Rozpoczynam stomę na uj w Krakowie...

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
e_magda7
Posty: 6
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:56

Rozpoczynam stomę na uj w Krakowie...

Post autor: e_magda7 »

Rozpoczynam stomę w Krakowie. Chciałabym się dowiedzieć jakie przedmioty są w pierwszym semestrze, jakie podręczniki i w co trzeba się wyposażyć, by zacząć studia. Czy są jakieś wymagania co do fartucha? Wielu zielonym przyda się ten temat
Seban1989
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2008, o 13:51

Re: Rozpoczynam stomę na uj w Krakowie...

Post autor: Seban1989 »

To witam przyszłą adeptkę stomatologii ) gratuluję wyboru (czyt. pozbawienia się przynajmniej 1 roku życia). Piszę to z perspektywy 2 roku, bo 1 już za mną. Co do fartucha, to obojętnie jaki, byleby był jasny. Jak masz jakieś pytania konkretne, to mogę Ci przybliżyć jak studia wyglądają, bo rok temu też byłem całkowicie zielony jak się dostałem na stomę. Z książkami, to różnie bywa, czasami na 1 przedmiot (np. taka Propedeutyka Stomatologii) przydają się ze 4 podręczniki, także nie ma reguły takiej jak w szkole 1 przedmiot - 1 książka. Pozdro
e_magda7
Posty: 6
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:56

Re: Rozpoczynam stomę na uj w Krakowie...

Post autor: e_magda7 »

Bardzo mi miło, że ktoś tak szybko odpowiedział
Chętnie poznam wszystkie szczegóły, wolę nawet teraz, bo zawsze mogę się rozmyślić. gratuluję przejścia przez I rok, bo od znajomych wiem, że jest cięzko
Seban1989
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2008, o 13:51

Re: Rozpoczynam stomę na uj w Krakowie...

Post autor: Seban1989 »

Co do studiów, to są faktycznie hardcorowe, ale jak się zda wszystko za 1 terminiem, to ma się ogromną satysfakcję , trzeba się uczyć na bieżąco, bo inaczej to wylotka gwarantowana, głównie Anatomia, Histologia, Materiałoznawstwo, Embriologia - to jest taka czwórka, która skutecznie utrudnia życie, i uniemożliwia spanie (mam na myśli powyżej 5, czasami 6 godzin dziennie codziennie ). 1 semestr to w ogóle jest masakra do kwadratu, praktycznie mamy to samo co lekarski plus materiały i Historia medycyny, czego oni nie mają. Natomiast drugi już lżej, aczkolwiek też nie jakaś bajka, tylko po prostu jakoś się czuje już wiosnę i sesję, co jest mniej przyjemne, a dla niektórych nawet bolesne. Zależy kto co lubi, ale studia wciągają) dzień po inauguracji, nie będziesz pamiętać, że w ogóle istnieje coś oprócz nauki Histo i Anato, Embrio. Ale 2 pierwsze miesiące, to jest faktycznie duża zmiana, przede wszystkim w sposobie uczenia. Ja tak na prawdę to od stycznia tego roku, w miarę się przyzwyczaiłem, bo różnica pomiędzy Liceum a studiami, jest taka jak pomiędzy małym fiatem, a Porsche. Kompletnie nie ta liga, ale wszystko jest dla ludzi. Jak coś to pytaj konkretnie o rzeczy, które Cię interesują, bo nie mam pomysłu ( a właściwie mam ich nadmiar), co by tu jeszce napisać pozdro
Karusia
Posty: 12
Rejestracja: 18 wrz 2008, o 12:17

Re: Rozpoczynam stomę na uj w Krakowie...

Post autor: Karusia »

Witam) a ja mam takie pytanie-czy to prawda że osoby z wadą wzroku nie mogą studiować stomatologii Gdzieś przeczytałam taką informację a nie mogę znaleźć nic konkretnego na ten temat:( chodzi mi o cm uj) Dziękuję z góry za odp)
paulinakon
Posty: 83
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 20:53

Re: Rozpoczynam stomę na uj w Krakowie...

Post autor: paulinakon »

to jakaś bzdura!

o jaką dokładnie wadę wzroku chodzi?

Zaćma pewnie wyklucza, ale jakieś -1,5D to nie sądzę
intensive
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2009, o 12:16

Re: Rozpoczynam stomę na uj w Krakowie...

Post autor: intensive »

Chciałbym sie dowiedzieć, czy studia stomatologiczne są kosztowne?

Podobno trzeba zakupić własny sprzęt (wiertła, itd.), a na zajęcia praktyczne trzeba przynosić zęby, żeby można było na nich ćwiczyć?

Może mnie ktoś oświecić, jak to jest z tymi wydatkami na UJ i UMed w Łodzi? Czy uczelnia posiada jakiekolwiek wyposażenie?
Prosze o odpowiedź studentów, którzy tam studiują. Bedę niesamowicie wdzięczny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości