farmacja niestacjonarna

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
knxa
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2009, o 17:03

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: knxa »

Patrząc na ostatnie progi na niestacjonarne to te nasze wyniki powinny starczyć bez problemu, oby nie było niespodzianek

Pewnie uczelnie znowu w tym roku przyjmą próg ok. 100pkt a to co się dzieje nieoficjalnie,to się nigdy nie dowiemy
Biochemister pisze:Zastanawiam się czy ktoś z taką punktacją dotarł do I sesji czy jak wszyscy których znam zostali zatrzymani jeszcze w październiku i pozbawieni złudzeń
Wiesz biorącpod uwagę, że za sam semestr trochę się płaci to za co innego też można.
Ale moim zdaniem to świadczy o samych uczelniach, to one niszczą sobie w pewien sposób rangę.
Rozumiem idee studiów niestacjonarnych, jeżeli komuś się podwinęła noga i nie miał po 85% z biol i chem tylko po 75%. Ale nie wierze,że ktoś się jako tako przygotowywał i miał styczność z np chemią i mu wyszło 33%.
Biochemister a u Ciebie na roku jak idzie np. chemia( bo wiem,że jej jest sporo) ludziom z niestacjonarnych (jeżeli wiesz kto jest kto )?
kokoo3
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2009, o 11:48

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: kokoo3 »

Witam wszystkich:)

Mam 154 punkty i zarejestrowałem się na 3 uczelniach (ŚUM, Wrocław i Białystok) jednak coraz bardziej zaczynam powątpiewać w to, że progi na którejś z tych uczelni spadną do mojego poziomu. Jako jedną z alternatyw rozważam studiowanie na farmacji niestacjonarnej i tutaj mam pewien problem. Załóżmy, że dostałbym się na niestacjonarną z pierwszej listy, czyli gdzieś w okolicach sierpnia. Składam tam papiery i wtedy(chyba?) też dokonuje wpłaty za 1 semestr. We wrześniu jednak okazuje się ze próg spadł do tych 154 i dostane się na stacjonarne, wycofuję papiery z niestacjonarnych, ale co z pieniędzmi? Czy szkoła je zwraca, czy jest jakaś klauzula i tych pieniędzy nie dostane albo dostanę tylko częściowy zwrot/

Jest to mój pierwszy post, a pytanie może jest trochę denne, ale ciekawi mnie to, a nigdzie do tej pory nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

Z góry dzięki
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Biochejter »

knxa pisze:Rozumiem idee studiów niestacjonarnych, jeżeli komuś się podwinęła noga i nie miał po 85% z biol i chem tylko po 75%. Ale nie wierze,że ktoś się jako tako przygotowywał i miał styczność z np chemią i mu wyszło 33%.
Też mam takie wrażenie ] Rozumiem że komuś nie poszło/ma braki/nie umie chemii - ale wybór farmacji w takim wypadku to nieporozumienie.
knxa pisze:Biochemister a u Ciebie na roku jak idzie np. chemia( bo wiem,że jej jest sporo) ludziom z niestacjonarnych (jeżeli wiesz kto jest kto )?
Po czystce na I semestrze gdzie naprawdę było widać różnicę, teraz, na II roku całkiem zatarło się kto z (nie)stacjo poza pieczątką w indeksie ] Radzą sobie bardzo różnie - czyli zupełnie tak samo jak stacjonarni ]
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Delling »

kokoo3 pisze:Mam 154 punkty i zarejestrowałem się na 3 uczelniach (ŚUM, Wrocław i Białystok) jednak coraz bardziej zaczynam powątpiewać w to, że progi na którejś z tych uczelni spadną do mojego poziomu. Jako jedną z alternatyw rozważam studiowanie na farmacji niestacjonarnej i tutaj mam pewien problem. Załóżmy, że dostałbym się na niestacjonarną z pierwszej listy, czyli gdzieś w okolicach sierpnia. Składam tam papiery i wtedy(chyba?) też dokonuje wpłaty za 1 semestr. We wrześniu jednak okazuje się ze próg spadł do tych 154 i dostane się na stacjonarne, wycofuję papiery z niestacjonarnych, ale co z pieniędzmi? Czy szkoła je zwraca, czy jest jakaś klauzula i tych pieniędzy nie dostane albo dostanę tylko częściowy zwrot/
Znam dziewczynę która się zapisała na stacjo a potem pod próg spadł i się załapała ale nie pozwolili jej się przenieść, musiała być rok na niestacjonarnych
Piekna20letnia
Posty: 104
Rejestracja: 12 lut 2009, o 18:11

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Piekna20letnia »

Też wybieram się w tym roku na niestacjonarne składałam na UJ, ŚUM i do Łodzi
knxa
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2009, o 17:03

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: knxa »

Zarejestruj się na studia
Od 6 lipca 2009r trwa rejestracja na studia, dla których lista rankingowa ustalana jest na podstawie kolejności rejestracji w systemie ERK.

Znalazłam to na stronie CM UJ no i nie rozumiem.
Czylico, ktopierwszy na niestacjonarne ten lepszy? nie ma normalnych list?
tzn , że jak ja mam 145 a ktoś 120 ale zarejestrował się przede mną to on się dostanie a ja nie?
nejdia
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2009, o 20:51

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: nejdia »

Witam:)
w tym roku idę na farmację niestacjonarną na UJ. Mam takie pytanie bo chodziłam przez rok na polibudę w Gliwicach i zastanawiam się czy przepiszą mi przedmioty bo sprawdzałam programy i się pokrywają np matmę to mam nawet bardziej rozszerzoną wiec wydaje mi się ,że przepiszą ale nie jestem pewna i tak w ogóle jest ktoś tutaj z UJ i może mi powiedzieć jak jest na UJ i czy dużo ludzi odpada.
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Delling »

nejdia pisze:zastanawiam się czy przepiszą mi przedmioty bo sprawdzałam programy i się pokrywają np matmę to mam nawet bardziej rozszerzoną wiec wydaje mi się ,że przepiszą ale nie jestem pewna
Szczerze mówiąc wątpię.
Tompol

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Tompol »

Delling pisze:
nejdia pisze:zastanawiam się czy przepiszą mi przedmioty bo sprawdzałam programy i się pokrywają np matmę to mam nawet bardziej rozszerzoną wiec wydaje mi się ,że przepiszą ale nie jestem pewna
Szczerze mówiąc wątpię.
u nas chętnie przepisywali matme, statystyke , biologie nawet niektórzy byli zwolnieni z części wykładowej na egzaminie z nieorganicznej. Problem był z Mikrobiologia gdyż nie pokrywa się ona z tą na biologii. Tak więc jeśli się dało to chętnie przepisywali bądź zwalniali z czegoś, no ale to zalezy od prowadzących
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Biochejter »

nejdia pisze:chodziłam przez rok na polibudę w Gliwicach i zastanawiam się czy przepiszą mi przedmioty bo sprawdzałam programy i się pokrywają np matmę to mam nawet bardziej rozszerzoną wiec wydaje mi się ,że przepiszą ale nie jestem pewna
Nie wiem jak obecnie na CM-UJu z matmą (znam tylko ze słyszenia czasy panowania pani Adolfiny heh), ale na wielu uczelniach miałabyś bez problemu przepisaną tą matmę, tym bardziej na polibudzie miałaś jej dużo więcej, a teraz chyba na farmacji jest jedynie zaliczenie z tego przedmiotu. Oczywiście wszystko zależy od kierownika katedry na Twojej uczelni, ale próbuj ]
nejdia
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2009, o 20:51

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: nejdia »

Dziękuje za odpowiedzi mam nadzieje ,że przepiszą bo drugi raz ja tego koszmaru nie przeżyje:P
delecja
Posty: 14
Rejestracja: 6 lip 2009, o 10:38

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: delecja »

jesli chodzi o przepisywanie przedmiotow, to u nas na Gumie bez problemow to sie odbywa:) przepisuja nawet W-F
Chmurka
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:18

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Chmurka »

Czy ktoś się orientuje kiedy będzie lista dla farmacji niestacjonarnej dla Wrocławia? (miała być dzisiaj) Są wyniki dla lekarskiego, stomatologii i analityki a farmacji nie widać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości