MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
naja
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2008, o 16:41

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: naja »

gosiaczek00lca pisze:A może mi ktoś podać linka do forum w którym podsumowano terminy rekrutacji na medyczne? Bo wiem, że był podawany tylko nie mogę znaleźć a od jutra już są listy i chciałabym wiedzieć gdzie.
Tu są terminy ogłoszenia pierwszych list rankingowych
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: tusiulka »

Miniaa pisze:To bardzo dziwne bo mnie miękiszu palisadowego NIE uznali!
Czyli zauważam sprawiedliwość egzaminatorów.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Miniaa »

Hmm, nie wiem w sumie czy mam się odwoływać, bo teoretycznie miękisz palisadowy nie jest dobrą odpowiedzią, jeżeli kazali podać pełną nazwę. Z drugiej strony chciałabym być ten 1 ptk do przodu, zwłaszcza ze jeszcze jednego zadania jestem pewna, że miałam dobrze a mam tylko 1/2. I co tu zrobić, przecież nie napiszę: proszę mi uznać, bo inni tak mają i dostali punkt. Na prawdę są takie osoby, które miały obniżony wynik z matury po prośbie o wgląd? Rady mile widziane co powinnam zrobić.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: jagodzio »

A jesteś pewna, że uznali Ci drugą część odpowiedzi? W końcu z tego co kojarzę tam nie trzeba było wpisać trzech słów tylko całe zdanie.
sylwiajola
Posty: 104
Rejestracja: 10 cze 2009, o 07:05

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: sylwiajola »

Ja tez mam uznany miękisz palisadowy(tak przypuszczam, poniewaz mam 1 pkt, a druga czesc zadania-komórki ściśle do siebie przylegają, małe przestwory raczej żle). Natomiast mam nieprzyznane pkt w zad 28-choc odp IDENTYCZNA jak na str CKE.Mam także watpliwosci zwiazane z kilkoma innymi zadaniami,wniosłam o wglad, ale nie licze na sukces. Tobie radze zrobic to samo- wglad to jeszcze nie odwolanie- nie moga Ci zmienic punktacji.
Aha, Pani w OKE Poznan powiedziała mi,żeTeoretycznie punkty otrzymane na maturze sa ostatecznymi(nawet jesli jest nieuznana prawidłowa odp<lol), ale życie jest zyciem i moze sie wszystko wydarzyć"
wniosek:musimy placic za bledy egzaminatorad
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Miniaa »

Jestem pewna, że uzasadnienie mam dobre. Bardziej nurtuje mnie zadanie 14, które mam zrobione idealnie wg klucza a mam 1/2. No to chyba złoże wniosek o wgląd o prace, bo i tak mieszkam w Krakowie i nic mnie to nie kosztuje(przynajmniej mam taką nadzieje, że nie stracę punktów).

Powodzenia dla wszystkich odwołujących się.
wroneczkaaa
Posty: 18
Rejestracja: 1 lip 2009, o 12:59

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: wroneczkaaa »

a skąd wiecie za co ile punktów otrzymaliście? ja jakoś nie w temacie jestem/
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: klakiereq »

Miniaa, jak sie okazuje, przed wgladem nikt tego nie sprawdza.
A jak piszesz wniosek o ponowne spr to podajesz konkretne nr zadan, wiec jak np podasz same z 0 to nie maja Ci od czego odjac
!!Tomek!!
Posty: 23
Rejestracja: 30 maja 2009, o 17:23

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: !!Tomek!! »

Witam, matura mi niestety słabo poszła i poprawiam za rok. Mam do was takie pytanie moi drodzy forumowicze Czy gdy będę chciał dostać się na kierunek lekarski w przyszłym roku na UJ muszę zdawać matematykęZaznaczam ze nie zdawałem w tym roku fizyki i za rok będę ją pisał. Proszę o odpowiedź.
sylwiajola
Posty: 104
Rejestracja: 10 cze 2009, o 07:05

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: sylwiajola »

z tego co wiem maturzysci z 2009 musza zdawac fizyke R,a z 2010 matematyke P,ale spr na str UJ)
Fois

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Fois »

sylwiajola pisze:z tego co wiem maturzysci z 2009 musza zdawac fizyke R,a z 2010 matematyke P
Dokładnie tak czytałam chociaŻ wcale mi się to nie podoba
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: nelia »

Tomek, zdajesz maturę na takich zasadach, na jakich zdawał Twój rocznik - jeżeli UJ nie będzie wymagał przy rekrutacji matematyki - nie musisz jej zdawać.
dr house
Posty: 40
Rejestracja: 1 maja 2009, o 17:49

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: dr house »

Tomek pisze:Witam, matura mi niestety słabo poszła i poprawiam za rok. Mam do was takie pytanie moi drodzy forumowicze Czy gdy będę chciał dostać się na kierunek lekarski w przyszłym roku na UJ muszę zdawać matematykęZaznaczam ze nie zdawałem w tym roku fizyki i za rok będę ją pisał. Proszę o odpowiedź.
Ja mam/mialam (sama nie wiem) taki sam problem i watpliwosci wiec napisalam do UJ czy mnie obejmuje matematyka (ja bym wolala zeby obejmowala bo mam mature z mat za to z fizyka bedzie u mnie ciezko) ale napisali mi ze roczniki wczesniejsze, przed przyszlym maja miec fizyke, niewazne za ktorym razem podchodzisz do rekrutacji.
Nie wiem czy jasno to napisalam

Swoja droga nie wiem jak oni sobie to wyobrazaja i jak beda porownywac rozszerzona fizyke z poldstawowa matematykla ktora za rok bedzie bardzo prosta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości