Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
kajanda
Posty: 23
Rejestracja: 1 lip 2009, o 19:45

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: kajanda »

ja uważam że zycie w akademiku jest spoko ma wiele plusów,minusem dla mnie najwiekszym jest ograniczony dostep do kibla i łazienki. tak jakby permanentyne życie na jakims obozie. ja sie ogromnie ciesze z tej naszej wety. bedzie fajnie,czworonogi wzywają. ale zintegrować sie musimy koniecznie. fajnie by bylo gdyby ktos kto zna wrocek oprowadził grupe pierwszaków:D takich jak ja co nie maja kompletnie pojecia co ich czeka pozniewaz (tak jestem ciota) nigdy we wroclawiu nie bylam. a jeszcze wracajac do akademikow. osobiscie ktory najlepszy jesli chodzi o warunki? aha no i jak to jest statystycznie z ludzmi biorac pod uwage kryterie płci 50/50 czy nie ma co liczyc:P:P

[ Dodano: |15 Lip 2009|, o 23:52 ]
aha i jeszcze cos,jesli jest ktos ze szczecina albo okolic chetny do wynajmu stancji,albo w ogole ktos chetny do wspoparacy w tej kwestii piszcie 3692688. najlepiej jak w pokoju mieszkaja dwie osoby z tego samego roku mozna sie wspierac w nauce itd. no i mniejsza szansa ze za sciana ktos z 2 roku zrobi sobie bibe kiedy bedziemy musieli ryć:D
Maraja
Posty: 18
Rejestracja: 14 lip 2009, o 22:54

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: Maraja »

Dziękuję Tahtimittari za przytoczenie wcześniejszej wypowiedzi, jednocześnie przepraszam za powielanie tematu.

Individuality integracja to podstawa Mam nadzieje, ze na wecie są normalni ludzie, a Ci ą ę już dawno grzeją stołek na medycynie.

Przyłączam się do prośby Kajandy dot. oprowadzenia po Wroc. Może przestanie mnie nareszcie przerażać to miasto
a jeszcze wracajac do akademikow. osobiscie ktory najlepszy jesli chodzi o warunki? aha no i jak to jest statystycznie z ludzmi biorac pod uwage kryterie płci 50/50 czy nie ma co liczyc:P:P
Przemiła kobitka w Wydziale S.S. doradziła mi Talizman ze wzgl. na mniejszą ilość samców (czyt. pół piętra na 3 o ile mnie pamięć nie myli) niż w Centaurze. Mimo mojego pozytywnego kontaktu z chłopcami, stwierdziłam, że w Talizmanie może być spokojniej niż w C. Poza tym.te akademiki leżą od siebie nie dalej niż 50m, więc.
Łazienka jest jedna na skrzydło, czyli 2 na piętro. Bez rewelacji, a nawet powiem, że troszke sobie tego nie wyobrażam. Miejmy nadzieję, że towarzystwo samych swoich zmniejszy w naszych oczach klopoty dnia codziennego (czyt. kolejki do kibla). Wszystkie akademiki wyposażone są w dostęp do neta, pralnie i takie tam Z zewnątrz wyglądają b.przyzwoicie. Do środka niestety mnie nie wpuscili, ze wzgl. na prace remontowe.Wiecej o akademiku możesz poczytać na stronie UP. Tyle ile wiedziałam przekazałam.
Awatar użytkownika
kajanda
Posty: 23
Rejestracja: 1 lip 2009, o 19:45

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: kajanda »

dzieki za info,juz troche poczytalam o akademikach. w sumie chyba woalabym stancje. koszt o polowie wiekszy ale standrad lepszy chyba ze to moje zludzenia tylko. wiec piszecie kto co jak gdzie chetny by byl. co do osob ą ę.nie no wyluzujcie. najgorzej to jak sie kilka takich przydarzy a inne wezmą z nich przyklad. nie ma w czym konkurowac za czym gonic. wazne zeby zaliczac i nie zostac wywalonym. konkurencja niewskazana jak na moje oko. no i koniecznie trzeba sie zgrać jakos przed 1 paźdzw ogole tez musimy pamietac - poki co mamy wakacje
chiquita_7
Posty: 93
Rejestracja: 2 lip 2009, o 13:59

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: chiquita_7 »


Maraja
Najgorsi są Ci ą, ę którzy się na medycyne nie dostali i poszli na wet, a potem smęcą jaka ta weterynaria jest beee i oni chcą na med. Brrrr
Awatar użytkownika
AnYya
Posty: 118
Rejestracja: 8 sty 2008, o 09:18

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: AnYya »

Mam nadzieję, że będzie jednak większość zapalonych weteryniarzy, którzy dla tych studiów dali by się pociachać (ja! ja!) Myślę, że na początku wszystko będzie super i wszyscy będą strasznie mili a dopiero później się zrobi bardziej nieprzyjemnie jak ludzie zaczną rywalizować ale to chyba zawsze tak jest. Mimo wszystko myślę, że stworzymy super grupkę i nikt nie będzie żałował swojego wyboru A co do niedoszłych lekarzy to zawsze mogą poprawić maturę i się wynieść, choć myślę, że docenią ten kierunek i zrozumieją, że wet wcale nie gorszy od doktóra.
Awatar użytkownika
kajanda
Posty: 23
Rejestracja: 1 lip 2009, o 19:45

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: kajanda »

pewnie,że nie. w ogole ja wychodze z zalozenia,ze jak ktos uwaza sie za lepszego tylko dlatego,że studiuje medycyne,no to sorry,chyba nie jest warty poznania i w ogole nie ma co sie przejmowac kims takim. ja uwazam ze weterynaria to kierunek dla tych ktorzy chca tego w 100%. i w ogole jasne ze bedzie fajnie i wesolo. musi byc bo jakl bedziemy smecic to bedzie jeszzcze trudniej i ciężej nam tam,w obcym miescie i nowym świecie.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: talagia »

A ja mam nadzieje, ze wcale nie bedzie niedoszlych lekarzy i ci co chca isc na medycyne zrobia sobie rok przerwy i ustapia mi miejsca na weterynarii
Mazurek
Posty: 17
Rejestracja: 5 lip 2009, o 16:06

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: Mazurek »

Jaka ambitna rozmowa DD
Bedzie zajebiście i tyle !
Medycyna to lipa, najlepsi idą na wet !
Weteryniorze łączmy sie ! W kupie siła i kupy nikt nie tyka ! D
żelka
Posty: 24
Rejestracja: 3 lip 2009, o 09:48

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: żelka »

kajanda pisze:ja uwazam ze weterynaria to kierunek dla tych ktorzy chca tego w 100%
teoretycznie tak powinno być ale dobrze wiemy, że tak nie jest. Na medycynie ludzkiej xd to z 10% jest tych z powołania, reszta dla kasy. Pocieszające jest jedynie to, że ludzie naszego przyszłego zawodu generalnie nie uważają za dochodowego - co zmniejsza szanse pojawienia się w naszym gronie maruderów

A poza tym nikt mi nie wciśnie, że na weterynarii jest łatwiej niż na medycynie!
Vixxen
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2009, o 13:54

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: Vixxen »

Hej, ja mam ogromny dylemat, a mianowicie Wrocław bardzo mi się podoba jako miasto, uczelnia też, ale . . Jest na drugim końcu Polski.10 godzin jazdy pociągiem Mam nadzieję że jest więcej osób które w tym mieście nie znają nikogo i będa same jak palec : ) Ja złożyłam wniosek o akademik w Centaurze bo usłyszałam że tam mieszka większość studentów weterynarii, i jest 9 dziewczyn z wety a w talizmanie na razie 6.

Co do tego gadania że medycyna lepsza i bardziej prestiżowanie wiem w jakim sensie To, ze się trudniej dostac świadczy moim zdaniem o tym, że ludzie wolą leczyć ludzi. To jest normalne. Ale weterynaria to też medycyna, tylko że zwierząt. Ja bardzo kocham zwierzeta i nie wyobrażam sobie życia bez nich, a weta, mimo że nigdy o niej nie marzyłam, to dla mnie idealny kompromis (zwierzęta, laboratorium, chemia, nauki przyrodnicze-czyli wszystko to co mi pasuje i mnie pociąga : ] ). Jedyne co mi się nie podoba to pozostałości typu produkcja zwierzęca , zwierzęta gospodarskie, rzeźnia i te sprawy.Ale chyba tak samo jak po medycynie po weterynarii można robić karierę naukową , przecież nie będziemy wiedzieć mniej niż tamci studenci, nawet więcej . A kasę można zarabiać od razu po studiach i to na wiele sposobów , nie tylko w lecznicy. Jest się bardziej niezależnym niż po medycynie, moim zdaniem. Tak więc nie ma co dywagować:) ja bez problemu dostałam sie na lekarski ale nie bedę tam zapychać miejsca, zostawiam to dla osób z powołaniem: ]
Maraja
Posty: 18
Rejestracja: 14 lip 2009, o 22:54

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: Maraja »

Mazurek
Bedzie zajebiście i tyle !
Medycyna to lipa, najlepsi idą na wet !
Weteryniorze łączmy sie ! W kupie siła i kupy nikt nie tyka ! D
Coś czuje, że będzie gruubo.

Ale co z tym naszym spotkaniem integracyjnym, bo schodzimy na inne tematy? :]
Awatar użytkownika
AnYya
Posty: 118
Rejestracja: 8 sty 2008, o 09:18

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: AnYya »

Hmmm może poczekajmy na wszystkie listy żeby każdy miał szansę. Ja myślę, że w połowie sierpnia/na początku września by było najlepiej Ale jak coś to się dostosuję
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Integracja przyszłych studentów wety we Wrocku :)

Post autor: Tahtimittari »

Ja mogę zawsze i wszędzie poza terminami kiedy na koncerty wybijam : D
jak co to mogę być organizatorem nawet ^^
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości