Jaka specke bys wybral?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: bajer »

przed rozpoczęciem studiów jeszcze zawsze, no powiedzmy od gimnazjum marzę o zostaniu onkologiem widzę się właśnie w takim zawodzie, walka z nowotworami, ratowanie życia ludzkiego, właśnie to chciałbym robić, trochę to wyidealizowane no ale takie miałem marzenie zawsze druga specjalizacja to pulmonologia i alergologia, to akurat związane z moimi problemami z dzieciństwa, po prostu cenię sobie specjalistów w tych dziedzinach bo bardzo mi pomogli i chciałbym też jak oni pomagac innym
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Medycyna Lwów »

Pentoza pisze:Z tego, co zdążyłam zaobserwować na praktykach, połowa operacji dziennie to pęcherzyki żółciowe.
chyba zależy gdzie - chodziłem sporo na dyżury na chirurgię przez cały rok i na żadnej cholecystectomii nie byłem - może dlatego że rzadko się robi na ostro, nie wiem, u nas dominowały wyrostki, niedrożności i pęknięte tętniaki. Ale też te dyżury mnie przekonały ze chirurgia to nie dla mnie, mimo to z koła nie rezygnuję ].
Pentoza pisze:Anestezjologia i IT - tu siebie widzę.
podziwiam za wybór, choć ci się jeszcze pewnie może odmienić
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Padre Morf »

Pentoza pisze:Przyjdzie taki, powycina, pozaszywa i pójdzie na obiad.
No z zewnątrz to tak wygląda ale czasami prosty zabieg potrafi się niemiłosiernie pokaszanić.
Nie ma prostych operacji tak samo jak nie ma prostych znieczuleń (przekonał się o tym nasz rezydent, któremu się pacjentka przy wyrostku o mało nie udusiła).
Kaamil pisze:u nas dominowały wyrostki, niedrożności i pęknięte tętniaki.
to nie tylko u was
lukaszz15
Posty: 30
Rejestracja: 9 sty 2007, o 16:59

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: lukaszz15 »

Jestem maturzystą, więc miałem małą przeglądówkę lekarskich fantazji przyszłych studentów medycyny.
Na 13osób startujących na lekarski było:
5 chirurgów,
2 chirurgów plastycznych,
1 ginekolog, bo mu tata kazał iść na medycynę, bo nie ma kto przejąć po nim schedy,
1 pediatra, bo na widok dzieci się rozczula,
1 neurolog,
3 nie myśli o tym, bo uważa to za bezsensowne.
Zaliczam się do tych ostatnich, bo nie mam pojęcia jak wygląda praca lekarza w danej specjalizacji i dowiem się pewnie dopiero częściowo na klinikach. Póki co wolę się na nic nie napalać, żeby nie rozczarować się, gdy okaże się, ze praca na mojej turbofajnejspecjalizacji jest nudna/powodująca palpitacje serca,co 5minut. Najbardziej lubię słuchać turbochirurgów, którzy najchętniej wycięliby mi wyrostek używając noża ze szkolnej stołówki, ewentualnie tamowaliby krwotok serweteczkami. Za dużo chirurgów/hałsów/ostrych dyżurów ogląda dzisiejsza młodzież.
Alien18
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2007, o 20:40

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Alien18 »

Proktolog
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Medycyna Lwów »

Proktolog
mówimy tu raczej o specjalizacjach podstawowych, czyli tak czy inaczej znowu chirurgia.
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: alba »

Patomorfolog
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Padre Morf »

znowu chirurgia ino zimna

Ja się kiedyś nad transfuzjologią zastanawiałem
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: alba »

Chirurgii zimnej to w tym coraz mniej, na specjalizacji w ciągu min 5 lat 150 badań pośmiertnych do zrobienia. Głównie jednak szkiełka.
Myślałam nad onkologią kliniczną, ale po przeczytaniu programu specjalizacji, to jest wszytko i nic".
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Padre Morf »

alba pisze:Myślałam nad onkologią kliniczną, ale po przeczytaniu programu specjalizacji, to jest wszytko i nic".
To po prostu przekrój przez wszystko - trochę jak interna tyle, że bez możliwości dalszego szczegółowego dospecjalizowania się (bo onkologii dziecięcej czy ginekologicznej zrobić nie można, podobnie hematologii).

Ja tam sobie transfuzjo zrobie - tylko 2 lata (ale może mi się na pieczątce nie zmieścić wszystko).
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: siouxsiesioux »

Mnie od dłuższego czasu kręci neurologia, ale w ciągu 6 lat studiów to się może zmienić. Myślałam też o chirurgii, ale nie wiem, czy mam do tego odpowiednie predyspozycje manualne i psychiczne przede wszystkim. Wiem jedynie, że na pewno odpada m. in. pediatria, ginekologia, urologia.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Astacus »

Medycyna sądowa (jeśli kiedyś bym miał studiować medycynę).
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: sasanka55 »

nie wiem nawet jak mi będzie na studiach, więc o specjalizacji ciężko mówić. Ale na chwilę obecną najbardziej interesuje mnie neurologia/psychiatria, alergologia lub medycyna sportowa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości