MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
pamparam89
Posty: 59
Rejestracja: 19 maja 2009, o 10:21

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: pamparam89 »

Tulipan to roslina jednoliscienna.A rosliny jednoliscienne maja okwiat niezroznicowany na kielich i koronę. Oznacza to ze w przypadku tulipana nie mozemy napisac,ze ma dzialki korony,bo on po prostu tej korony nie ma. Ma okwiat. i juz:P
Awatar użytkownika
league
Posty: 51
Rejestracja: 6 lip 2009, o 14:15

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: league »

fakt . tulipan chyba powalił większosc

a z OKE nie ma co walczyc, znam wielu którzy probowali - nikomu sie nie udało.
Moim zdaniem powinno się dostawac poprawione te matury spowrotem, bo niby człowiek powinien uczyc sie na błędach - a skąd ma wiedziec co zrobił źle ?

biologia na 92%.
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: tusiulka »

Mam pytanie dotyczące właśnie zadania z tulipanem, czy ktoś kto ma OBIEG - OKE Kraków i ma dostęp do arkusza, miał napisane płatki korony i ma to zaliczone?
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: klakiereq »

tusiulka, tez sie zastanawialam nad tym, ale pogrzebalam w encyklopediach i - tulipan jako roslina jednoliscienna ma okwiat niezroznicowany na kielich i korone. Czyli platki korony nie uznawali. Sama chcialam sie z poczatku o to klocic, ale znalazlam i dala spokoj.
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: agnika »

ja mialam obieg i platki korny nie byly uznawane na bank jakbys tusiulka miala jeszcze jakies pytania to pisz na pw
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: tusiulka »

Ok dzięki bardzo

Właśnie jadę po wgląd w czwartek i się zastanawiałam, czy jeśli mi tego nie uznali to się kłócić, czy nie To o to się kłócić nie będę
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Kirsten »

A czy uznawali w zadaniu 9 nazwę tkanki: miękisz palisadowy? czy konieczny byłk dopisek asymilacyjny"?
Przepraszam Was, ze tutaj zasmiecam tym pytaniem forum, mogłabym to znalezc, ale co chwile forum mi sie wiesz i ten żabiszon wyskakuje.
Z góry ogromniaste dzieki!
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: tusiulka »

Kirsten, ja znów napisałam miękisz asymilacyjny. Nie napisałam, że palisadowy. Jednak czytałam gdzieś tutaj na forum wcześniej, że podobno uznają i Twoją i moją odpowiedź.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Kirsten »

Ja mam miękisz palisadowy i 1p/2p l chyba że funkcje zle napisałam bo wg. mnie jak się napisze m.palis. to oczywiste że asymilacyjny hmm jutro mam termin w OKE to sie dowiem, dzięki wielkie tusiulka

[ Dodano: |7 Lip 2009|, o 20:10 ]
kurcze, już chyba wiem co schrzaniłam w tym zadaniu, uznali mi ten palisadowy, ale jako przystosowanie do pelnionej funkcji napisałam: duża liczba chloroplastów", ale nie napisałam, że umożliwiają zajście fotosyntezy", nic o fotosyntezie nie napomknęlam chyba l
Awatar użytkownika
lexie
Posty: 217
Rejestracja: 11 lip 2008, o 19:01

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: lexie »

A tak na prawdę obie nie powinny być uznane. Kiedy w poleceniu proszą o podanie PEŁNEJ nazwy to ma być pełna. To jest właśnie piękno nieścisłości klucza.
Pauline
Posty: 23
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:15

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Pauline »

Ja napisałam tylko miękisz palisadowy i zadanie miałam zaliczone - 2/2, więc uznawali
gosiaczek00lca
Posty: 120
Rejestracja: 8 lip 2008, o 14:02

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: gosiaczek00lca »

A może mi ktoś podać linka do forum w którym podsumowano terminy rekrutacji na medyczne? Bo wiem, że był podawany tylko nie mogę znaleźć a od jutra już są listy i chciałabym wiedzieć gdzie.
Z góry wielkie dzięki)

A co do matury z biologii to się mylicie, jeśli nie chcecie jej poprawiać. Ja w tamtym toku napisałam na 68% a w tym poprawiłam na 82% (chemię i fiz też poprawiłam). Poprawiłam, bo nauczyłam się własnych błędów. Pojechałam na wgląd pracy, zobaczyłam co robię źle i przez ten rok starałam się to skorygować. Bardzo wyczuliłam się na zadaniach otwartych (no głupie błędy też były ale to już sama do siebie mogę mieć pretensje). Więc zgłoście, że poprawiacie wszystko, a może akurat wam się uda) Jesli nie spróbujecie to będziecie mogli żałować, że taka łatwa a wy nie pisaliście.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Miniaa »

To bardzo dziwne bo mnie miękiszu palisadowego NIE uznali!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości