Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

TCh zajmuje się bardziej w jakich warunkach co powstaje, a IChiP to gł. maszyny. jak określił nasz dr od maty: inżynierowie będą budować pudełeczka a Wy (TCh) będziecie w tych pudełeczkach mieszać". Warto też spojrzeć na specjalizacje po każdym z kierunków. Być może na TCh jest specjalizacja w stylu synteza organiczna- taka mogła by być ok dla Ciebie.
Co do formalnych spraw z załatwianiem drugiego kierunku nic nie wiem, ale jeśli ktoś wie to chętnie poczytam.
900813
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2009, o 20:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: 900813 »

Jak myślicie, dam rade z matmy na IChiP na pW po profilu biol-chem (matma - poziom podst.) ?

Czy jednak lepiej przysiąść teraz i przynajmniej przerobić granice ciągów i pochodne?
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

900813 pisze:Jak myślicie, dam rade z matmy na IChiP na pW po profilu biol-chem (matma - poziom podst.) ?

Czy jednak lepiej przysiąść teraz i przynajmniej przerobić granice ciągów i pochodne?
moim zdaniem na studia idzie się po to, żeby się czegoś nauczyć od postaw do najtrudniejszych rzeczy. sama też chciałam zrobić sobie powtórkę z chemii przed technologią chemiczną, ale pingus18 mnie uspokoił!
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Biochejter »

madz4927 pisze:moim zdaniem na studia idzie się po to, żeby się czegoś nauczyć od postaw
Szkoda że to Twoje zdanie ma średnie odbicie w rzeczywistości ] być może to zależy od kierunku czy uczelni : )
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

Biochemister pisze:Szkoda że to Twoje zdanie ma średnie odbicie w rzeczywistości ] być może to zależy od kierunku czy uczelni : )
pewnie moje zdanie zweryfikuje się po pierwszym semestrze - liczę się z tym, bo na razie nie wiem jak to wszystko ugryźć! D ale dzięki za uświadomienie! ]
taflawody
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2009, o 22:10

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: taflawody »

Freya

ja też dostałam się na technologię chemiczną na PŚ. będziemy razem studiować. :)
do zobaczenia w październiku, a może nawet i wcześniej.

swoją drogą wystraszyliście mnie trochę opisami tych studiów. ale jest cel. przeżyć pierwszy rok i tę cholerna matematykę. a potem już pewnie z górki.

pozdrawiam wszystkich studentów.
Freya
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2009, o 11:15

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Freya »

no to super
tej maty też się troche obawiam tym bardziej że miałam w szkole średniej tylko podstawową matematyke tak czy owak wydaje mi się że trzeba się bedzie troche podszkolić przed październikiem.
damy rade trzeba się wspierać
taflawody
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2009, o 22:10

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: taflawody »

ja w liceum miałam na poziomie podstawowym, ale z ręką na sercu przyznaję się, że nie uczyłam się jej wcale. no, ewentualnie zadań na pamięć, żeby jakąś ocenę złapać.

miałam się uczyć przez te dłgie wakacje, ale jakoś mi nie wychodzi. może we wrześniu zacznę, gdy reszta znajomych pójdzie już do szkoły.

no jasne, że damy radę.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

taflawody pisze:ja w liceum miałam na poziomie podstawowym, ale z ręką na sercu przyznaję się, że nie uczyłam się jej wcale. no, ewentualnie zadań na pamięć, żeby jakąś ocenę złapać.
Polecam powtórkę z matematyki. nigdy nie zaszkodzi

PS: Sorki, że się tak powtarzam
taflawody
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2009, o 22:10

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: taflawody »

pingus18

a co najlepiej powtórzyć?

nie szkodzi, że się powtarzasz, czasem cenne są takie przypomnienia.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

taflawody pisze:a co najlepiej powtórzyć?
Postawy takie jak:
* zbiory
* ciągi liczbowe
* granice funkcji
* pochodne funkcji itd. potem badanie funkcji, całki, całki i jeszcze raz całki.
taflawody
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2009, o 22:10

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: taflawody »

dziękuję.

tylko taki jest zakres przez ten pierwszy rok? nie ma geometrii, planimetrii ani innych takich, o których normalny szary obywatel nie ma pojęcia?

btw. czy nie wie ktoś przypadkiem, czy na PolSl jest alternatywa uczenia się innego języka obcego niż angielski? docelowo niemiecki? [bo niestety wszyscy znajomi po jak i w trakcie studiów na tej uczelni wybierali angielski]
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

taflawody pisze:tylko taki jest zakres przez ten pierwszy rok? nie ma geometrii, planimetrii ani innych takich, o których normalny szary obywatel nie ma pojęcia?
Tak głównie taki zakres

taflawody pisze:btw. czy nie wie ktoś przypadkiem, czy na PolSl jest alternatywa uczenia się innego języka obcego niż angielski? docelowo niemiecki? [bo niestety wszyscy znajomi po jak i w trakcie studiów na tej uczelni wybierali angielski]
Na pewno jest taka możliwość, zresztą na każdej uczelni są do wyboru języki obce, najpopularniejsze to oczywiście: angielski i niemiecki, potem rosyjski czy też francuski.
Więc na PŚ też taka możliwość być musi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość