aparat na zęby - ile kosztuje, jakie są wady i zalety, boli?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Nimbrethil
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 19:41

aparat na zęby - ile kosztuje, jakie są wady i zalety, boli?

Post autor: Nimbrethil »

Aparacik na zęby to fajna rzeczprostuje to i owo".

O co trzeba zadbać przed założeniem klamerek i jak dbać o nie podczas noszenia, ile kosztuje, jakie są wady i zalety i czy można to zrobić w przychodni czy tylko prywatnie

zdrówko
Lady_Sakh
Posty: 51
Rejestracja: 21 kwie 2006, o 20:00

Re: aparat

Post autor: Lady_Sakh »

z odpowiedzialnością za swoj ząbki czyści sie je po każdym posiłku jak ma sie aparacik a robią to raczej w gabinetach prywatnych.drogie to to. a przed założeniem to oczywiście umyć ząbki i jame ustną a oreszte specjaliści zadbają.tylko ostrzegam kilka godzin siedzenia na fotelu i kilka lat katorgi, mówię tu o bólu po każdej wizycie by wymienić gumeczki i podkręcić to i owo
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: aparat

Post autor: Vinci »

i kosztuje okolo 1000zł za jedna szczekę
Jynx

Re: aparat

Post autor: Jynx »

Ze swej strony to polecam zapoznać się z ksiąŻką:
Weston Price – Nutrition and Physical Degeneration

Wetson Price był dentystą.

Nimbrethil
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 19:41

Re: aparat

Post autor: Nimbrethil »

e tam kilka lat. bez przesady aż takiego fatalnego zgryzu nie mamchcę je tylko troszkę wyrównac u góry, myślę, że to kwestia pół roku.trochę gorzej będzie z dołem, może troszkę potrwać, ale przynajmniej nie będzie go widać
Lady_Sakh
Posty: 51
Rejestracja: 21 kwie 2006, o 20:00

Re: aparat

Post autor: Lady_Sakh »

już lekarz dentysta sie odpowiednio zaopiekuje twoimi zabkami,ze dodatkowo doliczy Ci pare czasu na noszenie, oni tacy sa za wizyty to dodatkowa kasa
Dominika

Re: aparat

Post autor: Dominika »

Ja noszę aparat juŻ prawie od dwóch lat ( 16 grudnia mina 2 lata)
I powiem tak:
sama chciałam nosić i jestem zadowolona lubie mój aparat , nosze tlyko na górę. Kosztował 1500 zł , jesli bym miala i na dole i na górze to placilabym 3000zł.
Wcale nie siedzi się godzinę na fotelu i zakladanie wcale nie boli . Na poczatku nie mozesz się przyzwyczaić bo cie wszystko uwiera , no i nie moŻesz jeść bo przez kilka dni boli. Ale potem jest ok , ja juŻ nawet nei czuje , ze mam aparat. Nie kazda wizyta u ortodonty wygląda tak samo. Raz są zmieniane tylko gumki i drut i nic nie podkręca wtedy nie boli] ,a raz robi inne rzeczy , zaklada dodatkowe druty , podkreca , ciagnie zęby specjalnymi drutami zaczepionymi z tyłu i wtedy juz boli ale niedlugo , czasem mocno , czasem nie to zalezy.
Jak dbać? , to proste myć dokladnie zęby po kazdym posilku , dokladnie przy gumkach i jesli masz to przy dodatkowych drutach , bo jesli nie bedzie dokladnie umyte to zostaja resztki i robi sie osad i moŻe być prochnica. POwinno sie ograniczyc jedzenie orzeszków ziemnych , bo trudno potem wymyć bo one się kleją , gum do Żucia , bo mi przez to spadł pierścień , (teraz Żuję ale przednimi zębami).
NIestety przez to mozna zbankrutowac] , kazda wizyta prawie stówe kosztuje a jest jedna na miesiąć . Pozniej trzeba jeszcze nosic po zdjeciu aparatu stalego , aparat podtrzymujacy tylko na noc wkladany i on tez kosztuje 1000 zł , w sumie same zdjecie aparatu kosztuje chyba 400 zł ale to zalezy gdzie bo nie kazdy bierze za zdjęcie.
Pozdrawiam
kurtyna

Re: aparat

Post autor: kurtyna »

Nosilam stale aparaty (góra i dół) i nie jest to takie strasznie. Po wizycie u ortodonty bolą zęby ale mozna sie przyzywczaic.

Przed zalozeniem aparatów trzeba miec wyleczone zęby oczywiscie ))

Ja w stałych aparatach nie moglam jesc jablek bo aparaty dzialaly jak tarka /

PS. lepiej nosic dluzej aparat, bo mogą Ci sie cofnąć zęby, ale po stalym masz jeszcze na jakis czas ruchomy, zeby Ci sie nie cofnęlo.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: aparat

Post autor: żabka »

czasami przed zalozeniem trzeba tez usunacto i owo (jakis zabek albo 2)
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: aparat

Post autor: Mawr »

według mnie to wyrzucanie pieniędzy w bloto.
DOminika

Re: aparat

Post autor: DOminika »

To według Ciebie , ja tak nie uwaŻam
Fakt , ze kasa leci jak cholera , ale mi naprawde poprawiło to zęby a miałam chyba z 3 wady , a będe pewno jeszcze z jakieś pół roku nosić.

Jesli nie masz zlych zebów jak nie chcesz tyle kasy wydawac to nie zakladaj aparatu , ale niektorzy maja kompleksy jesli chodzi o zęby , więc to jedyny ratunek
wredna
Posty: 71
Rejestracja: 8 lut 2006, o 11:53

Re: aparat

Post autor: wredna »

&#x17Cabka pisze:czasami przed zalozeniem trzeba tez usunacto i owo (jakis zabek albo 2)
w moim przypadku 4
według mnie to wyrzucanie pieniędzy w bloto
nie znam się az tak na tym, ale ortodonta mówił, że to nie tylko względy estetyczne powinny kierować osobą, która ma krzywy zgryz i chce go wyprostować, ale też względy zdrowotne, często też krzywe zęby są powodem np. nieprawidłowej wymowy, seplenienia
aleksandra

Re: aparat

Post autor: aleksandra »

nie dludo bede miec sciagniety aparar chcem miec wybielone zeby czy ktos jzu kiedys mial wybielanbe zeby ile to kosztuje jak to robia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości