hodowla tkankowa roślin

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
amelia910
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2008, o 07:59

Re: hodowla tkankowa roślin

Post autor: amelia910 »

Witam
Zawsze mogę poprosić o pomoc w zrobieniu pożywki kogoś dla kogo to nie jest problem. Z resztą umiem sobie poradzić.
A pozostałe substancje ? czy należy się ich obawiać?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: hodowla tkankowa roślin

Post autor: Savok »

Chwila moment, chcesz mi powiedziec, ze lotnosc kwasu solnego cie zaskoczyla, nie znasz wlasciwosci wodorotlenku potasu i masz przygotowanie chemiczne? Jakos ciezko mi w to uwierzyc.

Chormony roslinne zawiesza sie w wodzie, etanolu lub NaOH, w czym sa rozpuszczone powinno pisac na opakowaniu.

Poniewaz przygotowywanie tych pozywek wiaze sie z praca z substancjami niebezpiecznymi szczerze sugeruje przygotowac sie do tego teoretycznie zanim zrobisz sobie krzywde.
amelia910
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2008, o 07:59

Re: hodowla tkankowa roślin

Post autor: amelia910 »

Witaj
Napewno pisze na orginalnym opakowaniu. Jednak na początku nikt nie kupuje odczynników w ilościach hurtowych.
Logicznie mogłoby wydawać się, że kwas można zastapić słabszym, w tym przypadku jednak nie.
Nie będę kombinować sama, poproszę o pomoc osobę która robiła to wiele razy i ma pewną rękę.
Dziękuję Ci za pomoc i wyjaśnienia.
Chemia to bardzo fascynująca dziedzina życia, a tak ciekawe kierunki studów istnieją od niedawna i bardzo daleko.
pozdrawiam.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: hodowla tkankowa roślin

Post autor: Jakusz »

amelia910, a czy ty w ogóle masz pH-metr? Bo na oko to tego pH nie ustalisz.
amelia910
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2008, o 07:59

Re: hodowla tkankowa roślin

Post autor: amelia910 »

Mam Ph metr inny sprzęt.
Ostatnio zmieniony 4 lip 2009, o 10:49 przez amelia910, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: hodowla tkankowa roślin

Post autor: Jakusz »

amelia910 pisze:Mam Ph metr inny sprzęt.
? tzn?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: hodowla tkankowa roślin

Post autor: yeast »

amelia910 pisze:Czy hormon 6 BAP , KOH- mocna zasada, i PPM są szkodliwe dla ciała czlowieka? Teraz boję się otwierać pozostałe butelki.
W internecie mozna znalezc karty bezpieczenstwa produktow, poza tym oryginalne butelki powinny miec takze oznaczenia. Poza tym jeśli przeraża cie zapach kwasu solnego to chyba lepiej nie bawić się odczunnikami bez opieki kogoś kto się nie boi. Stężone kwasy i zasady są niebezpieczne - można się nimi poparzyć, kwasem solnym także wziewnie, poza tym mogą być rakotwórcze.
amelia910
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2008, o 07:59

Re: hodowla tkankowa roślin

Post autor: amelia910 »

Witaj

Bardzo dziękuję Ci za te informacje. Jestem ogrodniczką od zawsze, plantatorką od pewnego czasu. Świat roślin to moja pasja, a biotechnologia jest dla mnie cudem nauki.
Muszę rozglądnąć się za pewną ręką do stworzenia pożywki.
pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości