Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

Sama składam papiery na Technologie Chemiczną na AGH (Wydział Paliw i Energii) i PK sama nie wiem na którą uczelnię sie zdecydowac.
na PK technologia chemiczna jest na wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej. na AGH jest na Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. wnioski nasuwają się same - porównaj nazwy wydziałów i zastanów się czego można się spodziewać!gt
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Usagi_Tsukino »

Tak, jestna wydziale inzynierii materiałowej i ceramiki, a także na wydziale paliw i energii Zależy co kto chce w życiu robic Oficjalnie zostałam przed chwilą przyjęta na pierwszy rok TCh na WIMiC ]
marzetrix
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2009, o 12:04

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: marzetrix »

kurcze. zaczęłam czytać te wszystkie fora o technologii i teraz sama nie wiem czy nie lepiej nie iść na biologię na UJ. Ponoć strasznie ciężko z matematyki, jeszcze jest fizyka której nienawidzę. a w sumie to i z chemii orłem nie jestem. Głupio by było wylecieć po pół roku.
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

_olka_ pisze: Oficjalnie zostałam przed chwilą przyjęta na pierwszy rok TCh na WIMiC ]
więc jednak na to się decydujesz!gt
nie wiem, mnie bardziej przekonuje studiowanie technologii chemicznej na wydziale o ogólnej nazwie - przynajmniej nie jest się włożonym do jednej szuflady. wiadomo, potem się wybiera specjalności, ale to już nie jest to samo.
_WYRAK_1990
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2009, o 13:41

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: _WYRAK_1990 »

marzetrix mam te same odczucia co Ty no cóż. Może nie będzie tak źle! Rozumiem że się juz dostałaś na TCh?

madz4927 też ma rację Zawsze, jakby sie odmieniło, można przenieśc sie na dowolną uczelnię, gdzie są odpowiadające nam specjalności.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Usagi_Tsukino »

Dobra, przyznaję się więc Ogólnie to moim największym marzeniem jest lekarski, technologia była bardziej spontanicznym wyborem. Planuję poprawiac maturę, co wiem, że na tym kierunku proste nie będzie, ale mam masę motywacji. Ogólnie wybieram się na studia w tym roku dlatego, że nie wyobrażam sobie siedzenia w domu cały rok! A przez rok na technologii zawsze nauczę się czegoś, no i kto wie może mi się spodoba. A czemu AGH ? Mam brata, który studiuje na tej uczelni i to on mnie do niej przekonał, poza tym jest też masa znajomych, którzy raczej odradzali mi PK również z tej uczelni, więc padło na AGH Tak po prostu więc nie mogę się z wami dyskutować która TCh na którym wydziale, a na jakiej uczelni jest na lepszym poziomie, ale warto zwrócić uwagę na to co ewentualnie możnaby", chciałoby się robić w przyszłości Ja wybrałam raczej na podstawie opinii studentów AGH i innych uczelni
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

_olka_ pisze:Mam brata, który studiuje na tej uczelni i to on mnie do niej przekonał, poza tym jest też masa znajomych, którzy raczej odradzali mi PK również z tej uczelni, więc padło na AGH
mój brat też skończył AGH i też klnie na PK, ale myślę, że wynika to raczej z konkurencji jaką im tworzy. dwie uczelnie techniczne w jednym mieście? muszą się nie lubić! ]

oczywiście to Twój wybór. ja osobiście na AGH nawet nie złożyłam papierów. wszystko kwestią gustu!
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Usagi_Tsukino »

Nie on nie klnie na PK, tylko krytykuje każdy inny wydział z tej uczelni który nie jest lądówką Do nich jakoś nic nie ma, czyli to nie kwestia lubienia PK czy też nie Poza tym brałam też opinie znajomych z PK jak zaznaczyłam wyżej W każdym razie nie ważne gdzie, ważne żeby spełniała indywidualne oczekiwania każdego z nas
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

madz4927 pisze:jeszcze takie jedno pytanko - kiedy będzie wiadomo z jakich książek się korzysta?
Każdy wykładowca na pewno powie, jakie książki będą przydatne do nauki.
Zależy o jaki przedmiot pytasz.?
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

pingus18 pisze:Każdy wykładowca na pewno powie, jakie książki będą przydatne do nauki.
dziś poszłam oglądać książki z chemii w księgarni na Podwalu - UAUUUU! :O
teraz to boję się jeszcze bardziej. szczególnie z Twoim:
pingus18 pisze:Zależy o jaki przedmiot pytasz.?


jakieś rady szczególne? czego, z kim, kiedy, dlaczego nie można?gt
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

madz4927 pisze:jakieś rady szczególne? czego, z kim, kiedy, dlaczego nie można?gt

Ah. dużo by opowiadać
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

pingus18 pisze:Ah. dużo by opowiadać
ale wyjdę z domu przez pięć lat? D
dużo kolokwiów, egzaminy ciężkie, wykładowcy w porządku?
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

madz4927 pisze:ale wyjdę z domu przez pięć lat? D
No możesz wyjść już po 3,5 roku hehe (żartuje)
madz4927 pisze:dużo kolokwiów, egzaminy ciężkie, wykładowcy w porządku?
Kolokwia zaliczeniowe jak najbardziej, w zależności od przedmiotu, ale przeważnie ok. 2,3! Egzaminy w 1 semestrze jak i w 2 po 3! Czy ciężkie? Hmm. zależy co komu sprawia trudność Jedne są łatwe, drugie prostsze.
Wykładowcy? Jak to wykładowcy. jedni, tacy, których przyjemnie się słucha, inni przynudzają tak, że nie opłaca się chodzić, tylko załatwić sobie dobre notatki i potem z nich się przygotowywać do egzaminu. np. z chemii taki pan doktor. piii tak prowadził te zajęcia, że tuż przed egzaminami nie było a wykładach prawie nikogo
Gorzej jeśli chodzi i ćwiczeniowców. prawdą jest to, że w większości przypadków, doktorkowie z wykładów prowadzą też później ćwiczenia. np. z matematyki, chociaż ja miałem z pewnym Panem, a nie z Panią od wykładów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości