słaby wynik

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
micky041
Posty: 75
Rejestracja: 23 mar 2009, o 14:03

Re: słaby wynik

Post autor: micky041 »

No i ja muszę odłożyć na co najmniej rok studiowanie medycyny zamierzam pójść na biotechnologię albo technologię żywności i żywienie człowieka w międzyczasie nauka do matury , myślę, że dam radę
MARCyś
Posty: 58
Rejestracja: 16 cze 2009, o 16:42

Re: słaby wynik

Post autor: MARCyś »

ulala oczywiście, że głupie błedy, bo tylko takie błedy popełniaj ludzie na tym forum, o ile w ogóle jakieś popełniają Mi błedy z chemii sie po nocach śniły. A najgorsze jest to, ż ja to umiem, co było na maturze, bo przeciez nie była ona trudna, przeciwnie. Brak wiary w siebie, zaćmienie, stres? nie wiem co się stało, ale sie juz nie odstanie.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: słaby wynik

Post autor: julia.....:):) »

ja też jestem załamananie wiem ja mam 213 z 3 przedmiotówmam nadzieję że starczy na Olsztyn albo Szczecin. W końcu fizyka podstawowa poszła gorzej niż rozszerzonanie wiem co o tym myśleć.po za tym ja już ostani raz poprawiałam maturę .
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: słaby wynik

Post autor: zagubiona90 »

Błędy błędami bo wiadomo, że to nasza wina jeśli nie dostaniemy pkt. Najgorszy ból jest z biologii . Wiesz, że masz napisane dobrze tylko nie zawarłaś w swojej wypowiedzi słowa klucza bądź stylistycznie nie pasowało egzaminatorowi i masz 0 za zadanie, które tak naprawdę rozwiązałaś . No ale co zrobić osoby układające klucz wiedzą najlepiej)
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: słaby wynik

Post autor: Usagi_Tsukino »

Też jestem okropnie niezadowolona z siebie. Miała być medycyna, a będzie technologia chemiczna, a na studia idę właściwie tylko po to żeby nie siedzieć w domu, myślę, że przez rok zgłupiałabym siedząc i ucząc się do matury W moim wypadku tragicznie poszła chemia więc to na niej będę się przede wszystkim skupiać, ale biologii też nie odpuszczę, wynik mam nawet dobry, ale może być lepszy Na początek planuję zrobić wgląd do matury z chemii żeby zobaczyć swoje beznadziejne błędy
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: słaby wynik

Post autor: Delling »

Tusiulka, radzę ci znaleźć dobrego i wymagającego korepetytora, ja miałem 2 od chemii, różnica pomiędzy korepetycjami ogromna, jeden wszystko robił za mnie a drugi mnie cisnął na maxa i rok temu miałem z chemi38% a teraz mam 70% a miałbym z 80% gdyby nie głupie błędy typu pomylenie tlenków manganu, zły znak w entalpii(we wszystkim próbnych dobrze zrobiłem zadanie z entalpią a na tej znak pomyliłem.), nie zauważenie kwasu bodajże oleinowego w ostatnim zadaniu które była banalne na maxa i jeszcze coś by się tam znalazło, więc mogę powiedzieć że umiałem materiał na ponad 80% nawet, więc byłem dobrze przygotowany, więc jeśli chcesz poprawiać chemię i masz z nią problemy koniecznie dobrego korepetytora znajdź który uczy pod maturę i cie ciśnie z nauką a wtedy za rok będziesz miała naprawdę dobry wynik, a tymi wynikami się nie przejmuj, pełno ludzi ma gorsze a tutaj myślę że przynajmniej 13 piszących ma niezła fantazję .
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: słaby wynik

Post autor: ulala »

to pewnie Ty swoje też zawyżyłeś.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: słaby wynik

Post autor: dream »

zagubiona90 pisze:Błędy błędami bo wiadomo, że to nasza wina jeśli nie dostaniemy pkt. Najgorszy ból jest z biologii . Wiesz, że masz napisane dobrze tylko nie zawarłaś w swojej wypowiedzi słowa klucza bądź stylistycznie nie pasowało egzaminatorowi i masz 0 za zadanie, które tak naprawdę rozwiązałaś . No ale co zrobić osoby układające klucz wiedzą najlepiej)
tak to mogą bąkać humaniści, bo wbić się w klucz to czasami naprawdę graniczy z cudem, choć też nie tak do końca. Przy solidnej wiedzy da się spokojnie mieć te 80% - reszta zależy od szczęścia

bio to była konkretna.



nawiązując do tematu, ja bio zupełnie zawaliłam, byłam po polskim i angielskim kiedy ją pisałam, kompletnie niewyspana ze stresu, zrobiłam pare głupich rzeczy [np w jednym pytaniu nie zaznaczyłam 2ch odpowiedzi, jednego - ostatniego - w ogóle nie zauważyłam, w wykresie nie podpisałam osi więc cały był nie na temat"] - do tych głupich błędów wynikających z przemęczenia doszła jeszcze oczywiście niewiedza. - w wielu zadaniach po prostu nie znałam odpowiedzi.

w końcu dostałam 52% - rozczarowująco, bo ze wszystkich próbnych miałam ok 70% czasem ponad, czasem nieco mniej. OCzywiście, po maturze myślałam, że nie zdałam kiedy sobie uświadomiłam swoje błędy, ale mimo wszystko. taki wynik. hyh. z podstawy? to strasznie słabo. Chciałam iść na SGGW, na zootechnikę. niby mamy niż, niby 100 miejsc, ale chyba z takim wynikiem to nawet o wieczorowej mogę pomarzyc, prawda?
nie wiem czy w ogóle próbować w tej rekrutacji. bo co z tego, że inne wyniki całkiem ok, kiedy na SGGW punktują tylko biole która poszła mi najgorzej.

mam dylemat, czy próbować, czy olać i iść np na technika farmacji a w między czasie poprawić biole.
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: słaby wynik

Post autor: foxy_ »

Dokładnie, nie poddawajcie się Dla realizacji swoich marzeń warto poświęcić rok, dwa czy trzy z życia. Lepiej póżniej zacząć niż całe życie męczyć się w pracy, która nas nei interesuje. I jeśli macie odpowiednio dużo samozaparcia, to polecałabym jednak nie kombinować z dodatkowym kierunkiem studiów, bo może się okazać, iż raknie Wam czasu i sił, by uczyć się dopowiednio dużo do matury. Najlepiej znaleźć sobie świetnych nauczycieli, którzy będą uczyć, wskazywać na najważniejsze kwestie, wymagać, wymagać i jeszcze raz wymagać, a od czasu do czasu od niechcecia dodadzą, że idzie Wam nieźle. Ja tak miałam. Trzeba tylko pamiętać o jednym - nauczyciel za nas matury nie napisze, musimy sami ciężko pracowac. Ale Warto! Trzymam za Was kciuki
Aneta.sz
Posty: 16
Rejestracja: 16 sie 2008, o 14:27

Re: słaby wynik

Post autor: Aneta.sz »

tak, ja też jestem podłamana. Mam z biologii 78%, chemii 78% i fizyki 65%. z chemii i fizyki nie wiem za co odjęli mi punkty. Liczyłam na ok 85% z chemii i ponad 70% z fizyki.
A tak, łącznie mam 221pkt i mogę zapomnieć o medycynie. Składam na analitykę we Wrocku. Być może będę poprawiała za rok, choć jak pomyślę o ponownym powtarzaniu cykli rozwojowych mszaków i paprotników to mi się słabo robi. Eh.
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: słaby wynik

Post autor: Delling »

nawiązując do tematu, ja bio zupełnie zawaliłam
Heh widzę, że pełno osób jest rozczarowanych wynikami z biolii, a u mnie na odwrót, ja z chemii jestem na maxa rozczarowany /
netia
Posty: 206
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 08:37

Re: słaby wynik

Post autor: netia »

Kirsten, ja ide na prywatne do lublina. Najwyzej sprobuje sie przeniesc po roku.
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: słaby wynik

Post autor: tusiulka »

ulala oczywiście, że głupie błedy, bo tylko takie błedy popełniaj ludzie na tym forum, o ile w ogóle jakieś popełniają Mi błedy z chemii sie po nocach śniły. A najgorsze jest to, ż ja to umiem, co było na maturze, bo przeciez nie była ona trudna, przeciwnie. Brak wiary w siebie, zaćmienie, stres? nie wiem co się stało, ale sie juz nie odstanie.
Luk w wiedzy nie mam jeżeli o to chodzi. Bo naprawde w nauke do matury włożyłam dużo pracy. Ja się chyba zestresowałam. Byłam w połowie arkusza, kiedy była godzina do końca bardzo przyspieszyłam. Mimo, że organiczną miałam w jednym palcu, może popełniłam z rozpędu jakieś błędy? Nie mam pojęcia. Wiem, że np straciłam punkt przez głupote, że przy SEM zapomniałam napisać jednostke i w niektórych obliczeniowych źle wyszły mi wyniki, ale chociaż powinnam mieć 1 punkt za metode. Nie wiem jade oglądać moją prace do OKE.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości