Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: biotechnolog »

Muszę to z siebie w końcu wyrzucić.
Moim zdaniem teoria ewolucji jest najrozsądniejszym przesłaniem co do powstania gatunków na bazie doboru naturalnego. Dlaczego budzi w ludziach pewne wątpliwości? Przez kościół! Niektórzy jego przedstawiciele uważają, że teoria ta jest nieetyczna i niezgodna z prawami kościoła, jednymi słowy jest nie do przyjęcia! Oczywiście nie chcę mówić wszystkim, że Boga nie ma itd., ale panowanie kościoła zaczyna się robić nużące.
W tym wypadku widzimy jaką ogromną posiada władzę, zwłaszcza w Polsce. Np. przyjazd Benedykta XVI do Polski to wg. mnie jedna wielka indoktrynacja, namieszanie ludziom w głowach. Tak nie może być! Nauka staje w miejscu, a kościół dostaje przeogromne pieniądze. Ludzie umierają w szpitalach a w kościele budowane są ołtarze z bursztynów.
Wszystko to z kieszeni państwa! Kto się ze mną nie zgadza niech pisze
bagatha

Re: Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: bagatha »

ja sie z Toba zgadzam ale pisze

wiesz, latwiej zrozumiec, ze cos toreka boza, niz np. prawo fizyki. Ludzie sa po prostu leniwi, ale przy tym cwani.w ten sposob wiernych ma sie w tzw.garsci, latwiej nad nimipanowac.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: biotechnolog »

Ten kto się ze mną zgadza też może podzielić się opinią na ten temat
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: Rayne »

Ja się w sumie zgadzam co do tegopanowania",bo dla mnie też się to już robi męczące.Mimo,że jestem katoliczką,to uważam że niektórz (czyli nie wszyscy jakby coś) duchowni uważają się za Nadludzi.Im więcej wolno,oni więcej wiedzą,są lepsi.To mnie wkurza.Patrzą z góry na szarego człowieka.Ale tak się zdarza jak się powołania nie ma i pcha na siłę,bo w sumie dobra kasa leci.O Moherach nie wspomnę.to dopiero władza. ale nie rozciągajcie tego na papieża błagam
Patronikus
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2006, o 16:10

Re: Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: Patronikus »

Rayne pisze:Ja się w sumie zgadzam co do tegopanowania",bo dla mnie też się to już robi męczące.Mimo,że jestem katoliczką,to uważam że niektórz (czyli nie wszyscy jakby coś) duchowni uważają się za Nadludzi.Im więcej wolno,oni więcej wiedzą,są lepsi.To mnie wkurza.Patrzą z góry na szarego człowieka.Ale tak się zdarza jak się powołania nie ma i pcha na siłę,bo w sumie dobra kasa leci.O Moherach nie wspomnę.to dopiero władza. ale nie rozciągajcie tego na papieża błagam
Jeśli chodzi o Nadludzi. Jesteś katoliczką więc musisz wierzyć w dogmatnieomylności papieża - bo cuś takiego władze kościelne ogłosiły już kupe lat temu. Jak jeden człowiek, który poprostu zmienił ubranko na biały płaszczyk może być nieomylny w kwestii wiary Kościół od zawsze był rządny władzy i dóbr materialnych. Im mniej wierni rozumieli, tym hierarchom kościoła na ręke - nie zastanawiają się, więc wszystko da się im wcisnąć typu płatne odpusty, dziesięciny. Do bodajże połowy XX wieku msze święte były w języku łacińskim, który mało kto znał. Kościół katolicki to jedna wielka farsa - zmieniał przykazania jak mu się podobało (np. wyrzucił przykazanie zakazujące oddawania czci obrazom i symbolom, a drugie rozdzielił na dwa, przesunął dzień święty z soboty na niedziele), pozatym rzadna organizacja w dziejach ludzkości nie przelała tyle krwi (inkwizycje). Ja jestem ateistą i przy okazji anarchoindywidualistą - prawda przedewszystkim.
Julia
Posty: 14
Rejestracja: 4 sie 2006, o 17:14

Re: Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: Julia »

Ja również zgadzam się, że kościół istnieje, aby manipulować. Wierzę w Boga i podziwiam Jezusa, ale kościoła jako takiego nie uznaję. Moja kochana pani katechetka tak mnie zniechęciła do religii, że postanowiłam zaniechać uczęszczania i tracenia dwuch godzin w tygodniu. Zgadzam się, że kościół rządzi od zawsze, bo taka jest prawda nie ma się co oszukiwać, chrześcijaństwo z góry skierowane było do ludzi prostych, łatwowiernych i podatnych na sugestie. Łatwo manipulować takimi. Śmiem twierdzić, że Chrystus miał w tym jakiś cel, ale gdy umarł, nie miał kto tego pociągnąć. Ludzie nie mieli już takiego wielkiego człowieka, który by powiedział, co czynić i skorzystała z tego władza. Jestem typem naukowca i raczej nie wierzę w cuda itd. Najpiękniejszy paradoks w katolicyźmie jest taki, że Bóg sam powiedział, że to, co powstało na ziemi nie ma żadnej mocy, że z talizmanów i amuletów przemawia do nas szatan, a jakoś obrazy Matki Boskiej kropią łzami. Czy z nich przemawia szatan czy nie Zawsze się nad tym zastanwiam.
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: Marcin I. »

Julia pisze:chrześcijaństwo z góry skierowane było do ludzi prostych, łatwowiernych i podatnych na sugestie. Łatwo manipulować takimi. [.] Bóg sam powiedział, że to, co powstało na ziemi nie ma żadnej mocy, że z talizmanów i amuletów przemawia do nas szatan, a jakoś obrazy Matki Boskiej kropią łzami. Czy z nich przemawia szatan czy nie Zawsze się nad tym zastanwiam.
Zastanawialiście się kiedyś nad analogią chrześcijaństwa i np religii starożytnych, które chrześcijaństwo potępiało (teraz mamy ekumenixm - więc już innych wyznań się nie tępi).
My mammy jednego Boga - oni też mieli - Grecy np Zeusa. Ktoś powie - dobrze - a np Posejdon, Hades, Dionizos i inni bogowie odpowiadający za różne sfery życia? Odpowiadam: a nasi Święci Każda sfera życia w chrześcijaństwie ma jakiegoś Świętego!
Ale oni modlili się do posążków powiecie - a my do czego się modlimy - do obrazów i figurek!
Jak by tak wniknąć głeboko można by stwierdzić, ze nasza religia oparta jest na starożytnych.
Zresztą, historycy posadzają kapłanów egipskich o wiarę w jednego Boga! Reszta bogów egipskich była dla ludu, dla składania ofiar na światynie itp. Dla mamienia tłumu.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: Rayne »

Marcin,ja też się kiedyś nad tym zastanawiałam.Coś w tym jest.Nawet można się odnieść do Herkulesa jako do Jezusa.syn boga/Syn Boży.i treż zdradzony.Ale nie o to chodzi.Po prostu to kwestia wiary.Jak będziesz sie dopatrywać wszędzie podstępów czy czegoś innego,to zapewniam Cię,że znajdziesz czego szukasz.
Julia
Posty: 14
Rejestracja: 4 sie 2006, o 17:14

Re: Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: Julia »

Masz zupełną rację. Tak samo ze świętami. Na przykład zaduszki i wszystkich świętych to coś w stylu dziadów (chyba tak się to odmienia) Zapewne poprostu zamiast wykorzeniać stare przyzwyczajenia co do noszenia jakichś ofiar na groby, stworzyli sobie święto o innym znaczeniu, ale w sumie bez różnicy. A już jak przeczytałam Kod Leonarda to mi sie zupełnie w głowie poprzewracało i już sama nie wiem, co jest prawdą, a co zimną manipulacją
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: Marcin I. »

Rayne pisze:Po prostu to kwestia wiary.Jak będziesz sie dopatrywać wszędzie podstępów czy czegoś innego,to zapewniam Cię,że znajdziesz czego szukasz.
Racja!
Bynajmniej nie szukam niczego. Jestem zdania że Bóg jest jeden - a wyznawać wiarę można na setki róznych sposobów! Zmieniła się tylko trochę ludzka mentalność. Egipcjanie używali nauki żeby wpajać w ludzi wiarę w boga czy bóstwa. Ateiści robili odwrotnie - przez naukę chcieli obalić religie. A teraz - pewnie ścierają się obie strony. Utkwiła mi w pamieci rozmowa z jednym z młodych księży - kiedy zeszliśmy na temat stworzenia świata i ewolucji powiedział, że tych dwóch rzeczy nie można rozpatrywac osobno - bo będą się zwalczać! Nie potrafił tylko powiedzieć, jak je połączyć - wierzył w to,że świat stworzył Bóg, jednocześnie nie negował teorii Darwina! I to jest właśnie wiara.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: Rayne »

Takich ludzi jak ten ksiądz podziwiam.Mają wyrobione zdanie na temat Boga,ale jak spotkają kogoś niewierzącego,kto jmówi wyłącznie o teorii ewolucji,to bynajmniej nie odwracają się od niego tylko wysłuchają i potem powiedzą że się zgadzają,z tym,że jeszcze włączają w to Boga Ja mam takie samo zdanie.w ewolucję palce maczał Bóg- Największy Naukowiec
Patronikus
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2006, o 16:10

Re: Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: Patronikus »

Julia pisze: Zresztą, historycy posadzają kapłanów egipskich o wiarę w jednego Boga! Reszta bogów egipskich była dla ludu, dla składania ofiar na światynie itp. Dla mamienia tłumu.

Słyszałaś może o Echnatonie (cierpiącym na syndrom Marfana) i Nefertete oraz wymyślonym przez niego bogu Atonie Echnaton był bodajże ojcem Tutenchamona. Swoją drogą niezły młynek narobił wprowadzając religie monoteistyczną.
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Kościół rządzi w Polsce (teoria ewolucji Darwina).

Post autor: Robin »

Marcin I. pisze:Utkwiła mi w pamieci rozmowa z jednym z młodych księży - kiedy zeszliśmy na temat stworzenia świata i ewolucji powiedział, że tych dwóch rzeczy nie można rozpatrywac osobno - bo będą się zwalczać! Nie potrafił tylko powiedzieć, jak je połączyć - wierzył w to,że świat stworzył Bóg, jednocześnie nie negował teorii Darwina!
moj ksiadz w podstawowce (wiem, dawno. ale od tamtego czasu nie mialam powazniejszych rozmow z zadnym.) twierdzil ze jesli przyjac ze jeden dzien tworzenia swiata przez Boga jest wartoscia umowna i moze trwac tysiace, miliony lat, to mamy teorie stworzenia, zgodna z darwinowska w ktorej swojepalce maczal pan Bog".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości