ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
black_daisy
Posty: 30
Rejestracja: 21 lip 2009, o 12:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: black_daisy »

Domi_Domi pisze:black_daisy napisał/a:
ale weźcie pod uwage że ktoś kto już złożył papiery, może je zabrać, np ja dostałam sie w sie w II liscie ale papiery zabieram


a papiery składałaś do zabrza czy katowic?
Do Katowic
Domi_Domi
Posty: 17
Rejestracja: 24 lip 2009, o 13:49

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Domi_Domi »

szkoda bo przydał by mi się ktoś kto ma papiery w zabrzu i zamierza je wyciągnąć)
jbrd
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2008, o 07:43

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: jbrd »

No bo paranoja polega na tym że przedmiotem głównym (coś jak anatomia na 1szym roku) na II roku powinna być fizjologia, a u nas (Katowice) ze względu na biochemię nie ma na nią dużo czasu Nie jest to przedmiot trudny, coś ma w sobie z histo - czasochłonny ale w przeciwieństwie do niej, jest podstawą do diagnozowania pacjentów
Verbatim
Posty: 83
Rejestracja: 16 lip 2008, o 09:06

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Verbatim »

Próg będzie 168. Zobaczycie! Jak tylko 215 osob potwierdziło, a pewnie i tak dużo jeszcze wyciagnie papiery. Próg spokojnie będzie 168 tylko trzeba czasu! Do zobaczenia w piekle.
olgaaaa
Posty: 40
Rejestracja: 24 lip 2009, o 07:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: olgaaaa »

Biochemia nie jest najwazniejszym przedmiotem na II roku,tylko w czasie całych studiów i w ogóle praktyki lekarskiej!ZAPAMIĘTAJCIE TO SOBIE
A czy wiecie,ze ten,który wkrótce będzie Waszym ulubionym profesorem przyjmuje jako przyjmuje jako endokrynolog,chodziaż wcale nim nie jest.Kilka razy podchodził do egzaminu,ale nigdy go nie zdał

W ogóle fizjologia to fajny przedmiot,trzeba go zrozumieć i logicznie myśleć,a mnie się na naszych zajęciach wydawało,że jestem w jakiejś prywatnej wyższej szkole biznesu w Zielonej Górze.poziom żenujący:/

a tak w ogóle to tez mi się wydaję,ze próg jeszcze spadnie,w kocu kto madry i ma okazje,nie wybierze tej uczelni tak czy siak,życzę powodzenia [/fade]
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: dzoners »

olga pisze:w kocu kto madry i ma okazje,nie wybierze tej uczelni
Aha.
Cóż może i mądry nie jestem, ale do wyboru miałem 5 uczelni i wybrałem wlasnie ŚUM.
Mam wielu znajomych na studiach w Zabrzu i NIKT nie narzeka, więc bardziej się kieruję ich opinią, niż tym, co wyczytałem w internecie, zwłaszcza, że tak na prawdę nie mam pojęcia kim jesteś.
Generalnie zobaczymy co przyniesie ten rok.
Jeśli na prawdę jest tak do doopy, to zawsze można zmienić uczelnię, rok w plecy to nie taka tragedia ]
Sar.
Posty: 5
Rejestracja: 5 sie 2009, o 22:32

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Sar. »

Witam.
właśnie się zalogowałam na forum i przeczytalam ten temat.
I wnioskuje z Waszych wypowiedzi,że na ŚUM jest się dostać najłatwiej,ale także,że tam jest (jak to mówią)-największy Syf".?.
zdaję w tym roku maturę-w ostatnim momencie zmieniłam plany i wybrałam medycynę.Planuję iść własnie na tą uczelnie ze względu na łatwy dojazd i niezbyt duża odl.od mojego miejsca zamieszkania.
Awatar użytkownika
lexie
Posty: 217
Rejestracja: 11 lip 2008, o 19:01

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: lexie »

Sar. pisze:Witam.
właśnie się zalogowałam na forum i przeczytalam ten temat.
I wnioskuje z Waszych wypowiedzi,że na ŚUM jest się dostać najłatwiej,ale także,że tam jest (jak to mówią)-największy Syf".?.
zdaję w tym roku maturę-w ostatnim momencie zmieniłam plany i wybrałam medycynę.Planuję iść własnie na tą uczelnie ze względu na łatwy dojazd i niezbyt duża odl.od mojego miejsca zamieszkania.
Nie przejmuj się tym co niektórzy tu piszą. Każdy z nas zna kilka osób którzy tu studiują lub studiowali i nikt nie narzeka, wiadomo że jest ciężko ale bez przesady większość wytrzymuje i jakoś nie słyszałam żeby medycynę w Zabrzu kończyło co roku 10 osób bo 90 zrezygnowało, 50 popełniło samobójstwo a 10 jest w szpitalu psychiatrycznym. Nie ma co słuchać osób które z niewiadomych powodów wchodzą na forum dla kandydatów chociaż kandydatami już nie są i wylewają jakieś swoje dziwne frustracje. Przygotuj się na dużo nauki i mało wolnego czasu a resztą się na zapas nie przejmuj, tysiące ludzi to przeżyły to i Ty przeżyjesz)
Sar.
Posty: 5
Rejestracja: 5 sie 2009, o 22:32

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Sar. »

lexie pisze:Przygotuj się na dużo nauki i mało wolnego czasu a resztą się na zapas nie przejmuj, tysiące ludzi to przeżyły to i Ty przeżyjesz)
Na to oczywiście jestem przygotowana]

a doszły mnie sluchy-tzn nie mam pojęcia czy są one prawdziwe-że Uczelni Śląskiej na wypadek wyjazdu do Niemiec za pracą-tamtejsi nie uznają.
Może ktoś z Was się orientuje jak jest naprawdę?
harpagan1990
Posty: 176
Rejestracja: 1 lip 2009, o 16:37

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: harpagan1990 »

Verbatim pisze:Próg będzie 168. Zobaczycie! Jak tylko 215 osob potwierdziło, a pewnie i tak dużo jeszcze wyciagnie papiery. Próg spokojnie będzie 168 tylko trzeba czasu! Do zobaczenia w piekle.
oddałabym wszystko za to piekło .
olgaaaa
Posty: 40
Rejestracja: 24 lip 2009, o 07:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: olgaaaa »

Chciałam podkreślić,że ja studiuję w Kato,a nie w Zabrzu,więc w tym kontekście o Katowicach się wypowiadałm:P I nie znam NIKOGO oprócz ludzi z tego forum,którzy tu nie studiują i o niczym nie mają ZIELONEGO pojęcia i paru osób ustawionych na uczelni, którzy by się o studiowaniu tutaj dobrze wyrażali.
Więc w przypadku Katowic,nie piszcie głupot,że trzeba się tylko dużo uczyć i to wystarczy,bo jest to żenujące po prostu Wprowadzacie ludzi w błąd swoją niewiedzą i potem mogą tego gorzko żałować.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Arnold »

na stronie ŚUM wyczytałem że planują się chyba pozbyć terenu gdzie miało być Akademickie Centrum Medyczne, czyli szpital do którego mieli zamiar przenosić zabrzańskie kliniki
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: dzoners »

Sar., nie jest to prawda.
Akurat jeszcze przed wejściem do UE Niemcy robili najmniej komplikacji absolwentom uczelni z ich dawnych terenów, czyli Wrocław, Zabrze, Szczecin.

olga, ja się na temat Katowic nie wypowiadam, nikogo tam nie znam, ale z Twojej wypowiedzi wynikalo, że cały ŚUM to kiła i mogiła, a z tego co wiem, to w Zabrzu tak tragicznie nie jest
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 102 gości