medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
[h]
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2009, o 19:02

medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: [h] »

Jak w temacie.

w tym roku zabraknie mi najprawdopodobniej kilku punktow zeby dostac sie na wymarzona medycyne. Jakie polecacie studia zeby nie zmarnowac roku a miec zaliczone jakies przedmioty ktore potem beda na medycynie

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Falx
Posty: 165
Rejestracja: 17 mar 2009, o 10:45

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Falx »

analitykę/pielęgniarstwo
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Ranger »

Ja przezimowałem na technologii chemicznej. Nie było trudno, łatwo się studiuje. Wystarczy nauka do kolokwium/egzaminu dzien przed (góra 2-3 jak ktoś bardzo chce mieć 4 albo 5 w indeksie). Polecam. Mnóstwo czasu do nauki do matury.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Usagi_Tsukino »

Ja przezimowałem na technologii chemicznej. Nie było trudno, łatwo się studiuje. Wystarczy nauka do kolokwium/egzaminu dzien przed (góra 2-3 jak ktoś bardzo chce mieć 4 albo 5 w indeksie). Polecam. Mnóstwo czasu do nauki do matury.

Brzmi pocieszająco A gdzie studiowałeś TCh?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Ranger »

W Gliwicach
[h]
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2009, o 19:02

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: [h] »

a biotechnologia ?

mature mam do poprawy z bioli tylko a chce miec jakies przedmioty na ew medycyne zaliczone.
Asiollo
Posty: 226
Rejestracja: 7 gru 2008, o 14:05

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Asiollo »

a ile macie procent z matur?
[h] pisze:a biotechnologia ?
na biotechu raczej nie będziesz miał/a czasu zeby się uczyć pod maturę. Najlepiej wybrac sobie jakiś łatwy kierunek biologiczny, żeby nie spędzić tego czasu bezużytecznie przed kompem np.pielęgniarstwo, dietetyka, elektroradiologia itp
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: a_niap »

Może technologie żywności? Jako przedmioty na studiach zarówno chemia jak i fizyka - chemie zaliczaja pozniej na medycynie. Albo biologia jako kierunek - wtedy masz biologie jako pzredmiot (jest ryzyko ze jej nie poprawisz)+chemia i tak samo chemie zaliczaja.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: David »

Wybrałem na przezimowanie biologię stosowaną.

Nie mam doświadczenia ze studiami, więc nie wiem czy dobrze zrobiłem.

Z przedmiotów które są na leku będę miał: mikrobiologię (kończy się egzaminem), chemię (egzamin), parazytologia (egzamin), biofizyka (zaliczenie). Biologii komórki chyba nie ma na leku?

Prócz tego jeszcze mam anatomię zwierząt i człowieka, botanikę, fizjologię roślin etc. może coś się przyda do matury.

Będe poprawiał bio i chyba chem też.

Ściskam!
D.

(mam 162 pkty- 85% chemia, 77% biologia)
lykorz
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Chemik »

ja zimuje na pielęgniarstwie
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Ranger »

IMO Czasem jednak lepiej jest iść na cos latwego i zając się maturą. Przepisanie przedmiotów na lek kusi, ale trudno pogodzić studia z maturą wtedy. Ciężko raczej w takim przypadku przyzwoicie zdać maturę.
Awatar użytkownika
zbychu
Posty: 109
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 21:31

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: zbychu »

o ile pozwolą ci przepisać ocenę- istnieje coś takiego jak zdawanie różnic programowych i może będą tego wymagać
epinefrynka

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: epinefrynka »

[h] pisze:Jakie polecacie studia zeby nie zmarnowac roku a miec zaliczone jakies przedmioty ktore potem beda na medycynie
Jeśli tak bardzo zależy Ci na medycynie przemyśl czy w ogóle warto zaczynać teraz coś innego (chyba że raczej będziesz rozważać kierunek zamiast medycyny, ale taki który ewentualnie pociągniesz dalej)
Jeśli nie chcesz zmarnowac roku to poświęć go na przygotowania do matury, żeby poprawić wynik na wystarczająco wysokie żeby na medycynę się dostać.

Z przepisywaniem przedmiotów bywa bardzo różnie, zależy od uczelni, przedmiotu, katedry itd Równie dobrze mogą Ci nie chcieć przepisać żadnego.
Zazwyczaj jeśli występowały jakieś różnice programowe nie chcieli przepisywać przedmiotu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości