Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

po jednym i drugim. Zależy tylko od tego co chcesz w lab robić
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: zetsu »

Najlepiej w jakims laboratorium medycznym lub spozywczym.
Sam zabardzo sie nieorientuje co mozna robic w laboratorium zwiazanym z przemyslem (kleje, polimery itp).
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: WalnietyDesko »

Z wielkim zaciekawieniem przeczytałem wszystkie wypowiedzi w tym temacie i chyba się zdecydowałem na technologie Mam do wyboru tylko 2 miasta, Lublin i Wawa, w Lublinie nic nie ma to zostaje Wawa i PW.

Jednak mam wątpliwości, czym sie rozni WIChiP od samej chemii? Niby ktos w tym temacie napisal ze na jednym to sie produkuje sprzęty a na drugim to sie uczy ich obsługi. Na co lepiej się zdecydować?
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Jocisko »

Moim zdaniem zarówno po chemii, jak i po technologii chemicznej pracę dobrze płatną np w przemyśle idzie znaleźć.

Osobiście na dzień dzisiejszy wybrałabym np chemię na UAM w Poznaniu, bo jest na liście kierunków potrzebnych państwu i za samo studiowanie płacą Ci 1000zł miesięcznie

Znam też osobę, która prowadzi firmę sprzedającą różne półprodukty chemiczne dla firm i tam zarówno poszukują osób po chemii jak i po technologii.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

Jocisko pisze:za samo studiowanie płacą Ci 1000zł miesięcznie
a nie trzeba być wśród najlepszych?
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Jocisko »

Nie wiem, ale na stronie wyborczej jest coś więcej o tym projekcie ministerstwa.
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: WalnietyDesko »

Jocisko pisze:sobiście na dzień dzisiejszy wybrałabym np chemię na UAM w Poznaniu, bo jest na liście kierunków potrzebnych państwu i za samo studiowanie płacą Ci 1000zł miesięcznie
Ja marzyłem o Poznaniu odstrasza mnie odległość która wynosi dokładnie 490,1 km a to troszki daleko D
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Jocisko »

Jak o tym marzysz, widzisz szanse dla siebie w tym Poznaniu to te 490km nie powinno być problemem Lepiej po roku wrócić z zadkiem te 490km niż żałować, że nigdy nie podjęło się wyzwania
Pozdro
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Danas »

batha pisze:
Jocisko pisze:za samo studiowanie płacą Ci 1000zł miesięcznie
a nie trzeba być wśród najlepszych?

Trzeba, wszystkie te stypendia po 1000 zł są oczywiście dla najlepszych osób na roku, zwykle chyba starcza na 15 bądź 30, w zależności od tego jaki to kierunek i ile dostał tych stypendiów w przydziale. Dziwi mnie to częste przekonanie, że te 1000 zł dostaję się od razu za samo studiowanie konkretnego kierunku, żeby mieć stypendium trzeba być wśród najlepszych.
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

Właśnie dostalam się na technologie chemiczną. Mam pytanie odnośnie do badań lekarza medycyny pracy na Politechnice Krakowskiej.

Może ktoś z Was się orientuję o co w nich chodzi, na jakiej zasadzie stwierdzają moją przydatność do studiowania na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej i najważniejsze - czy muszę mieć skierowanie z Politechniki u prywatnego lekarza?
paati19
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:58

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: paati19 »

A ja chciałam zapytac jak to jest z wfem na PŚ?mozna byc zwolnionym z zajecja bylam zwolniona od gim./
lee
Posty: 20
Rejestracja: 24 mar 2009, o 13:37

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: lee »

madz4927 pisze:Właśnie dostalam się na technologie chemiczną. Mam pytanie odnośnie do badań lekarza medycyny pracy na Politechnice Krakowskiej.

Może ktoś z Was się orientuję o co w nich chodzi, na jakiej zasadzie stwierdzają moją przydatność do studiowania na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej i najważniejsze - czy muszę mieć skierowanie z Politechniki u prywatnego lekarza?
Nie wiem jak w Krakowie, ale na PWr trzeba było mieć skierowanie z uczelni tylko jeśli się szło do przychodni wymienionej przez Politechnikę, a do prywatnego lekarza- nie(tylko wtedy trzeba się liczyć z kosztem ok. 30zł). Ja też dostałam się na TCh, a moje badanie polegało tylko na morfologii krwi, zwykłym przebadaniu i wypełnieniu ankiety(jak to już gdzieś pisałam).
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: WalnietyDesko »

Skopałem troche / zamiast złozyc papiery na PK zlozylem na PW i AGH na wydzial Technologii chemicznej. Podobno to są gorsze uczelnie i najlepsza o tym kierunku kształcenia jest PK. Czy mam jeszcze szanse dostac sie na to uczelnie czy juz za pozno i przespalem swoja okazje zyciowa?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości