chora 2 miesieczna szynszylka zielony katar - POMOCY !!!!

lena163
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2009, o 17:53

Re: chora 2 miesieczna szynszylka zielony katar - POMOCY !!!!

Post autor: lena163 »

Witam

Ja piszę bo też mam mały problem z szyklą ostatnio miała katar niezbyt groźny, ale mimio wszystko pojechałam z nim do weterynarza bo był ospały i apatyczny i dostał 2 zastrzyki katar minął zupełnie (weterynarz powiedział że płuca są czyste a zastrzyk dostał, żeby katar się nie rozpanoszył) Ostatni zastrzyk dostał w piątek a od soboty nie je, nie wypróżnia się i pije mało wody (tzn je jak już to troche siana albo obgryza gałązki z kory) tak jest do dziś czyli już 3 dzień podobno szyle tak reagują na infekcje, ale nie wiem czy po wyleczeniu kataru nie powinno już mu przejść? No i też nie wiem co robić może to zatwardzenie? Ale z drugiej strony skoro prawie nie je to i nie ma się czym wypróżniać.
Ma ktoś jakąś radę?
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: chora 2 miesieczna szynszylka zielony katar - POMOCY !!!!

Post autor: dream »

synszyle tak reaguja na antybiotyk. lakcid koniecznie podawaj, a jesli nie je, dokarmiaj na siłe np gerberem brokułowym
lena163
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2009, o 17:53

Re: chora 2 miesieczna szynszylka zielony katar - POMOCY !!!!

Post autor: lena163 »

Dzięki za szybką odpowiedź spróbuje z tym gerberem tak jak mówisz na siłe bo inaczej nie ruszy. A ile to może trwać zanim dojdzie do siebie po antybiotyku?
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: chora 2 miesieczna szynszylka zielony katar - POMOCY !!!!

Post autor: dream »

i jak tam ona?
lena163
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2009, o 17:53

Re: chora 2 miesieczna szynszylka zielony katar - POMOCY !!!!

Post autor: lena163 »

No szylka jest jak nowa. Od 2 dni je normalnie wypróznia się, biega po całym domu a dodatkowo wrócił jemu złośliwy charakter.

Tak więc wielkie podziękowania ode mnie i od Cezara bo sama bym chyba nie wpadła na to że biedak jest wyjałowiony po antybiotyku, a moj weterynarz widać bardziej zna się na kotach niestety

A to wczorajsze zdjecie szylki i jego ulubione miejsce
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: chora 2 miesieczna szynszylka zielony katar - POMOCY !!!!

Post autor: dream »

cieszę się bo trochę się martwiłam
no niestety organizm szyli bardzo gwałtownie reaguje na wyjałowienie jelit i jest to dosc niebezpieczny stan dla kulek, bo przestają one wowczas pracować i łatwo o zaparcia. sliczny maluch
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości