szkła kontaktowe

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Nimbrethil
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 19:41

szkła kontaktowe

Post autor: Nimbrethil »

Od dłuższego czasu myślę nad tym, żeby zamiast tradycyjnych okularów wyposażyć się w szkła kontaktowe.moi rodzice nie podchodzą do tego zbyt optymistycznie, a ja chciałabym się dowiedzieć czegoś konkretnego na ten temat. Marzy mi się aby były to soczewki lecznicze i dodatkowo barwione, żebym mogła poprawić oprócz wady wzroku także kolor oczu.

Proszę napiszcie co wiecie na ten temat, co byście doradzali, a co odradzali, jakie są plusy, a jakie minusy, no i jak kosztowna jest to impreza.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1 sie 2006, o 14:30 przez Nimbrethil, łącznie zmieniany 1 raz.
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: szkła kontaktowe

Post autor: Eklerka »

Impreza wygodna, ale nie zawsze, w pomieszczeniach klimatyzowanych wysychaja oczy i trzeba nawilzac kropelkami. Soczewki koloryzujace sa drogie od 100zl w gore za miesieczne, natomiast normalne, zalezy od wady, od ok 40 zl w gore (miesieczne). Nosze soczewki od 3 lat i nie mialam jeszcze zadnych problemow z nimi
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: szkła kontaktowe

Post autor: malwka »

oczywiście nie każdy może nosić soczewki. Należy iść do okulisty i on dopiero stwierdzi, czy możesz

Istnieje wiele rodzajów - jednorazowe - na jeden dzień
na miesiąc: zdejmowane i niezdejmowane
są też chyba takie na 3 miechy
Nimbrethil
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 19:41

Re: szkła kontaktowe

Post autor: Nimbrethil »

no są też i takie na pół roku
powiedzcie mi jeszcze, jak stoi sprawa z tymi płynami wszystkimi, jakie to są płyny i do czego służą, i czy krople do oczu mogą być zwykłe, np ze świetlika, czuy muszą być specjalne i co to sąsztuczne łzy", coś do nawilżania oczu z kontaktami


dzieki za pomoc
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: szkła kontaktowe

Post autor: Eklerka »

Sztuczne lzy to taki nawilzacz jak ci wysycha oko. Plyn taki standardowy to do oczyszczania i odbialczania soczewek, duze opakowanie (na ok 2 miechy) ok 50 zl.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości