medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Boris_Pokutylo »

ja wze tut

-nie dane mi było zakosztowac tej przyjemności bycia w Ivano na szczęście!, ale o LAM wiem z doświadczenia bardzo dużo, na szczęście już mnie ona nie dotyczy -)

no fakt gratulacje dla absolwentów twojego Ivano za LDEP z lutego 2009r

na 2 osoby zdało 2 w przeciwieństwie
do Lwowa gdzie na 7 zdało 3
pominiemy fakt, że średnia 2 studentów pewnie najlepszych na uczelni wyniosła 125,5 pkt a Lwowskiego tylko 106,3 najniżej w kraju
w dodatku z Łodzi najgorszego w klasyfikacji w tej sesji polskiego uniwersytetu śr była 135,8 na 177 pkt


warto dodac, że rekordzista ze Lwowa uzyskał 69 pkt najgorzej w kraju
co on robił przez 5 lat, no ja nie wiem?!


A studentom medycyny tak wypadł LEP:
Na 58 studentów zagranicznych LEP zdało tylko 26 I nie jest zaznaczone, skąd byli dokładnie, ale wątpię, że chodzi o Lwów -)
a najgorszy polski Białystok przy 156 zdało aż/tylko 134

Czy warto iśc, sami odpowiedzcie sobie na to pytanie?
student Z IVANO
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:13

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: student Z IVANO »

w odpowiedzi na priwy dotyczce języka w ivanie : angielski cz ukrainski polecam ukrainski, za urainskim przem,awia wyzszy poziom, podobne do polskiego nazwy(przyda sie na LEPie), łatwwiej bedzie na praktykach
angielski- slabiutki poziom, kiepscy wykladowcy z angielskiego
no i ukrainscy wykładowcy lepiej mówią po polsku niz angielsku
pozdrawiam
Rafał Zdziech
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2009, o 12:28

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Rafał Zdziech »

Boris_Pokutylo pisze:Czy warto iśc, sami odpowiedzcie sobie na to pytanie?
No cóż. ja aktualnie jestem na praktykach na bloku operacyjnym i skoro tak wychwalasz tych polskich studentów, to powiem tylko tyle, że dwie dziewczyny - jedna po 4-tym roku Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a druga Uniwersytetu Medycznego w Lublinie miały praktykę na chirurgii ogólnej. Żal i współczucie dla ich przyszłych pacjentów, bo stan ich wiedzy z anatomii brzucha był tragiczny. więc nie wychwalaj tak nad niebiosa uczelni polskich nie mając żadnego porównania faktycznego stanu wiedzy studentów.
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Boris_Pokutylo »

Rafał Zdziech,

Gościu, Lublin jak i Łódź są niestety w dolnej granicy pod względem klasyfikacji polskich uczelni.

Rozumiem, że jesteś z zagranicy i twoja wiedza przewyższa te 2 koleżanki, ale czy jest wystarczająca?! Wiedz, że na każdej uczelni zdarza się błąd Matrixa i te panie są zapewne tego skutkiem.
A może przeniosły się, ze Lwowa bo tam najłatwiej się przenieśc z Ukrainy ( na ŚUM też podobno nie robią problemów, byleby kasa była) sprawdziłeś to -)
Mój kolega wspominał coś, że miał na praktykach ludzi ze Lwowa (kompletni idioci nic nie wiedzą, jak to, z czym to)

Więc koleś nie cfaniakuj, że jesteś taki figo-fago bo ja współczuję twoim pacjentom, a może nie będę musiał bo nie wiadomo czy LEP zaliczysz -) bo jestem pewien, że 130pkt nie osiągniesz :-P chwaląc się, że jesteś lepszy od dwóch drugorzędnych studentek -)
madrala
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2008, o 19:52

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: madrala »

wrocilam wlasnie z Ivano-frankivska! troche mnie przestraszyliscie ale z kolega bylo mi razniej
zlozylam dokumenty, rozmowe mam na koniec sierpnia Ivano przy Lwowie to male miasto, nie wiem jak bedzie potem,ale teraz zrobilo na mnie bardzo mile wrazenie, tylko nie pokoja mnie relacje jakie tam panuja (po waszych zjadliwych postach troche sie przestraszylam). pozdrawiam
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Boris_Pokutylo »

madrala, jężeli chcesz się dowiedziec jak będzie potem pisz na prywatną wiadomośc!
Tu o takich rzeczach pisac nie wolno -)
Bo znowu ktoś zgłosi do usunięcia!
[mod]Na Forum można swobodnie prezentować swoje opinie i poglądy ale trzeba wcześniej zapoznać sie z regulaminem Forum. Nie można spamować (patrz niżej), obrażać innych użytkowników.
*Upomnienie2[/mod]

[ Dodano: |29 Lip 2009|, o 14:03 ]
Oooo losie


Wymoderowano: [spam][.] Chcecie byc pokąsani? To wiecie kogo słuchac -)
Co mogę dodac od siebie tą krainą zamieszkaną przez wampirów jest. chyba każdy wie o co chodzi -)[quote][/quote]
Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, o 10:46 przez Boris_Pokutylo, łącznie zmieniany 3 razy.
madrala
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2008, o 19:52

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: madrala »

szczerze mowiac dalo mi troche do myslenia, to co tu wyczytalam, nie tylko to co napisal Boris Pokutylo, ale rowniez charakter w jakim wypowiadaja sie inni studenci. coraz mniej mi sie to wszystko widzi, ten caly dziwny ukrainski system na razie poki co musialam zaplacic celnikom na granicy
chcialam jeszcze napisac tylko, ze to nieprawda z ta fizyka, o ktorej wspomniala vichy. jak bylam w iwano-frankiwsku,to spotkalam dizewczyne,ktore tez chce sie tam dostac i ona zdawala geografie i powiedziala, ze dziekan powiedzial jej, ze to nie problem i ze sa duze szanse,ze sie dostanie.
powiedzialam o tym moim rodzicom i to sie troche zaniepokoili

[ Dodano: |29 Lip 2009|, o 15:01 ]
i powiedzial jeszcze odnosnie tej geografii, ze w zeszlym roku albo dwa lata temu tez mieli studentow, ktorzy zdawali geografie, historie na maturze i teraz swietnie sobie radze na studiach, wiec moze nie ma sie czym martwic?
pozdrawiam
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Boris_Pokutylo »

Ktoś znowu cenzuruje moje wypowiedzi

I nie było tam wulgarnych, obraźliwych stwierdzeń!
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: malgosi35 »

A co było?
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Boris_Pokutylo »

Sarkazmatyczny komentarz -) dotyczący pewnego użytkownika? Zacytowac ponowne?

[ Dodano: |29 Lip 2009|, o 23:14 ]
I nie miał na celu obrazy, ale przedstawienie pewnego faktu! -)

[mod]Proszę o niemanipulowanie użytkownikami Forum.
Drogi użytkowniku poprostu spamowałeś. Zgłaszasz posty innych użytkowników a potem dziwisz się że ktoś coś usuwa? .
Jaki cel Ci przyświeca. Badasz cierpliwość moderatorów?
A gdy ją stracą cierpliwość, napiszesz: Komu zależy na ukrywanoiu prwdy Cenzura!.
Proszę ponownie o zapoznanie się z Regulaminem Forum
*Upomnienie 3[/mod]
Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, o 10:41 przez Boris_Pokutylo, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafał Zdziech
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2009, o 12:28

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Rafał Zdziech »

madrala pisze:i powiedzial jeszcze odnosnie tej geografii, ze w zeszlym roku albo dwa lata temu tez mieli studentow, ktorzy zdawali geografie, historie na maturze i teraz swietnie sobie radze na studiach, wiec moze nie ma sie czym martwic?
pozdrawiam
to prawda, ale jest jeden mały problem. jeżeli przeczytasz biuletyny Izby Lekarskiej dotyczące nostryfikacji dyplomu czy też warunki przeniesienia się na studia w Polsce po którymś tam roku, to zobaczysz, że trzeba w taki wypadku złożyć do Izb Lekarskich (nostryfikacja) lub też na uczelnię (przenoszenie się) świadectwo maturalne ze ZDANĄ BIOLOGIĄ I CHEMIĄ. Te osoby, które w tamtym roku dostały się nie mając żadnego z tych przedmiotów zdanego na maturze niestety muszą zdać je jako poprawkę matury w przedmiotach dodatkowych (zgodnie z wytycznymi o poprawianiu matury i zdawaniu dodatkowych przedmiotów nie uwzględnionych na pierwszej maturze), ponieważ w innym wypadku zostaną na Ukrainie, gdyż nikt bez rzeczonego świadectwa nie rozpocznie procesu nostryfikacji czy też przeniesienia studenta z Ukrainy do Polski.
madrala
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2008, o 19:52

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: madrala »

Rafal, nie wiem co o tym sadzic. glowny sponsorami sa moi rodzice, a jak sie o tym wszystkim dowiedzieli,ze mozna studiowac lekarski bez zdawania matury z biologii i chemii to zaczeli poddawac w watpliwosc jakosc takich studiow. i ni chodzi o nostryfikaje, tylko,ze tacy ludzie zostali w ogole dopuszczeni do stduiowania, a co wiecej w tym roku tez tak bedzie dziwny musi byc ten poziom w ivano, skoro przyszly lekarz nie zdawal matury z kierunkowych przedmiotow, nie sadzisz, ze to nienormalne?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Medycyna Lwów »

jedyne co proponuję to spojrzeć statystyki LEPu - jeśli ktoś z Ukrainy zda w ogóle nasz egzamin to jest sukces, ale czego się dziwić jak wystarczy zdać maturę w ogóle żeby tam studiować (co za różnica cyz biologi czy geografia prawda?). Współczuje tam studiującym, nie mówię o przyszłych pacjentach, bo kompleksy są zauważalne w wypowiedziach co poniektórych w tym i nie tylko wątku. Podziwiam odwagę studiować ten kierunek w kraju o którego poziomie opieki medycznej dużo się słyszy i który tonie w finansowym kryzysie, więc się tej opisywanej korupcji wcale nie dziwię.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości