Zaplecze naukowe

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
zaintrygowany

Zaplecze naukowe

Post autor: zaintrygowany »

Witam wszystkich! Ta prośba jest skierowana głównie do studentów. Chcialbym się dowiedzieć jak wygląda zaplecze naukowe na waszych uniwersytetach? No wiecie jak wyposaŻone są wasze laboratoria, czy sprzęt jest nowy, czy pomoce naukowe są w dobrym stanie i czy warto tam studiować? Przeglądałem róŻne informatory w niektórych pisało Że zaplecze naukowe jest bardzo dobre, ale jak kaŻdy wie uczelnie chcą aby myślano o nich jak najlepiej (moŻe się myle). Chcialbym uszłyszeć od was te opinie i czy warto tam się uczyć. Zapomnialem powiedzieć Że chce studiować biologie, ale opinie z innych kierunlów teŻ mile widziane :) Prosze was bardzo o pomoc
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Zaplecze naukowe

Post autor: anik »

U mnie na biologii to bywa z tym różnie, głównie zależy od konkretnej katedry. Na jednej sprzęt (np. mikroskopy) ma z kilkadziesiąt lat, i praktycznie mało co działa jak powinno i jest ogólnie porażka, a na innych katedrach sprzęt jest nowy, każda sala zaopatrzona w nowoczesne komputery, rzutniki, dvd itd. Więc chyba nie da się tego tak podzielić, że na tym uniwerku to jest bida z nedzą, a na tym luksus i burżuazja.
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Zaplecze naukowe

Post autor: Robin »

anik ma racje. u mnie jest dokladnie tak samo. mysle ze kazda uczelnia ma tak. kazda katedra pracuje na swoj rachunek i stad te roznice. a takze wynikaja z tego w co trzeba inwestowac pieniadze. jesli np odczynniki pochlaniaja wiekszosc dochpdow, to taka katedra rzutnik sobie odpusci.
takie realia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości