Olsztyn

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Kawazmlekiem

Olsztyn

Post autor: Kawazmlekiem »

Na pewno na forum jest wielu studentów z Olsztyna, opisujecie swoje wrażenia odnośnie miasta. Czy życie tam jest drogie? Gdzie chodzicie na imprezy? Gdzie warto wynająć mieszkanie? (Marzy mi się kawalerka bez współlokatorów w pobliżu miejsc gdzie pies będzie miał możliwość wybiegania się, najlepiej blisko Wydziału Weterynarii, możliwe do znalezienia? )
milen
Posty: 2
Rejestracja: 6 sie 2009, o 11:21

Re: Olsztyn

Post autor: milen »

Ja jestem z Olsztyna acz nie mam zamiaru tam studiować. Zyje się fajnie, jest duzo zieleni i kwitnie życie kulturalne (mok, kino awangarda, ceik).myślę ze nie jest bardzo drogo, bo to nieduże w końcu miasto. Zdecydowanie jest gdzie poimprezować. Większość knajp na starówce. Jest sporo pubów studenckich, gdzie masz tańsze piwko na legitymacje. Sa zarówno knajpy w stylu disko (na których szczerze mówiąc to się nie znam - Pestka mi tylko przychodzi do głowy al nie byłam tam nigdy) i puby bardziej rockowe (molotov cafe(!), andergrant, luzak.). Najlepszym miejscem dla studentów do mieszkania jest Kortowo i okolice, tam jest znaczna cześć budynków uczelnianych, weterynaria zdaje się ze tez. Tam jest tez zatrzęsienie akademików ( wiec imprezy imprezy imprezy, osławiona Kortowiada m.in.) No i pieska możesz zabrać na spacer wokół jeziora albo do lasu jak chcesz się wybrać gdzieś dalej. Jeśli nie Kortowo to polecam jakieś miejsce gdzie dojeżdża autobus nr 15, który jest skomunikowany z kampusem i jeździ często. Milego studiowania w naszym pięknym mieście
Huljeta
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2009, o 10:07

Re: Olsztyn

Post autor: Huljeta »

Ja podobnie, nie mam zamiaru zostać w Oln na studia, ale miasot całkiem przyjazne:) Zgadzam się również, ze kortowo jets chyba najlepsyzm miejscem dla studentów. Na starówkę (gdzie jest większosc pubów, clubów itd.) też nie jest az tak daleko. Knajpy w styli disco to rzeczywiscie Pestka (szczegolnei oblegane są tzw. czarne wtorki), QSC ( i czarne czwartki), Novo - te które polecam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości