KSIĄŻKI na pierwszy rok kierunku lekarskiego.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

KSIĄŻKI na pierwszy rok kierunku lekarskiego.

Post autor: Qulimbo »

Z gory uprzedzam, że jeśli będą pisali ludzie z kierunku stomatologia, to wiadomo że nic sie nie stanie Tylko ludki - zaznaczajcie dla jakiego kierunku piszecie jeśli wystepują jakiekolwiek różnice w materiałach

Jakie są potrzebne książki więc na pierwszy rok tego kierunku?
Ja kupiłem włąsnie Bochenka, ale na razie więcej nie wiem.
Czachę też mam w toku załatwiania.

Możecie pomoc? I mile by było widziane by zbierać all w takiej zebranej postaci jak wyniki rekrutacji na miastach czyli coś w stylu

Paralitykastosowana - Andrzej Srajtek
Anatomia - Bochenek
itp
ollciakus
Posty: 60
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:55

Re: KSIĄŻKI na pierwszy rok kierunku lekarskiego.

Post autor: ollciakus »

sugeruję odwiedzić stronę. wejść w dział FORUM i zarejestruj się. jest to forum prowadzone przez studentów naszej uczelni ) dużo informacji i od razu można sie poznać kogoś tam ) jakby co to pisz do mnie - mój nick to ollciaq. Nie wiem czy przypadkiem nie będę musiała Ciebie zweryfikować abyś mógł swobodnie poruszać się po forum )

pozdrawiam ]
777
Posty: 51
Rejestracja: 18 lip 2008, o 09:15

Re: KSIĄŻKI na pierwszy rok kierunku lekarskiego.

Post autor: 777 »

Nikt sie na scapuli nie zarejsruje jak nie ma legitki studenckiej. Jaka paralityka stosowana D. Kupic trza atlas sobotty nettera albo jakiegos innego Pana. I ksiązke do anatomii o wdziecznej nazwie Krechowiecki Czerwiński - Zarys anatomii. Bochen może być, może nie być zależy jak kto woli. Więcej książek nie trza.
eufrozyne
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2009, o 08:30

Re: KSIĄŻKI na pierwszy rok kierunku lekarskiego.

Post autor: eufrozyne »

To co byście dokładnie polecali na anatomie na stomatologii? Jest jakaś większa różnica miedzy atlasami sobotty a nettera?
epinefrynka

[Link] KSIĄŻKI na pierwszy rok kierunku lekarskiego.

Post autor: epinefrynka »

Dla stomy (na lekarskim z resztą też może się przydać) całkiem niezła jest Anatomia głowy dla stomatologów Łasińskiego.

Pomiędzy tymi atlasami jakiejś wielkiej różnicy nie ma (choć preferencje co do konkretnego atlasu są różne). Dyskusja na temat podręczników i atlasów już była kilka razy na forum
Zajrzyj - to są tematu o podręcznikach:
tematy91/podreczniki-1-rok-vt14274.htm
tematy136/tytuly-ksiazek-na-studia-leka ... t14396.htm
tematy16/anatomia-histologia-embriologi ... t20511.htm
sylwia9912
Posty: 132
Rejestracja: 4 cze 2008, o 09:44

Re: KSIĄŻKI na pierwszy rok kierunku lekarskiego.

Post autor: sylwia9912 »

Posiadam książki i xerówki na 1 rok leku/stomy. Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem to proszę pisać na pw lub gg 2577744
anioleczek1256
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2008, o 12:40

Re: KSIĄŻKI na pierwszy rok kierunku lekarskiego.

Post autor: anioleczek1256 »

Hej a ja chcialabym sie dowiedziec, co jest potrzebne na 1 rok leku, jakie ksiazki nalezy kupic sobie samemu, jakie mozna wypozyczyc z biblioteki? z czego najlepiej sie uczyc? rowniez interesuje mnie jakie powinny byc fartuchy, dluzsze czy krotkie? i ile ich potrzeba? mysle ze 2 powinny starczyc. Czy trzeba miec jakis czepek, pensete albo inne takie rzeczy? a jesli chce sie zapisac do jakiejs przychodni lekarskiej to wystarczy dowod i legit ubezpieczeniowa? Z gory dziekuje za odpowiedzi
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: KSIĄŻKI na pierwszy rok kierunku lekarskiego.

Post autor: gajuss19 »

Z tego co ja wiem, to wszystkie ksiazki mozna wypozyczyc z biblioteki. Do anatomii Krechowiecki i atlas ( ten warto miec swoj, a zdarza sie ze asystent nie wymaga atlasu w ogole ) Chemia - Kedryna, skrypt, Biologia - skrypt (chyba), pielegniarstwo - skrypt, biofizyka chodzenie na zajecia i robienie sprawozdan, Jezyki - zalezy na kogo sie trafi i powiedza nam w pazdzierniku. Fartuch mozna miec jaki sie chce, aby byl. Jednak na anatomie i chemie ze wzgledu na to ze mozna pobrudzic ubranie wypada miec dluzszy i z dlugimi rekawami. Na pielegniarstwo - musi byc czysty i wyprasowany bo wyrzuca z zajec.
anioleczek1256
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2008, o 12:40

Re: KSIĄŻKI na pierwszy rok kierunku lekarskiego.

Post autor: anioleczek1256 »

ok dzieki za odpowiedz, a jak to jest z zapisem do przychodni, jakie trzeba miec dokumenty?
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: KSIĄŻKI na pierwszy rok kierunku lekarskiego.

Post autor: dingbat »

na bank karta szczepień jest potrzebna! no i chyba tylko legitka
a książeczkę zdrowia dostaniesz na początku roku od uczelni, w prezencie!
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: KSIĄŻKI na pierwszy rok kierunku lekarskiego.

Post autor: gajuss19 »

nie w prezencie tylko za 6 zl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości