Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: malllwiśka »

WalnietyDesko, wyluzuj! A gdzie jest napisane, że PK jest najlepsza? Nie śledzisz rankingów, to właśnie PW i AGH są w pierwszej piątce, nie tylko wśród uczelni technicznych, ale i wszystkich ogółem, więc jak skończysz takie AGH czy PW, to Ciebie będą o pracę prosić, żeby Cię zatrudnić, zobaczysz A mógłbyś mi zapodać linka lub jakieś wiarygodne info, o tym że technologia chemiczna jest najlepsza na PK, bo coś wierzyć mi się nie chce
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: WalnietyDesko »

To są infa z forum matematycznego gdzie ludzie pisali ze wiekszosc udaje sie na PK bo to najlepsza uczelnia na ten wydział. Co do ranigów, masz racje ale te uczelnie krolują na kierunkach matematycznych/ informatycznych oraz eletkronicznych.
blackmail
Posty: 123
Rejestracja: 13 gru 2008, o 16:49

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: blackmail »

dokładnie. AGH to o wiele bardziej prestiżowa uczelnia. PK za przeproszeniem ssie
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: WalnietyDesko »

Tzn wedlug rankigow to PW rzadzi ) I chyba paskudna i ohydna stolica wygra na pieknym Krk. Na PW sa juz wyniki i sie dostalem na AGH tez sie pewnie dostane ale nie wiem czy warto czekac? Chyba jutro pojade do Wawy i zloze papiery zeby miec to juz z glowy.
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: malllwiśka »

No wiesz, decyzja nalezy do Ciebie, ale z tego co slyszalam, to jednak ciut lzej jest chyba na AGH(na PK wlasnie jest najbardziej lajtowo, wiec stad moze to wielkie zainteresowanie krakowska), PW w koncu zobowiazuje.A gdzie masz blizej do wawy czy Krakowa?

[ Dodano: |11 Lip 2009|, o 22:17 ]
No i myślę też, że dobra wiadomość - zawsze możesz się przenieść nie tracąc przy tym roku, dużo osób tak słyszałam robi, jak sobie nie radzi, przenosi się właśnie na PK, bo tam jest lajcik.
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: WalnietyDesko »

malllwi&#x15Bka pisze:A gdzie masz blizej do wawy czy Krakowa?
Heh tak sie słada ze mam tak samo tu i tam (około 300km) i jest mi to bez roźnicy gdzie pojde Wybiore jednak PW, mam tam siostre na AM, ktora studiuje stome.
Jeszcze bede sie musial z tym przespac
numara
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:05

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: numara »

hej. a ja mam takie pytanie: co byscie bardziej polecili- chemie na UJ czy technologie chemiczna na PK? podobno po technologii jest wiecej pracy, no ale nie wiem czy pracodawcy nie patrza lepiej na dyplom z uj niz z pk. na AGH sie nie zapisałam, bo słyszalam, ze akurat tam chemia jest na dosc niskim poziomie, zreszta specjalnosci mało interesujace. chciałabym robić cos zwiazanego z lekami, lab lub ewnetualnie przemysł.
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

lee pisze:Nie wiem jak w Krakowie, ale na PWr trzeba było mieć skierowanie z uczelni tylko jeśli się szło do przychodni wymienionej przez Politechnikę, a do prywatnego lekarza- nie(tylko wtedy trzeba się liczyć z kosztem ok. 30zł). Ja też dostałam się na TCh, a moje badanie polegało tylko na morfologii krwi, zwykłym przebadaniu i wypełnieniu ankiety(jak to już gdzieś pisałam).
Dzięki wielkie za opowiedz! Jutro pójdę na PK i zabiorę to skierowanie, załatwię wszystko w jeden dzień i złożę komplet dokumentów, żeby spokojnie odetchnąć!

Najśmieszniejsze jest to, że dostałam się na technologie chemiczną jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności, bo w ogóle na maturze zdawałam biologię! D

Ale to przyszłościowy kierunek, zdecydowanie!
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: tyska »

Ja się dostałam na technologie na PW, ciężko jest z matmą? i czy to typowo męski kierunek czy zdarzają się jakies dziewczyny?
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: WalnietyDesko »

To Witaj, ja tez tam sie wybieram Moze sie spotkamy P

Z matma dasz rade I dziewczyny sa, zreszta zobacz sama:
(na wydziale chemicznym jest wiecej bab niz chlopow P)
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

zaniosłam dziś papiery na PK - jestem już pełnoprawną studentką Technologii Chemicznej!
dziś dostałam też wyniki z UR i okazało się, że dostałam się też na Technologie Żywności.
dobrze zrobiłam, że zaniosłam te papiery akurat na Politechnikę?
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Usagi_Tsukino »

Ja się wybieram na AGH ] zobaczymy jak mi się tam spodoba
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

madz4927, tak musisz się skontaktować WKR koniecznie i napisać do nich maila z prośba o wysłanie skierowania na badania lekarskie i wzoru zaświadczenia i oni wysyłają Tobie to, drukujesz skierowanie bierzesz druk zaświadczenia i idziesz do lekarza medycyny pracy, tam możesz zrobić badania lub też nie, ja nie robiłem badań na szczęście
No i chyba tyle.

PS: Koniecznie skontaktuj się z WKR, na stronie PK masz adres i tel

[ Dodano: |14 Lip 2009|, o 00:20 ]
blackmail, co ty za głupoty gadasz?
Jeśli jeszcze nie wiecie, to właśnie PK prowadzi w całym Krakowie jeśli chodzi o studia chemiczne. Po pierwsze: na żadnej inej uczelni nie zdobędziecie dobrego wykształcenia praktycznego jeśli chodzi o zawód, na UJ ludzią kują jak durni samą teorię, z tego też mają potem egzaminy, wszystko na blache i tylko tak, prawie zero zajęć praktycznych, co później negatywnie wpływa na zatrudnienia po UJ w przemyśle chemicznym, głównie większość ląduje w szkołach albo jako wykłdowcy na uczelni!
Wiem, bo kolega właśnie dlatego przeniósł się z UJ z chemii na PK na inżynierię chemiczną! Brak zajęć praktycznych - główny powód
Z koli AGH może nie jest złą uczelnią, na pewno nie jest! Wiem jedno - mnie by nigdy nie zainteresował, ponieważ tam nie ma w czym praktycznie wybierać, jeśli chodzi o kierunki i specjalizacje, nic się nie zmienia. także dla kobiet nie jest to też dobra decyzja, bo nie pracują w zawodzie w większości po skończeniu ceramiki itd.

To takie moje przemyślenia na ten temat
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości