie komputery i weźcie sobie coś na uspokojenie np. 0,5 l Bolsa
consectatrix
Posty: 29
Rejestracja: 26 cze 2009, o 11:52

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: consectatrix »

T4 pisze: Bardzo dobrze poszedl ang rozszerz wiec mozliwe ze na psychologie wzrosna
oby nie liczę na niewielkę liczbę chętnych na psychologię a nie jak w poprzednich latach 22os./m-ce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: Medycyna Lwów »

osoby które tę maturę oblały zapewne nie miały wysokich aspiracji, więc wam miejsc to nie zwiększy. A że wyniki matur są w tym roku tragiczne, mimo że były ogólnie dosyć proste, to wiadomo nie od dziś - zresztą o ile pamiętam to na rocznik 90 było jeszcze w liceum najwięcej narzekań ze strony nauczycieli jeśli chodzi o ich wiedzę i w ogóle.
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: malllwiśka »

[quote="Kaamil"A że wyniki matur są w tym roku tragiczne, mimo że były ogólnie dosyć proste, to wiadomo nie od dziś - zresztą o ile pamiętam to na rocznik 90 było jeszcze w liceum najwięcej narzekań ze strony nauczycieli jeśli chodzi o ich wiedzę i w ogóle.[/quote]
a gdzie jest napisane, ze wyniki sa tragiczne? przeciez jest wyraznie napisane, ze progi wzrosna, bo matury poszly zdecydowanie lepiej niz rok temu(patrz kilka postow wczesniej jagodzio)
Martini18
Posty: 161
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:51

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: Martini18 »

malllwi&#x15Bka pisze:[quote="Kaamil"A że wyniki matur są w tym roku tragiczne, mimo że były ogólnie dosyć proste, to wiadomo nie od dziś - zresztą o ile pamiętam to na rocznik 90 było jeszcze w liceum najwięcej narzekań ze strony nauczycieli jeśli chodzi o ich wiedzę i w ogóle.
a gdzie jest napisane, ze wyniki sa tragiczne? przeciez jest wyraznie napisane, ze progi wzrosna, bo matury poszly zdecydowanie lepiej niz rok temu(patrz kilka postow wczesniej jagodzio)[/quote]

Dziecko, to ze wyniki sa tragiczne, jest juz faktem. Ale chodzi ogólnie o całą maturę, a nie o biologię czy chemię. Wiec uspokoj sie
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: malllwiśka »

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi z tą tabelką, z tej stronki
chodzi mi o sprecyzowanie, co to jest to odchylenie standardowe i odsetek sukcesów
lukaszz15
Posty: 30
Rejestracja: 9 sty 2007, o 16:59

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: lukaszz15 »

No cóż, wcale mnie nie dziwi fakt, ze tak wiele osób oblało maturę. Jak patrzę na niektórych typów to mi witki opadają, brak umiejętności sklecenia zdania, juz nawet nie wymagam w języku obcym, ale choćby w języku ojczystym, brak praktycznych umiejętności matematycznych, ludzie nie potrafią sobie przykładowo wyliczyć ile z ceny produktu stanowi VAT 22%. Ja nie wymagam, zeby każdy śmigał całki i różniczki, bo to mało życiowo przydatne, ale żeby chociaż opuszczali szkoły z jakimiś podstawami podstaw.
Ale tutaj wchodzimy an zupełnie inny temat. Moim zdaniem matura sama w sobie jest za prosta. Mówię o poziomie podstawowym, na którym jest łopatologia stosowana. Przez to, że tyle osób otrzymuje świadectwo maturalne, rosną nam jak grzyby po deszczu Wyższe Szkoły Głabów, które produkują ludzi z pseudomagistrami i pseudolicencjatami gł. z Marketingu&Zarządzania [teraz ponoć moda na Stosunki Międzynarodowe], którzy uważają, ze skoro mają wyższe, to nalezy je całować po rączkach i one nie będą pracować na kasie/magazynie, mimo że w rzeczywistości tylko do tego się nadają. Kiedyś studia wyższe były studiami wyższymi, tylko dla ludzi, którzy reprezentowali jakiś poziom lub mieli realny potencjał [pomijam to, ze ludzie z biedniejszych rejonów czy ze wsi mieli trudniej, bo nikt by ich nie utrzymywał, oraz wszędobylskie plecy].
Ogólnie, to, że średnie wyniki nawet z poziomu rozszerzonego wzrosły, wcale nie musi oznaczać, ze progi znacznie skoczą, przecież wystarczy, ze więcej osób napisało przeciętnie,a le powyżej średniej i stąd taka srednia. Znacznie bardziej przydałyby się wyniki z podziałem na staniny, wtedy można ocenić na oko, co się będzie działo z progami.
A tak poza tym, to tylko mi nie otwierają się dokumenty w pdfie ze strony CKE, bo mnie to już denerwuje, gdy mi wyskakuje okienko, ze plik jest uszkodzony?
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: TEGOROCZNE MATURY TO KLĘSKA! OBLAŁ CO 5 ZDAJĄCY! PROGI LECĄ!

Post autor: agnika »

lukaszz15, ja mam to samo z otworzeniem tego pliku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości