Chore rybki

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Sharonka79
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2009, o 13:35

Re: Chore rybki

Post autor: Sharonka79 »

Hej,
U mnie też panuje ta cała zakichana ospa. Najgorsze jest to, że mój ulubiony czarny teleskopek zaszył się w kącie pod roślinami i przypływa tylko jak zapukam, albo coś zjeść. Jest okropnie osowiały. Teleskop ma jeszcze dwóch kumpli zwykłych welonów. U jednego białych kropeczek jest znacznie więcej, ale jest żywszy i poza tym jednym nie ma żadnych objawów. Zastosowałam zieleń, sól i podnoszę temperaturę, ale nie wiem czy to ostatnie przyniesie efekty. Welony są zimnolubne i nie mogę im podnieść za bardzo temperatury, a to cholerstwo ginie chyba gdzieś w 30 stopniach, prawda? Warunki u mnie mają chyba nienajgorsze, zbiornik 60l, Trzy roślinki i specjalne konary dla dekoracji. Oprócz tego wydajny filter. Zrezygnowałam z żywego pokarmu i daję im suszony. W ostateczności zrobię im te kąpiele potasowe. Jakbyście mieli jeszcze jakąś dobrą radę to ja chętnie i z uwagą przeczytam, jednak mojego biednego Tofika chyba czeka rychły zgon.
Pozdrawiam.
Ima
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2007, o 13:44

Re: Chore rybki

Post autor: Ima »

Witam,

Od dwoch lat hoduje neonki inessa i razbory klinowe + 2 wasacze pospolite. Nigdy nie miałam problemow ze zdrowiem rybek. Niedawno dostalam od znajomej samiczke bojownika, ktora nie miala domu, wiec ja przygarnelam. Niestety po tygodniu dostala wytrzeszczu oczu, miala problemy z rownowaga i zdechla. Po niej w odstepach srednio dwu dniowych padly mi 4 neonki i jedna razbora, a wczoraj glonojad. Czy jest to tylko zbieg okolicznosci i rybki umieraja ze straosci, czy bojownik mogl przynies jakas chorobe? Nie zauwazylam zadnych zmian na skrzelach czy skorze rybek. Jedynie glonojad mial duze biale przebarwienie na spodzie ciala. Obawiam sie ze wszystkie rybki moga zdechnac jesli czegos nie zrobie. Czy w sklepie zoologicznym beda w stanie mi pomoc, jesli nie wiem co to za choroba? Dzieki za wszystkie rady!
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Chore rybki

Post autor: Pablo »

Ima, Na 90% to choroba przyniesiona przez nowego bojownika. A zanim dostałaś go to wyglądał normalnie, zachowywał się normalnie?
Hm.chorób może być mnóstwo, poszukaj w google spisu chorób rybek i porównaj czy któraś odpowiada glonojadowi.
Pethro
Posty: 14
Rejestracja: 3 mar 2009, o 07:09

Re: Chore rybki

Post autor: Pethro »

Sharonka79 pisze:Hej,
U mnie też panuje ta cała zakichana ospa. Najgorsze jest to, że mój ulubiony czarny teleskopek zaszył się w kącie pod roślinami i przypływa tylko jak zapukam, albo coś zjeść. Jest okropnie osowiały. Teleskop ma jeszcze dwóch kumpli zwykłych welonów. U jednego białych kropeczek jest znacznie więcej, ale jest żywszy i poza tym jednym nie ma żadnych objawów. Zastosowałam zieleń, sól i podnoszę temperaturę, ale nie wiem czy to ostatnie przyniesie efekty. Welony są zimnolubne i nie mogę im podnieść za bardzo temperatury, a to cholerstwo ginie chyba gdzieś w 30 stopniach, prawda? Warunki u mnie mają chyba nienajgorsze, zbiornik 60l, Trzy roślinki i specjalne konary dla dekoracji. Oprócz tego wydajny filter. Zrezygnowałam z żywego pokarmu i daję im suszony. W ostateczności zrobię im te kąpiele potasowe. Jakbyście mieli jeszcze jakąś dobrą radę to ja chętnie i z uwagą przeczytam, jednak mojego biednego Tofika chyba czeka rychły zgon.
Pozdrawiam.
zapewniłes im szklanke a nie akwarium.
dla pocieszenia powiem ze jak je oddasz komus kto ma duze akwarium i zna sie na akwarystyce to przezyja nawet bez leczenia bo kulorzeski to najczęstszy objaw złych warunków.

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 01:00 ]
badger pisze:to jest choroba bakteryjna, brudna woda mogła spowodować jej uaktywnienie
to nie jest bakteryjna choroba, jest ona spowodowana przez pasożytnicze orzęski
KingusiaK
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2008, o 08:47

[Film] Chore rybki

Post autor: KingusiaK »

W moim 5l akwaruim mam 1 welonkę. Zastanawiam sie czy to, ze co chwile podplywa do tafli wody i nabiera powietrza to normalne. Mam ja od wczoraj i nie chcialabym jej stracic. Wczesniej jak mialam rybki to tez tak robily i padaly
filmik jak to wyglada
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości