Lekarski - niestacjonarne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Nasty
Posty: 61
Rejestracja: 20 lip 2009, o 12:17

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Nasty »

Eszethajil, nie wiem czy wiesz ale Lublin czasem w okolicach września zarządza nową rekrutację, przynajmniej w tamtym roku tak było. I wtedy bierzesz udział w rekrutacji, próbuj, zaglądaj na strony, trzymam kciuki!
Wielkie kapcie
Posty: 24
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:43

niestacjonarne

Post autor: Wielkie kapcie »

pytanko, czy to prawda że ktoś kto nie zapisał się na studia stacjonarne do warszawy nie może się zapisać na niestacjonarne Jak ktoś coś wie to niech napisze, prosze.
Wielkie kapcie
Posty: 24
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:43

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Wielkie kapcie »

Dobra już znalazłam ze można:). ale mam jeszcze jedno pytanko, ile jest miejsc na niestacjonarne
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Sephora »

A ja mam trochę inne pytanie. Może już się powtarzało : na jakich zasadach można się przenieśc ze studiów niestacjonarnych na stacjonarne, kierunek lekarski poprawienie wyniku czy wyrobienie jakiejś średniej czy przepisują wszystkie przedmioty?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Medycyna Lwów »

wyłącznie poprawienie wyniku matury i ponowne dostanie się i wtedy dziekana MOŻE (nie ma nigdzie o obowiązku) przeniesienie na stacjonarne. Uczelnia tak łatwo z takich pieniędzy nie rezygnuje.
Wielkie kapcie
Posty: 24
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:43

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Wielkie kapcie »

Ja słyszałam że można poprawiać maturę( lub nie) i starać się dostać w przyszłym roku, a jak już ciebie przyjmą na stacjonarne to wtedy ubiegać się o to żeby być na 2 roku. Ja na przykład miałam z matury 254 punkty i dostałabym się na stacjonarne, ale niestety nie zapisałam się na czas(bo byłam pewna że przyjmą mnie we Wrocławiu) i teraz idę na niestacjonarne:(. myślicie że jeśli przyjmą mnie w przyszłym roku na stacjonarne to będę mogła zacząć od 2 roku na stacjonarnych
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Medycyna Lwów »

dziekana ma prawo, a nie obowiązek się zgodzić - może to uczynić, a równie dobrze nie zgodzić się bo tak mu się widzi i tyle. Z opinii z innego forum ludzi co się próbowali poprzenosić z innych uczelni, jest to bardzo trudne.
yagger
Posty: 62
Rejestracja: 10 lip 2009, o 14:22

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: yagger »

trudne ale NIE nierealne. na możliwość przeniesienia sie z niestacjonarnych na stacjonarne wpływ ma wiele czynników, miedzy innymi, jak napisał Kaamil, widzimiesie dziekana.
Wielkie kapcie
Posty: 24
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:43

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Wielkie kapcie »

No i ponawiam pytanie, wie ktoś ile jest miejsc na niestacjonarnych? bo na stronie nie moge znaleźć:(
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Cheaxie »

Wielkie kapcie pisze:No i ponawiam pytanie, wie ktoś ile jest miejsc na niestacjonarnych? bo na stronie nie moge znaleźć:(
80
dcopperfield
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2009, o 17:48

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: dcopperfield »

ciekawe jaki będzie próg odcięcia

nie pamiętacie ile miejsce było na niestacj w zeszłym roku? bo próg był chyba 212

najgorsze jest to czekanie, bo z tego co widzę na stronie WUM w dokumencie terminarz to aplikację można składać aż do 26 sierpnia:(
Wielkie kapcie
Posty: 24
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:43

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Wielkie kapcie »

Moim zdaniem próg będzie wyższy niż rok temu, bo w całym kraju są o wiele wyższe.( a szkoda)
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: a_niap »

dcopperfield pisze:nie pamiętacie ile miejsce było na niestacj w zeszłym roku? bo próg był chyba 212
W zeszłym roku 80 miejsc, próg ostateczny 211 (zaczelo sie od 218).
Wielkie kapcie pisze:Moim zdaniem próg będzie wyższy niż rok temu, bo w całym kraju są o wiele wyższe.
Ale i opłata w tym roku znacznie wyższa
Wielkie kapcie pisze:ale niestety nie zapisałam się na czas(bo byłam pewna że przyjmą mnie we Wrocławiu) i teraz idę na niestacjonarne:(.
H,ale jak sie nie zapisales na stacjonarne do Wawy to i na niestacjonarne sie nie zapiszesz
Wielkie kapcie pisze:Ja słyszałam że można poprawiać maturę( lub nie) i starać się dostać w przyszłym roku, a jak już ciebie przyjmą na stacjonarne to wtedy ubiegać się o to żeby być na 2 roku
Tak i podobno jeszcze nie bylo przypadku zeby sie dziekan na to nie zgodził (bo wbrew pozorom niewielu osobom sie udaje jednoczesnie zakonczyc z sukcesem pierwszy rok i poprawic mature. PoprawIĆ a nie poprawIAĆ). Druga opcja uwolnienia sie z niestacjonarnych jest po dwoch latach - jak sie ma srednia conajmniej 4,5.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości