MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Kirsten »

Egzaminator poprawia jedną prace za około 10-12 zl.mało! Wiec może liczą na ilość, a nie jakość? l Druga sprawa, że jeśli egzaminator zle oceni, nie dopatrzy czegoś, ominie z byle jakiego powodu nie grożą mu za to żadne konsekwencjewiec chyba sie oni nie cackają", żeby wszystko było jak w zegarku smutne, bo my na tym tracimy
luckyluk89
Posty: 9
Rejestracja: 4 lip 2009, o 21:55

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: luckyluk89 »

Zgadzam się jest źle ale zawsze mogłoby być gorzej, jak na Polske to i tak cud że nie ma większych przecieków matur i że wszystkie miejsca na medycynie z góry nie są obstawione.
MARCyś
Posty: 58
Rejestracja: 16 cze 2009, o 16:42

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: MARCyś »

Motto egzaminatora przy sprawdzaniu pracy: udupić gnoja!
zlotko
Posty: 107
Rejestracja: 11 maja 2009, o 20:25

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: zlotko »

A m,oja bioogica tluamcyzla nam ye tak ejst- egzaminator sprawdza kilkadziesiat prac, potem bierze wyzej-postawiony-egzaminator czesc prac i sprawdza poweidzmy 10, jesli nigdzie nie zobaczy bledu tj niezaliczonej odp, albo wrecz przeciwnie,zaliczonej choc niezgodnej z kluczem, to cala reszta przechodzi dalej, bez ponownego sprawdzania.
jesli zas nadegzaminator zobaczy wiele bledow, beda sie one powtarzac, to anuczyciel traci stanowsiko egzaminatora, czyli mozliwosc troszke zarobienia, uczestnictwa w kursach i zjazdach egzaminatorow,a przede wsztstkim nauczenie sie kluczy, by potem przekazac swoim uczniom te wiedze, by mogli sei wykazac an egzaminach, a szkola byla chwalona itd, wiec im sie to nie oplaca, a kazdy jest czlowiekiem i mzoe sei czasem pomlic, wiec jak cos to idzcie sprawdzic prace swe. weidzmy ze oni n ie sa wredni, a w tym roku to chyba nawet mili byli, partzac na neiktore wyniki
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: formica »

Dokładnie. Już Wam kiedyś mówiłam, żeby nie szukać na siłę teorii spiskowych
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Kirsten »

Racja formica, mi tez sie nie chce wierzyć w spiski przychylam sie do tego, ze maja kupe tego do sprawdzenia, myla sie jak to ludzie, albo chcą po prostu odwalić robote btw. jak ktos ma dzisiejsza gazete krakowską to na 3 str. bodajże pisze o oglądaniu prac. Bez jakiś szczegolnych nowości, ale coś jest ja dalej czekam na termin
rafaelek17
Posty: 141
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 00:16

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: rafaelek17 »

zlotko, piszesz na trzeźwo?
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: eMKa »

rafaelek17 pisze:zlotko, piszesz na trzeźwo?
nie bądź niemiły

a tak w ogóle to widziałam, że wcześniej duzo ludzi pisało, że jakiegoś-tam-zadania egzaminator nie zaliczył, a jakieś-tam-inne zaliczył. Skąd wy to wszystko wiecie? Przecież to, które myślicie, że zaliczył mógł nie zaliczyć ale za to odjąć za inne, co do którego byście się nie spodziewali że odejmie. Ja np. nie mam zielonego pojęcia za co mi odjęli aż tyle punktów, a chciałabym się dowiedzieć, ale boję się, że jak pojadę po wgląd to tylko się jeszcze bardziej zdenerwuję jak zobaczę czego mi nie uznali
lukaszz15
Posty: 30
Rejestracja: 9 sty 2007, o 16:59

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: lukaszz15 »

Irytujące jest gdybanie niektórych osób nt. wzrostu progów. Patrząc na wyniki w mojej szkole faktem jest, ze parę osób napisało bardzo dobrze, oba przedmioty powyżej 90% ewentualnie tuż jeden ponad 90% a drugi trochę mniej niż 90%, ale z drugiej strony było bardzo mało wyników w przedziale 160-170, czyli generalnie albo poszło genialnie albo kaplica. Dlatego radze wierzyć w siebie, opatrzność, progi, szczęsliwy traf, czy whatever w co chcecie wierzyć, bo szanse na wymarzony kierunek wcale nie są pogrzebane. Moim zdaniem progi jeśli wzrosną to o punkt może 2, a niektóre typiary straszące skokiem progów o 15pkt, chyba liczą na to, że wykoszą część ludzi, którzy łatwo poddają się słysząc głupawe plotki. btw. to dość cienki/żałosny/prymitywny/bezczelny sposób na spełnienie swojego parcia medycznego.
swirek
Posty: 80
Rejestracja: 5 wrz 2008, o 16:13

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: swirek »

po 1 to juz jest zenujace gdybac o jakis progach, boze . poczekajcie te pare dni i sie dowiecie a co do zwiekszenia liczby miejsc na lekarskim i stomie to sobie obczajcie dokladnie co zmienili bo na stacjonarne na leku bodajze w lodzi poszlo +10 kato+zabrze +20 a wawa niecale 30 , a co do stomy to nigdzie nie zwiekszyli. fakt - zwiekszyli o duzo miejsc ale na niestacjonarnych na leku i stomie ] pozdro
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: biologiczka90 »

Czy to aluzja do mnie? Nikogo nie mam zamiaru wykosic".Ja wam zyczę aby progi spadly. Mysle ze z moim wynikiem nie musze drzec o miejsce ] i nie zalezy mi na wzroscie progow. Ale tez mam stresa bo moja przyjaciolka ma 225 i obie boimy sie ze progi pojda w gore i ona nie dostanie się,a wiem ze wlozyla w to wiecej pracy jak ja ] Wiec uradowana bede jak ludzie z 200 sie dostana) i tak potem sie okaze ze ja z 270 bede gorsza od tej z 200 ] matura nie sprawdza wiedzy
lukaszz15
Posty: 30
Rejestracja: 9 sty 2007, o 16:59

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: lukaszz15 »

Nie rozumiem w takim układzie takich aluzji-żaluzji, że progi wzrosną do cyferek, które zwykli ludzie widują tylko na filmach sf.
A to, że matura nie sprawdza wiedzy, to zauważyłem chociażby po sobie. Biorąc pod uwagę to, ze cały rok a)przeimprezowałem b)przespałem c)olałem [zwłaszcza biologię, bo uznałem, ze i tak 60% to moje maximum], to mój wynik spowodował wytrzeszcz oczu mój, rodziców, znajomych i szanownej biologicy. Matura to często tak losowe wydarzenie, jak trafienie 5 w totka.
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: justina89 »

eMKa pisze:
a tak w ogóle to widziałam, że wcześniej duzo ludzi pisało, że jakiegoś-tam-zadania egzaminator nie zaliczył, a jakieś-tam-inne zaliczył. Skąd wy to wszystko wiecie? Przecież to, które myślicie, że zaliczył mógł nie zaliczyć ale za to odjąć za inne, co do którego byście się nie spodziewali że odejmie. Ja np. nie mam zielonego pojęcia za co mi odjęli aż tyle punktów, a chciałabym się dowiedzieć, ale boję się, że jak pojadę po wgląd to tylko się jeszcze bardziej zdenerwuję jak zobaczę czego mi nie uznali
U ludzi którzy wynik sprawdzali w systemie OBIEG jest taka możliwość, tam są wszystkie zadanie i ile za jakie dostał ktoś punktów, więc wiem które mi nie zaliczyli bo wystarczyło wziąć numerek zadania i sprawdzić w arkuszu jakie to zadanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości