Czytanie

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Czytanie

Post autor: Robin »

a mi tu cos od razu nie pasowalo. tzn cos. dokladnie to to ze nie wiedzialam o co kamman. ale czytalam kiedys iny tekst, napisany na tej samej zasadzie i tamtemu dalam sie zwiesc
nie wiem od czego to zalezy.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Czytanie

Post autor: MiRACiDiUM »

Ciekawe czy tak samo jest z czytaniem w obcym języku.
lunatyczka
Posty: 28
Rejestracja: 16 cze 2006, o 12:07

Re: Czytanie

Post autor: lunatyczka »

Raczej wątpię Przecież gdy czytasz po polsku to w mniejszym lub większym stopniu znasz słowa, które czytasz, za to gdy czytasz w obcym języku to najpierw musisz się zastanowić co znaczy to słowo. Musiałbyś chyba znać ten obcy język równie dobrze jak polski. Zauważ także, że gdy sobie cośtam myślisz, to myślisz po polsku a nie np. po angielsku. Taka sytuacja jest możliwa np. u osób, które od dzieciństwa znają 2 języki bo np. ich rodzice byli z różnych krajów a chcieli, żeby ich dziecko umiało oba języki a nie tylko jeden.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Czytanie

Post autor: Vinci »

Zauważ także, że gdy sobie cośtam myślisz, to myślisz po polsku a nie np. po angielsku.
Moj nauczyciel od angielskiego, kry mowi w 4 jezykach, opowiadałze jak mieszkał z niemczech przez ponad poł roku, to po powrocie do polski najpierw myslał po niemiecku a potem tlumaczym to sobie na polski
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Czytanie

Post autor: Robin »

racja. siedzew niemczech od ponad miesiaca. gadam ze soba po polsku bo z mysleniem w tym jezyku mam problem.
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Czytanie

Post autor: kasik »

nasz mózg bardzo łatwo oszukać , wystarczy tylko mu coś wmówić
Julia
Posty: 14
Rejestracja: 4 sie 2006, o 17:14

Re: Czytanie

Post autor: Julia »

napewno, ale po długim okresie nauki
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Czytanie

Post autor: biotechnolog »

Bdanaia na pweynm anelgiksim uneriwstyecie wyzakały, że nie ma znczeania, w jaikej kleojności napsziemy lietry wenąwtrz wryazu, blye tlkyo pirwesza i otstaina lreita błyy na soiwch miejscach. Rtszea mżoe być dolnwoie poszamiena, a mmio to będziemy w stanie pczyrzetać tkest bez wikszęego prleobmu. Diezje się tak dlteago, że nie cztaymy kżdaej z lteir odelndziie, ale wrayz jkao cłoaść.

Heh wezcie sprobojcie to jeszcze przepisac
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Czytanie

Post autor: Vinci »

jakbys nie napsial ze cos jest nie tak to bym sie nie domyslil
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Czytanie

Post autor: biotechnolog »

Wiem Pełno ldzi się na tym łapie na gg. Hahahahhaha
Lady_Sakh
Posty: 51
Rejestracja: 21 kwie 2006, o 20:00

Re: Czytanie

Post autor: Lady_Sakh »

widziałam ten tekst w książce od NLP
Crunch
Posty: 26
Rejestracja: 23 sie 2006, o 12:32

Re: Czytanie

Post autor: Crunch »

Taak, to jest fajne i ciekawe, ale i niebezpieczne. Kiedyś musiałem porównać dwa ciągi składające sie z około 10 cyfr. Porównywałem je jakieś 10 razy, może więcej, później stwierdziłem, że są takie same. Przesłałem je koledze, bo on też miał je porównać, on tez to zrobił kilkanaście razy i stwierdził że są takie same. Jak sie później okazało, nie były takie same, do dziś nie wiem jak to sie mogło stać ze tyle razy sprawdzaliśmy, a nasze mózgi nie dostrzegły różnic pomiędzy znakami w środkach ciągów. Mielismy przez nie sporo kłopotów.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Czytanie

Post autor: tin »

Na tym mniej wiecej polega metoda szybkiego czytania. Mniej wiecej. Ale na ten temat może innym razem.
Problem pojawia sie kiedy nie znamy jakiegos słowa, lub jest ono bardzo rzadko używane. Wtedy czytajac szybko tekst, zatrzymamy sie na nim troche czasu. Mózg będzie próbował przeczytac go jak najszybciej i zacznie czytac po literze z końca i poczatku, aż złoży wyraz(trwa to dłużej niz przeliterowanie).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości