Matematyka w liceum i na studiach

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Matematyka w liceum i na studiach

Post autor: Gekon »

Danas pisze:może coś zrobię z tej matmy przez wakacje
Uwierz, samemu trudno Ci będzie pojąć jak liczyć pochodne,całki ,ekstrema etc. Poczekaj aż ktoś Ci wytłumaczy
edzi pisze:z
glowy wybilam bo z moja matma to az szkoda gadac .
A myślisz,że każdy kto idzie na technologię chemiczną jest omnibusem matematycznym ?
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Matematyka w liceum i na studiach

Post autor: mediatan »

Gekon pisze:Poczekaj aż ktoś Ci wytłumaczy
tjia przy niektórych asystentach szybciej sie człowiek samemu nauczy, albo kolega/koleżanka którzy są z tego dobrzy
Ale żeby od razu marnować najdłuższe wakcje w życiu? Cieszcie sie nimi póki możecie
BTW moja koleżanka z LO wyleciała po pierwszym semstrze przez matme z PW
kretschmer
Posty: 17
Rejestracja: 4 sty 2009, o 21:11

Re: Matematyka w liceum i na studiach

Post autor: kretschmer »

nie potrzebnie rezygnujecie na starcie, ja byłem totalnym zerem z matmy, a jakoś to rozegrałem. Na ćwiczenia i na wykłady podobnie jak spora część osób chodziłem na turystę - przychodziłem, popatrzyłem, wychodziłem. Chodziłem po to aby rozeznać się w zakresie matematyki którą potem wykładał mi kolega z matmy. I naprawdę się dało, zdałem ustny i pisemny w pierwszym terminie.

Ja bym się nie poddawał jeśli komuś zależy na studiach chemicznych na PW. Zwłaszcza, że jak sie ogarnie pierwszy semestr to w drugim już jest z matmą z górki. Inne przedmioty z pierwszego roku są do przejścia.

Jakby ktoś miał pytania piszcie na gg, zawsze odpowiem:)
5605071
pzdr
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Matematyka w liceum i na studiach

Post autor: Gekon »

mediatan pisze:tjia przy niektórych asystentach szybciej sie człowiek samemu nauczy, albo kolega/koleżanka którzy są z tego dobrzy
Zdarza się, ale głównie własna praca jest ważna jak w większości.
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: Matematyka w liceum i na studiach

Post autor: Danas »

Gekon pisze:Uwierz, samemu trudno Ci będzie pojąć jak liczyć pochodne,całki ,ekstrema etc. Poczekaj aż ktoś Ci wytłumaczy
Też liczę na znajomych, a po za tym to nie myślałem o takich cudach jak całki, tylko chociaż żeby mieć jakieś pojęcie, przynajmniej z podstawowego materiału z matmy :p
mediatan pisze:Ale żeby od razu marnować najdłuższe wakcje w życiu? Cieszcie sie nimi póki możecie
Bardzo chętnie się pociesze nimi, przecież nikt nie będzie całe dnie siedział nad matmą, ale coś czasu się przyda poświęcić
mediatan pisze:BTW moja koleżanka z LO wyleciała po pierwszym semstrze przez matme z PW
no właśnie sam przytoczyłeś powód, dla którego choć 3 godziny tygodniowo lepiej poświęcić, niż cały rok życia. Jestem realistą, moja matma w szkole, to było coś takiego, że zwykle wiedzieliśmy dokładnie jakie zadania będą na sprawdzianie, a pani nie patrzyła na nas ani na lekcji, ani na sprawdzianach czy kartkówkach tym bardziej. A jak się komuś jeszcze nawet ściągać nie chciało to mógł mieć kilka prób zaliczania w czasie których ktoś i tak mu napisał wzór do przepisania na swoja kartkę. Ja i tak należałem do ambitniejszych, że raz po raz się czegoś uczyłem Bez żadnego wkładu ze swej strony wylecę po miesiącu, może dwóch, więc byłoby to bezsensu.
kretschmer
Posty: 17
Rejestracja: 4 sty 2009, o 21:11

Re: Matematyka w liceum i na studiach

Post autor: kretschmer »

jak już koniecznie chcesz coś robić w wakacje to ogarnij dobrze trygonometrię, równania wszelakie, funkcje (!), do logiki zajrzyj, jak jesteś bardzo ambitny to liczby zespolone i jakieś podstawy różniczkowania dla lepszego startu, do logiki zajrzyj, jak jesteś ambitny to
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matematyka w liceum i na studiach

Post autor: Batha »

kretschmer pisze:jakieś podstawy różniczkowania
bez granic?
co do reszty to ok, zgadzam się, ale dopiero we wrześniu. Nie za wcześnie, żeby nie zapomnieć
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: Matematyka w liceum i na studiach

Post autor: Danas »

kretschmer pisze:ak już koniecznie chcesz coś robić w wakacje to ogarnij dobrze trygonometrię, równania wszelakie, funkcje (!), do logiki zajrzyj, jak jesteś bardzo ambitny to liczby zespolone i jakieś podstawy różniczkowania dla lepszego startu, do logiki zajrzyj, jak jesteś ambitny to
ambitny trafiłeś bardzo źle tym słowem jak chodzi o naukę, potwierdziłby to ktokolwiek kto mnie zna, ale uczyć się w życiu trzeba. To po prostu konieczność, żebym coś przerobił z matmy. Nie mam zamiaru wybiegać materiałem w przyszłość na jakiś politechniczny poziom, tylko znać materiał z liceum, żeby nie odpaść na starcie. Po za tym to nie dyskusja o mnie, więc mój temat zakończmy.

Jest dużo fizyki na politechnice na kierunkach chemicznych ?
kretschmer
Posty: 17
Rejestracja: 4 sty 2009, o 21:11

Re: Matematyka w liceum i na studiach

Post autor: kretschmer »

batha pisze:
kretschmer pisze:jakieś podstawy różniczkowania
bez granic?
co do reszty to ok, zgadzam się, ale dopiero we wrześniu. Nie za wcześnie, żeby nie zapomnieć
miałem na myśli również granice pisząc o funkcjach, ale zapomniałem że na podstawie w lo tego nie ma, otóż granice są również bardzo ważne:)

co do pytania o fizykę: ja na pierwszym roku mam tak:
semestr 1 - godzina ćwiczeń + 2 godziny wykładu/tydzień ogólnie lajt

semestr 2- trzy godziny ćwiczeń, dwie godziny wykładu. trzy godziny laboratoriów/tydzień
da sie przeżyć

na 2 roku jest termodynamika techniczna, coś z pogranicza:)
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Matematyka w liceum i na studiach

Post autor: arti »

A jak jest z matematyka i fizyka na biologii, biotechnologii i farmacji?
Mozę ktoś z UWr mógł by się podzielić swoim zdaniem na temat tej uczelni?

Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Matematyka w liceum i na studiach

Post autor: Litawor »

A ja mam trochę inne pytanie, ale zapytam tutaj, skoro temat jest o matematyce. Jak myślicie, z jakiego źródła najlepiej korzystać, jeśli chce się zupełnie samodzielnie nauczyć matematyki na poziomie zbliżonym do rozszerzonego w liceum? Zależy mi przede wszystkim na dobrym wyjaśnieniu wszystkich twierdzeń itp., zadania z odpowiedziami byłyby mile widziane, ale są mniej ważne (sam dam radę je sobie znaleźć). Podręczniki szkolne zwykle nie najlepiej nadają się do nauki czegokolwiek, z kolei akademickie pewnie zaczynają od razu od wysokiego poziomu.
Awatar użytkownika
Gormetiel
Posty: 50
Rejestracja: 19 lut 2008, o 19:46

Re: Matematyka w liceum i na studiach

Post autor: Gormetiel »

Litawor, dobre były stare podręczniki dla 4 letniego LO.

Skoro już mówimy o matematyce. Czy ktoś z Was orientuje się może jak wygląda matematyka i fizyka na Ochornie Środowiska? (Kraków UJ/Katowice UŚ/Wrocław UP)
Z Waszych wypowiedzi już wiem, że wszystko da sie przeżyć ale mimo wszystko chciałabym znać wypowiedź kogoś ze studiujących.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości