Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

o tu Cię mogę pocieszyć, bowiem byłem na dniach otwartych wydziału chemicznego i pytałem się jak z językiem. Jak nie dostanę się na medycynę do Zabrza to idę na chemię Student odpowiedział mi że sam wydział ma tylko angielski ale wtedy idziesz na inny wydział który ma niemiecki, niestety jak z innymi językami to nie wiem
taflawody
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2009, o 22:10

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: taflawody »

ooo. czyli jest taka możliwość [pewnie będzie dużo głupiego załatwiania, latania i głupie godziny wykładów etc].

dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

wykładów z języka nie masz myślę że w porównaniu do AM polibudy w takich sprawach nie robią kłopotów ( chyba że się nie umie matmy i fizy )
taflawody
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2009, o 22:10

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: taflawody »

no to głupie godziny. czegoś tam.

czuję, że będę mieć kłopoty. -)
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

taflawody pisze:tylko taki jest zakres przez ten pierwszy rok? nie ma geometrii, planimetrii ani innych takich, o których normalny szary obywatel nie ma pojęcia?
z geometri to jedynie takie rzeczy jak prosta, punkt i płaszczyzna i ich położenie wobec siebie
btw. czy nie wie ktoś przypadkiem, czy na PolSl jest alternatywa uczenia się innego języka obcego niż angielski? docelowo niemiecki? [bo niestety wszyscy znajomi po jak i w trakcie studiów na tej uczelni wybierali angielski]
w zeszłym roku na rozpoczęciu powiedzano nam, że można wziąć inny język, jeśli ma się co najmniej 80% z matyry R lub certyfikat. Nawet zebrała się grupa osób i stworzyła listę z chętnymi - ale to nic nie dało. Wszyscy uczyli się ang. Zauważ, że w planach studiów nie ma język obcy tylko język angielski.
pingus18 pisze:Więc na PŚ też taka możliwość być musi.
nic nie musi. Przynajmniej na Wydziale Chemicznym.
Nawet ludzie z biotech (kier. międzywydziałowy) wzieli inny język i mieli potem problemy.

[ Dodano: Wto 28 Lip, 2009 ]
pingus18 pisze:Postawy takie jak:
* zbiory
* ciągi liczbowe
* granice funkcji
* pochodne funkcji itd. potem badanie funkcji, całki, całki i jeszcze raz całki.
odkąd całki są w podstawach? Tak samo pochodne. Granic też się raczej nie robi. Reszta ok) a zbiory sobie daruj. Z badanie sunkcji to rysowanie wykresów, wyznaczanie dziedziny, i przypomnij sobie równania kwadratowe]
taflawody
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2009, o 22:10

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: taflawody »

batha

dziękuję za wyjaśnienie. po cichu nawet chciałam, żebyś się wypowiedziała. jako studentka tego kierunku na tej uczelni.

kurcze niefajnie trochę z tymi językami. całe życie się niemieckiego uczyłam i nagle w takim starczym wieku mam się rzucać na angielski? niefajnie. mam wielką nadzieje, że będzie grupa od podstaw.
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

a nie wiecie może jak wygląda sytuacja z wf na politechnice krakowskiej?gt
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

batha pisze:nic nie musi. Przynajmniej na Wydziale Chemicznym.
Nawet ludzie z biotech (kier. międzywydziałowy) wzieli inny język i mieli potem problemy.

Ok! Myliłem się, zresztą nie wiem jak tam u was jest, wydawało mi się, że podobnie jak u nas no ale.

odkąd całki są w podstawach? Tak samo pochodne. Granic też się raczej nie robi. Reszta ok) a zbiory sobie daruj. Z badanie sunkcji to rysowanie wykresów, wyznaczanie dziedziny, i przypomnij sobie równania kwadratowe]

Napisałem tak, jak jest u mnie na uczelni oczywiście, wszystko to co się przerabia.
A całki to już bajka późniejsza masz racje.
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: WalnietyDesko »

ja w liceum miałam na poziomie podstawowym, ale z ręką na sercu przyznaję się, że nie uczyłam się jej wcale. no, ewentualnie zadań na pamięć, żeby jakąś ocenę złapać.

miałam się uczyć przez te dłgie wakacje, ale jakoś mi nie wychodzi. może we wrześniu zacznę, gdy reszta znajomych pójdzie już do szkoły.

no jasne, że damy radę.
to co w szkole na poziomie rozsz nie jest trudne. To jest banal i szybko możesz to nadrobić, sam jestem po klasie z rozsz z matmy i jako malo zdolny uczen nie mialem problemu z przyswojeniem materiału. Co prawda granic/pochodnych na maturze juz nie ma ale niektore lepsze szkoly robia to na dodatkowych zajeciach po godzinach. U nas baba wyjasnila tylko granice, i pojecia z nimi zwiazane plus proste zadana i jedno lekcje z pochodnych. O calkach to sie w ogole nie rozmawiało.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

madz4927 pisze:a nie wiecie może jak wygląda sytuacja z wf na politechnice krakowskiej?gt

Tzn. co masz konkretnie na myśli?
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

pingus18 pisze:Tzn. co masz konkretnie na myśli?
wf jest po prostu wfem czy można sobie wybierać dyscypliny jak na przykład na innych uczelniach?
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

madz4927 pisze:wf jest po prostu wfem czy można sobie wybierać dyscypliny jak na przykład na innych uczelniach?
Z tego co wiem, to chyba można wybierać, chociaż większość osób chodzi na normalny wf
W II semestrze dochodzi basen dla zainteresowanych.
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

pingus18 pisze:Z tego co wiem, to chyba można wybierać, chociaż większość osób chodzi na normalny wf
W II semestrze dochodzi basen dla zainteresowanych.
dziękuję!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości