Kilka pytań odnośnie jedzenia psa...

krakow2000
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2009, o 17:04

Kilka pytań odnośnie jedzenia psa...

Post autor: krakow2000 »

Witam
Mam suczkę kilkuletnią mieszaniec. Mam pytanie odnośnie jedzenia. ona jada owoce (arbuz, banan, kiwi, jabłko), warzywa (kalafior gotowany, ogórki kiszone, marchewkę surową).
Czy coś z tego powinienem przestać dawać psu Lubi też mleko. niekiedy jej daję ale dosłownie troszeczkę (na smaka). Głównie jada suchą karmę bo jedzenie z puszki to jej chyba drażni podniebienie. żadnego nie jada z puszki ani Aro ani Pedigri (czy jak to się pisze). surowego mięsa nie zje, surowej kości nie zje muszą być gotowane lub z kurczaka pieczonego. często jada kostki takie co się w zoologicznym kupuje (z czegoś tam zrobione).
Czy z czegoś z wymienionych rzeczy powinienem zrezygnować bo np. może zaszkodzić pieskowi
Z góry dzięki za info
Granhero
Posty: 21
Rejestracja: 27 lip 2009, o 12:41

Re: Kilka pytań odnośnie jedzenia psa...

Post autor: Granhero »

OMG! Człowieku, Ty dajesz psu karmę Pedigree? Bardzo dobrze, że nie je jedzenia z puszki.
Jak już dajesz jej suchą karmę proponuję, aby była to karma dobrej jakości, np. Royal Canin, Eukanuba, Bosh, tanie karmy typu Pedigree są źle zbilansowane, mają złej jakości składniki Nie dawaj owoców. Jeśli chcesz karmić psa jedzeniem gotowanym to surowy kurczak (świeży), warzywa, ryż lub kasza. Wtedy nie zapomnij, aby dodawać witaminy, takie w proszku ze sklepu zoologicznego. Aha i żadnego mleka, nawet dla smaku. Kurczaka pieczonego też nie dawaj.
Pozdrawiam
krakow2000
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2009, o 17:04

Re: Kilka pytań odnośnie jedzenia psa...

Post autor: krakow2000 »

Granhero pisze:OMG! Człowieku, Ty dajesz psu karmę Pedigree? Bardzo dobrze, że nie je jedzenia z puszki.
Jak już dajesz jej suchą karmę proponuję, aby była to karma dobrej jakości, np. Royal Canin, Eukanuba, Bosh, tanie karmy typu Pedigree są źle zbilansowane, mają złej jakości składniki Nie dawaj owoców. Jeśli chcesz karmić psa jedzeniem gotowanym to surowy kurczak (świeży), warzywa, ryż lub kasza. Wtedy nie zapomnij, aby dodawać witaminy, takie w proszku ze sklepu zoologicznego. Aha i żadnego mleka, nawet dla smaku. Kurczaka pieczonego też nie dawaj.
Pozdrawiam
Kurczaka pieczonego nie daje (kości z kurczaka) sam jadam mało mięsa więc za wiele kości w domu nie ma
Co do surowego to jak mówiłem ona nic nie zje co nie gotowane (mięso, kurczak).
Dzięki za info
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Kilka pytań odnośnie jedzenia psa...

Post autor: stellar »

Polecam karmę Royal Canin, myślę, ze inne z tych droższych są również dobre, ale ja z własnego doświadczenia polecam tą, jest b. dobrze zbilansowana, pies nie ma problemów z wypróżnianiem, co często zdarzało się, gdy karmiłam go normalnym gotowanym jedzeniem, poza tym dobrze wpływa na sierść psa.

Nie dawaj psu broń Boże kości z kurczaka, bo są bardzo kruche i mogą mu się złamać w gardle i wtedy nie będzie za ciekawie, mleka też nie dawaj. Polecam dawać psu jako urozmaicenie do karmy ryż lub kaszę z gotowaną marchewką, niektóre psy to lubią
Cytrulina
Posty: 136
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:16

Re: Kilka pytań odnośnie jedzenia psa...

Post autor: Cytrulina »

O tak. Mój pies uwielbia takie rzeczy. Gdy gotuje się np. rosół, to potem obieram mu tego ugotowanego kurczaka z zupy i wrzucam jeszcze trochę marchewki i daję mu to do jedzenia. Arbuza uwielbia (choć nie daję mu go w dużych ilościach). Truskawek i banana nigdy nie tknie. A oprócz tego to dostaje chyba wszystko tylko oczywiście w umiarkowanych ilościach. Nie daję mu za to czekolady, bo bardzo szkodzi psom, mleka tak samo nie daję. Co do karmy. to wiadomo, że najlepsza karma = sporo kasy. Ale cóż jeśli się chce mieć zdrowego psiaka trzeba sporo tej kasy wydać.
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Kilka pytań odnośnie jedzenia psa...

Post autor: stellar »

Mięso z zupy też czasem daję, chcoiaż nie wiem czy to dobry pomysł - z rosołu zazwyczaj jest to trochę tłuste, ale większych rewolucji żołądkowych pies po tym nie miał.
Czekolady nigdy - nie rozumiem ludzi, którzy rozkoszują się w dawaniu swoim psiakom czekoladek i mówieniu, że im to smakuje Smakować może i smakuje, ale o ile się orientuję, to psy mają jakieś problemy z trawieniem tego, więc jak ktoś lubi truć psa, to gratuluję.
O ile też się orientuję, to psom nie wolno dawać ziemniaków, ale nie wiem dlaczego ]
Granhero
Posty: 21
Rejestracja: 27 lip 2009, o 12:41

Re: Kilka pytań odnośnie jedzenia psa...

Post autor: Granhero »

stellar pisze: Polecam dawać psu jako urozmaicenie do karmy ryż lub kaszę z gotowaną marchewką, niektóre psy to lubią
Urozmaicenie? To są składniki normalnego, gotowanego jedzenia! Kurczak, ryż lub kasza, gotowana marchew.Poza tym jak nie będzie tego lubiła to zrezygnuj z gotowanego. Karm suchą karmą. Najlepiej jak się zdecydujesz - albo sucha karma albo gotowane, ew. sucha karma i raz na jakiś czas gotowane.
Po co piszecie co dajecie swoim psom, bądź co Wasze psy lubią, a czego nie? On się zapytał co ma dawać swojemu psu a czego nie, a nie co lubią Wasze psy.

[ Dodano: |31 Lip 2009|, o 11:21 ]
krakow2000 pisze:

Co do surowego to jak mówiłem ona nic nie zje co nie gotowane (mięso, kurczak).
Dzięki za info
To wiesz co zrób? Gotuj ryż i marchew w garnku (aż do rozgotowania oczywiście) i jak już będziesz wiedział, że za 5 minut już będzie gotowe to na te 5 minut wrzuć do tego kurczaka. Wtedy pies będzie myślał, że gotowany, a tak na prawdę to on tylko będzie leciutko podgotowany
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość