MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Fois

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Fois »

dr house pisze:Swoja droga nie wiem jak oni sobie to wyobrazaja i jak beda porownywac rozszerzona fizyke z poldstawowa matematykla ktora za rok bedzie bardzo prosta.
Właśnie mnie teŻ czeka matura z fiz w maju i w Żaden sposób sobie nie mogę tego wyobrazić jak moŻna porównać rozszerzoną fiz i podstawową, obowiązkową mat O podstawową mat juŻ teraz byłabym spokojna, no a o fiz niestety wcale nie jestem
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Kirsten »

dr house, to mnie zaskoczyłaś! byłam przekonana, ze jak ktoś poprawia mature i bedzie np. startował na cmuj w przyszlym roku to musi napisać podstawe z matmy, a nieważne, że ma np. fizyke zdana
kurcze, może zastosuja przelicznik giertychowski? hmm
chyba bardziej sie opłaca już matme zdacno nie wiem
Fois

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Fois »

dr house, to mnie zaskoczyłaś! byłam przekonana, ze jak ktoś poprawia mature i bedzie np. startował na cmuj w przyszlym roku to musi napisać podstawe z matmy, a niewaŻne, Że ma np. fizyke zdana
Tez tak myślałam, a właściwie to miałam taką nadzieję dopóki nie przeczytałam na str UJ: Kandydaci legitymujący się „nową maturą 2002-2009”, którzy w ramach egzaminu maturalnego zdawali egzamin z zakresu biologii, chemii oraz fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym, przyjmowani będą na podstawie wyników egzaminu maturalnego z zakresu biologii , chemii oraz fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym."
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Usagi_Tsukino »

Czy ja oby na pewno dobrze Was zrozumiałam?
Fois pisze:"Kandydaci legitymujący się „nową maturą 2002-2009”, którzy w ramach egzaminu maturalnego zdawali egzamin z zakresu biologii, chemii oraz fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym, przyjmowani będą na podstawie wyników egzaminu maturalnego z zakresu biologii , chemii oraz fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym."

zdawali, ja nie zdawałam wcześniej fizyki czyli cały czas byłam przekonana, że jeśli będę pisać maturę w 2010 jeszcze raz, to mogę zdawać matematykę Ale widac, źle mi się wydawało. W takim razie chyba bardziej opłaca mi się zdawać dodatkowo podstawową fizykę. Liczyłam na to ułatwienie ze strony Krakowa, ale się przeliczyłam
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Batha »

ale to nie jest temat o rekrutacji na CMUJ. radzę czytać tytuły tematów.
eniiigma
Posty: 14
Rejestracja: 11 lip 2009, o 15:19

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: eniiigma »

mam pytanie:) czy ktoś z was mógłby mi powiedzieć cz z moją maturą ( 76% PP polski, 98 % PP ang, 80% PR biologia i 62% PR chemia) mam szanse sie dostac na fizjoterapie na am Wrocław. z góry bardzo dziekuje za odpowiedź:) i gratuluję serdecznie tak wysokich wynikow)
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: formica »

tak myślę, że 80% z bio dobrze rokuje, choć nie wiadomo ile osób z tych, które chciały iść na lek poskładało awaryjnie na fizjoterapię. Musisz czekać jak zwykle.
Gratuluję polskiego zszokowałaś mnie
lukisz16
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2009, o 21:44

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: lukisz16 »

no mnie to raczej nie pobijecie.jestem po klasie ekonomicznej.zamiast bioli albo chemii zdawałem gerę i matę . Zawsze myślałem o budownictwie a tymczasem ostatecznie padło na inżynierię mechaniczno - medyczną na PG.ryzyk-fizyk, stawiam wszystko na jedną kartę, zobaczymy czy się powiedzie.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: jagodzio »

lukisz16 pisze:no mnie to raczej nie pobijecie.
Nie za bardzo czaję w czym Cię mamy pobić i czego Twój post dotyczy
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: madz4927 »

jezzzzu, jak mnie tu dawno nie było. przegapiłam wszystkie dyskusje na temat matury i jej wyników. ale to może lepiej - wpadłam w jakiś dziwny letarg i chciałam, żeby cały ten cyrk ze studiami i rekrutacją się skończył, bo już nie mogłam tego znieść i o tym słuchać! wrrr ]

najśmieszniejsze jest to, że zdałam tą nieszczęsną biologie, a dostałam się na. technologie chemiczna na pk! D myślałam, że w ogóle nie mam co startować, złożyłam dla zabawy. a tu proszę, zaskoczenie! myślę, że to całkiem przyszłościowy kierunek. ale mam pewne obawy - w końcu muszę się przekwalifikować z biologii na chemie! )

a jak Wasze wyniki rekrutacji?
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Acetylocholina »

madz4927 pisze:a jak Wasze wyniki rekrutacji?
to musisz trochę przewertować temat P
bo się z lekka spóźniłaś D
ann2912

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: ann2912 »

Cześć. orientuje się ktos moze, jak jest z biologia na farmacji? o medycynie nie wspomne chodzi mi o ilosc bio na studiach i o progi punktowe
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Medycyna Lwów »

biologia to genetyka, ekologia człowieka i elementy ewolucjonizmu + parazytologia, generalnie nie jest to jakiś straszny przedmiot.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość