Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
anjeD
Posty: 72
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 20:51

Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Post autor: anjeD »

Kto się dostał i ma zamiar zostać na tym kierunku na Uniwersytecie Wrocławskim? i ile mieliście punktów?

ja się dostałam i na pewno tu zostaję
piotronic
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2009, o 13:06

Re: Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2

Post autor: piotronic »

Siema
No ja właśnie sam nie wiem czy się dostałem. Bo bio-tech ma limit przyjęć 130 osób. I w zakładce wyniki rekrutacji jest napisane że znajduje się na 122miejscu na liście. I tu zaczęły się moje wątpliwości.bo nie dostałem żadnego maila ani żadnej informacji że się dostałem, więc postanowiłem zadzwonić do biura rekrutacji. I tam kobieta mi mówi że nie dostałem się, ale jestem pierwszą osobą na liście rezerwowej i żebym się nie przejmował bo się na bank dostanę. Mam 154pkt. I właśnie sam nie wiem co się dzieje. wygląda na to że chyba skończy się na tym, że będę musiał tam osobiście pojechać w pon. i dowiedzieć się co jest grane. A czy Ty mogłabyś mi powiedzieć czy np. dostałaś w IRCE jakąś wiadomość o tym że jesteś zakwalifikowana do przyjęcia na studia. Bo mi w wynikach rekrutacji wyświetla się tylko pozycja na liście 122. Termin składania dok. 16.07

POZDRO
anjeD
Posty: 72
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 20:51

Re: Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Post autor: anjeD »

Hej

to ta pani jakaś niedoinformowana.
Oczywiście że się dostałeś i wcale nie jesteś na liście rezerwowej. Też nie dostałam wiadomości z informacja że się dostałam, tylko że jestem na 13 miejscu. Ale skoro limit jest 130, a Ty jesteś na 122 to chyba oczywiste że się dostałeś

Jedź do dziekanatu już ze wszystkimi papierami [najlepiej wszystko przynieś w koszulce] i je złóż, bo na pewno jesteś studentem biotechnologii na UWr

do zobaczenia w takim razie
piotronic
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2009, o 13:06

Re: Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Post autor: piotronic »

Wiesz anjeD sam jestem zażenowany i skołowany troszkę tą sytuacją. We wszystkich informatorach oraz nawet na stronie wydziału biotechnologii jest napisane jak byk że limit miejsc to 130. Więc sam dziwie się słowom Pani z dziekanatu. Ale poprosiła mnie przez telefon o podanie imienia i nazwiska. wstukała moje dane do kompa i powiedziała mi że na razie nie jestem przyjęty,ale mam Pole Position na liście rezerwowej także po 16.07 na bank będę studentem biotech. Ale właśnie strasznie się zdziwiłem i zapytałem jak to jest że skoro mam 122 miejsce na limitowanej liście 130osób to mogę się nie dostać. Ona mi powiedziałą że tak ma w komputerze i nie jest w stanie mi udzielić żądnych inf na temat przyczyn takiego stanu rzeczy. Nic to w poniedziałek muszę się tam zjawić i tyle Gratuluje Ci anjeD świetnego wyniku i dzięki za pomocne słowo.
kinksa
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:00

Re: Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Post autor: kinksa »

witam. Ja rowniez złozylam podanie do Wroclawia na UWr na biotechnologie. Mam 141 pkt i jestem 193 na liscie.jak wygladaly progi rok temu? Mam szanse sie dostac?
anjeD
Posty: 72
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 20:51

Re: Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Post autor: anjeD »

piotronic, jak zawsze burdel. jak mnie to irytuje! no to pozostaje Ci w poniedziałek jechać z kompletnymi dokumentami i ubieganie się o swoje. Bardzo Ci współczuję, że będziesz musiał tracić nerwy tak naprawdę niepotrzebnie. aj i dziękuję

kinksa, nie wiem jakie dokładnie były progi, ale podobno dostawały się osoby mające po ok. 78% z biologii i chemii. A czy się dostaniesz, zależy pewnie od tego ile osób zrezygnuje i pójdzie na inny kierunek. Tak czy siak życzę powodzenia
Z takim wynikiem na pewno na biologię byś się dostała, a możliwe że na mikrobiologię też, ale nie wiem czy składałaś na te kierunki.
Silvane
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2009, o 22:43

Re: Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Post autor: Silvane »

Mam do was pytanie, bo może jesteście zorientowani w temacie. Gdzie lepiej studiować : na Uniwersytecie Wrocławskim czy na Politechnice Wroc. Jestem w kropce, którą z uczelni wybrać. Wiem, że tytuł inżyniera teraz bardziej się liczy niż zwykły magister, jednak czy biotech na uniwerku aż tak bardzo różni się od tej na politechnice?
gosiaczek00lca
Posty: 120
Rejestracja: 8 lip 2008, o 14:02

Re: Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Post autor: gosiaczek00lca »

Ja stydiuję na PWr biotechnologię i jest naprawdę ok. Trochę matmy na pierwszym roku i fizyki ale da się przeżyć bez problemu) A różnica biotechnologii na PWr i UWr polega na tym, że na UWr masz lcencjat i dużo kucia na pamięć biologicznych nazw i innych pierdół, po takiej biotechnologii masz mniejsze szanse na dobrą pracę. Na PWr po 3,5 roku dostajesz tytuł inżyniera, bardziej prestiżowy, większe szanse na dobzre .płatną pracę itp. Na 1 i 2 roku masz raczej przedmioty ścisłe analizę fizykę ale również biologię chemię genetykę itp. Po tych studiach masz przygotowanie na bioTECHNOLOGIĘ a nie jak na UWr BIOtechnologię.
W każdym bądź razie polecam PWr

A tak a propo jakie są teraz progi na PWr i UWr z biotechnologii?
anjeD
Posty: 72
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 20:51

Re: Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Post autor: anjeD »

gosiaczek00lca pisze:A tak a propo jakie są teraz progi na PWr i UWr z biotechnologii?
Na UWr pierwszy nabór 155/200, z jak na PWr nie wiem ]

co do PWr vs UWr to w sumie racja że po politechnice ma się większe szanse na zdobycie pracy. Ale ja osobiście właśnie ze względu na to BIO wolę iść na uniwersytet. Tu też dużo ścisłych przedmiotów masz. Już podczas pierwszego semestru masz matmę wyższą
pozdrawiam i udanych wyborów życzę
piotronic
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2009, o 13:06

Re: Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Post autor: piotronic »

i jak wyniki po II turze rekrutacji? Jak z punktami?
kinksa
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:00

Re: Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Post autor: kinksa »

Dostalam sie w II turze na biotechnologie na UWr z moimi 141 pkt i tu zostaje . Jaki prog był to nie mam pojecia:) Ale z tego co widze to spadl o duzo. Pozdrawiam
lanaawale
Posty: 31
Rejestracja: 18 sty 2008, o 11:59

Re: Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Post autor: lanaawale »

Na PWr po 3,5 roku dostajesz tytuł inżyniera, bardziej prestiżowy, większe szanse na dobzre .płatną pracę itp.
Heh:P no z tym to chyba się nie zgodzę:p tak prawdę powiedziawszy to po jednej i drugiej w Polsce na prace ( i to jeszcze dobrze płatną ) są bliskie 0 Więc jak już kierować się wyborem uczelni to rozważyć lepiej inne za i przeciw ale raczej nie prace.
anjeD
Posty: 72
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 20:51

Re: Biotechnologia UWr studia stacjonarne I-go stopnia rek.2009

Post autor: anjeD »

piotronic pisze:i jak wyniki po II turze rekrutacji? Jak z punktami?
spadł do 138! ciekawe jak będzie po III
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość