Być jak... dr House

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
lovegood
Posty: 27
Rejestracja: 27 sty 2009, o 01:25

Re: Być jak... dr House

Post autor: lovegood »

O tak, w Greys to nawet tam stawiają sobie krzesła i pogryzają chipsy xD
Naszła mnie jeszcze jedna szalona myśl w tym temacie: gdyby istniała hałsowa specjalizacja, ile włamań do domów pacjentów trzebaby zaliczyć, żeby zdać?
upsk
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 22:08

Re: Być jak... dr House

Post autor: upsk »

e tam hous ssie. postawa jednego aktora wyreżyserowana przez 30 ludzi. i ta magia. niby sarkazm, niby rozżalony chłopaczek - a tu benc z vicodinem na czele. jedynym serialem medycznym który jako tako przypadł mi do gustu (do znudzenia przypominając krowę mleko-dajkę) jest scrubs. pierwsze serie obroniły się przed kulturą masową, zapraszając widzów przed ekrany - serial nie serwuje rozrywki znanej z sitcomów. nie ma śmiechu z taśmy. i takich tam. no. jest zabawny i tyle.

a hałsowa specjalizacja powinna dumnie nazywać się: wymyślone przypadki ciotki zosi, robiące kogiel mogiel z umysłu młodego człowieka o prawdziwym świecie.

bywajcie
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Być jak... dr House

Post autor: Padre Morf »

just pisze:Ciekawa jestem czy to standard u nich, orientuje się ktoś?
nie
Awatar użytkownika
wereb
Posty: 17
Rejestracja: 9 mar 2009, o 22:23

Re: Być jak... dr House

Post autor: wereb »

just pisze:W dr House mają takie fajne sale operacyjne z półpiętrem do oglądania. Oni tam w ogóle mają taki zajebisty sprzęt.
dokładnie, aż miło popatrzeć na ten cały sprzęt, na pokoje w których leżą pacjenci i ogólnie na warunki jakie tam panują

Ja tam lubie Housea, ale nie traktuje go jak serial medyczny, tylko po prostu rozrywkowy. Odpowiada mi taki rodzaj humoru, cenię sobie ten serial za dialogi, teksty, docinki i sytuacje tam przedstawione, a stroną medyczną tego serialu jest dla mnie to, że głównymi bohaterami są lekarze, akcja dzieje sie w jakiejś klinice i wokół różnych pacjentów i ich chorób, tyle.
Oczywiście można się z niego paru ciekawostek dowiedzieć, a jak mnie coś zainteresuje (np. pojęcie albo nazwa choroby) to sobie poszukam w necie więcej informacji.
Ktoś wspomniał, że przypadki przedstawione w serialu są wzięte z kosmosu, no i takie właśnie mają być, żeby serial był interesujący, bo gdyby w przychodni mieli same przypadki kataru/grypy/anginy, a do szpitala trafiali ludzie z zawałami, po wypadkach, czy czasem ktoś by przyszedł z nowotworem, no to kto by to oglądał?

A co do tytułu tematu, co należy zrobić, żeby być jak dr House? Nie słyszałem, żeby tego rodzaju kursy albo warsztaty psychologiczne były gdzieś prowadzone czy organizowane, więc myśle, że takie podejście, stosunek do życia i do ludzi trzeba sobie po prostu samemu wypracować.


PS. a skoro jesteśmy w tematyce seriali medycznych, które byłyby realistyczne, to może ktoś słyszał, czy gdzieś na świecie nie kręcili reality show typu z życia szpitala albo o jak oiom"? xD
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Być jak... dr House

Post autor: Padre Morf »

juhas pisze:Ktoś wspomniał, że przypadki przedstawione w serialu są wzięte z kosmosu, no i takie właśnie mają być, żeby serial był interesujący, bo gdyby w przychodni mieli same przypadki kataru/grypy/anginy, a do szpitala trafiali ludzie z zawałami, po wypadkach, czy czasem ktoś by przyszedł z nowotworem, no to kto by to oglądał?
Życie jest niejednokrotnie ciekawsze niż niejeden serial - z Housem włączenie
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: Być jak... dr House

Post autor: madla »

juhas pisze:PS. a skoro jesteśmy w tematyce seriali medycznych, które byłyby realistyczne, to może ktoś słyszał, czy gdzieś na świecie nie kręcili reality show typu z życia szpitala albo o jak oiom"?
stacja cw ma zamiar produkowac cos w rodzaju reality tv o rezydentach na wzor greys anatomy. chyba dopiero trwaja castingi

a swoja droga amse tego jest na discovery. i takie rozne doku soap tak zwane na niemeickich kanalach
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Być jak... dr House

Post autor: dynamitka »

juhas pisze:Ktoś wspomniał, że przypadki przedstawione w serialu są wzięte z kosmosu, no i takie właśnie mają być, żeby serial był interesujący, bo gdyby w przychodni mieli same przypadki kataru/grypy/anginy, a do szpitala trafiali ludzie z zawałami, po wypadkach, czy czasem ktoś by przyszedł z nowotworem, no to kto by to oglądał?
ludzie oglądają Na dobre i na złe, gdzie najciekawszym przypadkiem jest wycięcie komuś wyrostka więc zresztą uważam, że to jest dopiero przerysowany serial, zwłaszcza że akcja rozgrywa się w Polsce, a warunki też niczego sobie, wszyscy mili itp

co do Housea, to ja samego bohatera wprost uwielbiam! ) i szczerze mówiąc wolę, żeby lekarz był wredny, ale żeby mnie wyleczył, bo niestety w życiu przeważnie jest tak że lekarz który mnie leczy nie wiele różni się od Housea z charakteru za to jego sukcesy w leczeniu już dosyć sporo /
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Być jak... dr House

Post autor: Korczaszko »

Morfeusz pisze:hemisferektomia była fajna )
hemi byla w Halsie nie w chirurgach opadla mi szczeka jak to zobaczylam upewnij mnie. takie cos nie jest mozliwe no zeby pol mozgu wyciac?
a czy przy schizofrenii przecinalo sie cialo modzelowate? i jak wygladal potem pacjent?

mnie to Hals rozbroil jak pokazal ze nawet na genetyce weterynaryjnej sie zna i wiedzial o jakims tam genie owczarkow coli p

a w ogole wy Halsa nie rozumiecie xD tam chodzi jego chamski sarkazm xD przypomina mojego nauczyciela od fizykilt3 a tak poza tym to sajens fikszyn, no i Czejs ma taki ladny akcentlt3
a i tak loffciam Kartera z ERlt3
juhas pisze:Ktoś wspomniał, że przypadki przedstawione w serialu są wzięte z kosmosu, no i takie właśnie mają być, żeby serial był interesujący, bo gdyby w przychodni mieli same przypadki kataru/grypy/anginy, a do szpitala trafiali ludzie z zawałami, po wypadkach, czy czasem ktoś by przyszedł z nowotworem, no to kto by to oglądał?
ee przychodnia jest najlepsza leca tam najlepsze teksty

co do sprzetu podoba mi sie niszczenie rezonansu magnetycznego
dzieki Halsowi dowiedzialam sie co to toczen (znaczy bardziej z wiki ) i jak jest toczen po angielsku wiec to serial medyczny

a zeby ciekawiej bylo, kolezanka mamy choruje od jakiegos czasu choruje, lekarze nie wiedza na co. miesiac temu wymyslili toczen, po 2 tygodniach zmienili zdanie na sarkoidoze. kolejna bedzie amyloidoza?
juhas pisze:PS. a skoro jesteśmy w tematyce seriali medycznych, które byłyby realistyczne, to może ktoś słyszał, czy gdzieś na świecie nie kręcili reality show typu z życia szpitala albo o jak oiom"? xD
w Polsce kiedys bylo cos takiego jak szpital dzieciatka Jezus (kliniczny WUMu p przynajmniej czesciowo) ale chyba byl malo medyczny a bardziej patrzcie jacy biedni ludzie

[ Dodano: |9 Sie 2009|, o 23:05 ]
dynamitka pisze:co do Housea, to ja samego bohatera wprost uwielbiam! ) i szczerze mówiąc wolę, żeby lekarz był wredny, ale żeby mnie wyleczył, bo niestety w życiu przeważnie jest tak że lekarz który mnie leczy nie wiele różni się od Housea z charakteru za to jego sukcesy w leczeniu już dosyć sporo /
ja Halsa lubie, ale jakbym takiego lekarza spotkala to bym go ukrzyzowala nie wiem ile w zyciu chorowalas, ale przydaje sie gdy lekarz traktuje cie jak czlowieka a nie jak kawalek miesa zreszta ja mam idola lekarza i on byl mega mily i jest dobrym lekarzem no i obecnie zarabia gruba kase wiec bycie milym nie przeszkadza w byciu dobrym, a pacjentom jest milej

[ Dodano: |9 Sie 2009|, o 23:07 ]
temat bardziej pasuje do dzialu seriale
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Być jak... dr House

Post autor: dynamitka »

Korczaszko pisze: a w ogole wy Halsa nie rozumiecie xD tam chodzi jego chamski sarkazm xD
zgadzam się w 100%
Korczaszko pisze:
dynamitka pisze:co do Housea, to ja samego bohatera wprost uwielbiam! ) i szczerze mówiąc wolę, żeby lekarz był wredny, ale żeby mnie wyleczył, bo niestety w życiu przeważnie jest tak że lekarz który mnie leczy nie wiele różni się od Housea z charakteru za to jego sukcesy w leczeniu już dosyć sporo /
ja Halsa lubie, ale jakbym takiego lekarza spotkala to bym go ukrzyzowala nie wiem ile w zyciu chorowalas, ale przydaje sie gdy lekarz traktuje cie jak czlowieka a nie jak kawalek miesa zreszta ja mam idola lekarza i on byl mega mily i jest dobrym lekarzem no i obecnie zarabia gruba kase wiec bycie milym nie przeszkadza w byciu dobrym, a pacjentom jest milej
chodziło mi, że gdybym miała wybierać między dobrym i profesjonalnym a tylko miłym to wybrałabym to pierwsze ) wiadomo że ideałem jest połączenie tych cech
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: Być jak... dr House

Post autor: Mercedes »

Korczaszko pisze:o i Czejs ma taki ladny akcent
Czejs cały jest ładny

Hałs jako postać jest super, ale nie chciałabym spotkać kogoś takiego w rzeczywistości.
BTW, od jakiegoś czasu po lata zapowiedź szóstego sezonu
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Być jak... dr House

Post autor: Korczaszko »

Mercedes pisze:Korczaszko napisał/a:
o i Czejs ma taki ladny akcent

Czejs cały jest ładny
jest zbyt cukierkowy ale ma fajny akcent, a hals jest taki szorstki
dynamitka pisze:chodziło mi, że gdybym miała wybierać między dobrym i profesjonalnym a tylko miłym to wybrałabym to pierwsze wiadomo że ideałem jest połączenie tych cech
czy Hals jest taki super? po drodze kilka razy uzmierca swojego pacjenta
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Być jak... dr House

Post autor: dynamitka »

każdemu się zdarza
nie twierdzę że jest ideałem bo nie jest
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: Być jak... dr House

Post autor: Mercedes »

Korczaszko pisze:a hals jest taki szorstki
zwłaszcza z twarzy
czy Hals jest taki super? po drodze kilka razy uzmierca swojego pacjenta
dynamitka pisze:każdemu się zdarza
Miałam powiedzieć to samo
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości