Biologia, biotechnologia, fizyka medyczna

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
biotech
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2006, o 12:56

Biologia, biotechnologia, fizyka medyczna

Post autor: biotech »

OTóż mam taki problem.
Poszła mi maturka słabiej w tym roku i za rok cchem poprawiać przede wszystkim z BIOLOGII, CHEMII i byc moze z fizyki.

Ale w tym roku chcem juz gdzies isc na studia.
Teraz pytanie.
Które studia ( a raczej program na nich realizowany ) pomogą mi najbardziej przygotować sie do matury jeszcez raz

a) BIOLOGIA
b) BIOTECHNOLOGIA
c) FIZYKA MEDYCZNA



prosze o pomoc bede bardzo wdzieczny
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Biologia, biotechnologia, fizyka medyczna

Post autor: MiRACiDiUM »

Wydaje mi się, że z tych 3 najlepiej jakbyś wybrał biologię, ponieważ na 1 roku (przynajmniej u nas, na UŁ) jest botanika, zoologia, chemia i fizyka.
Lady_Sakh
Posty: 51
Rejestracja: 21 kwie 2006, o 20:00

Re: Biologia, biotechnologia, fizyka medyczna

Post autor: Lady_Sakh »

fizyka medyczna całkowicie odbiega programem, nie polecam, sama bylam i podwyzszalam punkty z matury.na mature nic mi sie nie przydalo.ale przyda sie na przyszly kierunek
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Biologia, biotechnologia, fizyka medyczna

Post autor: MiRACiDiUM »

Lady_Sakh, a czego się uczy na fizyce medycznej? Pytam z ciekawości.
Lady_Sakh
Posty: 51
Rejestracja: 21 kwie 2006, o 20:00

Re: Biologia, biotechnologia, fizyka medyczna

Post autor: Lady_Sakh »

uczą fizyki wyższej i matematyki wyższej.troszeczke anatomii i fizjologii.z chemii nic nowego się nie dowiesz,bo to podstawy takie,że tylko śmiech na sali później troche oprucz ciągłej fizyki i matmy pojawia się czasem coś medycznego tak okrojonego,że aż szkoda, że tak malo a na informatyce robisz zadania z fizyki i matematyki na kompie uzywajac excela itd -.-

na matmie i fizyce duzo zadan na bazie z macierzami,calkami,rozniczkami,pochodnymi itd badziewie
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Biologia, biotechnologia, fizyka medyczna

Post autor: MiRACiDiUM »

Trochę inaczej sobie wyobrażałem, dobrze wiedzieć.
marwok
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2009, o 14:25

Re: Biologia, biotechnologia, fizyka medyczna

Post autor: marwok »

Co do fizyki medycznej u mnie na uczelni dominują przedmioty ściśle z działu fizyki i matmy. Chodziłem w LO na mat-fiz ale teraz. To był zalążek wszystkiego. Nauki jest dużo i mimo, że bardzo bardzo lubiłem fizykę teraz mam obiekcje co do tego. Odpadło u nas sporo osób przez fizę / na UŚ biologii i przedmiotów medycznych jest niewiele. Pchają z matematyka i tą nieszczęsną fizyką / Także na fizyce med. raczej nie przygotujesz się do poprawy maturki. chyba, że z fizyki, która programem nauczania odbiega od wymagań maturalnych.

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości