pierwsze zajęcia z anatomii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Paweł665
Posty: 7
Rejestracja: 6 sie 2009, o 09:46

pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Paweł665 »

Cześć, pytam ogólnie, ze wskazaniem na gdański GUMed. Czy to prawda że na pierwszych zajęciach z anatomii już pytają? ponoć trzeba być przygotowanym z kości ręki, a to około 100 stron Bochenka Czy stawiają za to oceny? Moim zdanie mną początku powinni nam pokazać jak skutecznie uczyć się anatomii, a nie tak w wakacje sami Z góry dzięki, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Mercedes »

Ja tam medycyny nie studiuję, ale powiem ci, że to bujda. Nie musisz uczyć się z wyprzedzeniem na studia
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: a_niap »

Hmto zalezy. Na przyklad na WUM-ie jest rozpiska i na pierwsze zajecia w prosektorium juz jest temat do opracowania, co prawda niewielu asystentów wymaga juz bycia przygotowanym (tylko nieliczni stawiają najwyżej minusy zeby postraszyc) ale niezrobienie tego tematu przed zajeciami spowoduje ze na nastepne zajecia juz beda dwa tematy do opracowania, a czas miedzy zajeciami to ok. 2-3 dni (zalezy ktory wydzial)
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: karinia »

yyy 100 stron kości ręki? Chyba nie aż tyle, a jeśli aż tyle to dobrze, że nie uczyłam się osteologii z bochenka a z atlasu:P
Awatar użytkownika
AmoSo
Posty: 163
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 10:55

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: AmoSo »

Mercedes pisze:Ja tam medycyny nie studiuję
niom to własnie jej nie znasz, trzeba być przygotowany na zajęcia z wyprzedzeniem.
Awatar użytkownika
zbychu
Posty: 109
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 21:31

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: zbychu »

pewnie ,że tak bo w listopadzie już będziecie mieli próbny LEP
epinefrynka

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: epinefrynka »

Mercedes pisze:Ja tam medycyny nie studiuję, ale powiem ci, że to bujda. Nie musisz uczyć się z wyprzedzeniem na studia
Na med owszem Przerabiany na zajęciach materiał (teoretycznie) powinieneś już znać. Ale z tym różnie bywa - w zależności od zakładu prowadzącego zajęcia jest to w różnym stopniu egzekwowane. (inny problem pojawia się w momencie kiedy nagle okazuje się że do kolosa trza przerobić 500 stronic de novo w jeden wieczór ^_^ imo - łatwiej jednak powtórzyć)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Medycyna Lwów »

ja pierwsze zajęcia wspominam bardzo niemiło - asystent nas odpytał i tylko robił głupie miny, jak ktoś czegoś nie wiedział (nie robił by takich, gdyby wszyscy nie umieli, ale 3 osoby były wyraźnie super nauczone). generalnie niepotrzebnie potem wszyscy chodzili zestresowani, no i na kolejne zajęcia było 2 razy więcej do nauczenia, więc się naucz, ale co najmniej na tydzień przed bo i tak wszystko zapomnisz.

ps. ręka to dłoń w anatomii, więc o tych kosteczkach 100 stron w Bochenku na pewno nie ma. Poza tym przy osteologii podstawą jest atlas i praktyczne oglądanie ich.
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Halius »

W takim razie jeśli na stronie zakładu anatomii jest napisane:
03.10.2008 I WL
07.10.2008 II WL
Kręgi szyjne, piersiowe, lędźwiowe, kość krzyżowa. Kręgosłup jako całość. Połączenia kręgów. Żebra, mostek. Połączenia żeber z kręgosłupem i mostkiem. Klatka piersiowa jako całość.
to znaczy, że odbywa się to w ten sposób, że na pierwsze ćwiczenia powinno się już mieć opanowany materiał dotyczący kręgosłupa i z tą wiedzą asystent przystępuje dopiero do omawiania kręgosłupa itd. Jeśli nie zajrzę do tego wcześniej to na następne ćwiczenia trzeba będzie umieć już kręgosłup +
Obojczyk i łopatka. Kość ramienna, promieniowa i łokciowa. Kości ręki. Połączenia w obrębie kończyny górnej.
Zgadza się?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Padre Morf »

Tak, dokładnie - na I ćwiczenia trzeba już wkuć kręgosłup, żebra i mostek.
Halius pisze:Jeśli nie zajrzę do tego wcześniej to na następne ćwiczenia trzeba będzie umieć już kręgosłup +
Na ćwiczeniach ogląda się różne rzeczy i trzeba wiedzieć co się ogląda i jak to jest zbudowane. Jak się nie wie to oglądanie mija się z celem, bo zyski z tego żadne.
epinefrynka

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: epinefrynka »

Zdecydowanie łatwiej było mi oglądać preparaty kiedy miałam temat z podręcznika przerobiony - wiedziałam czego i gdzie szukać.
Bez tego było o wiele trudniej i po zajęciach nie pamiętałam prawie niczego, zbyt wiele do zapamiętania na raz.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Grzybu123 »

Mercedes pisze:Ja tam medycyny nie studiuję, ale powiem ci, że to bujda. Nie musisz uczyć się z wyprzedzeniem na studia
To byś się szybko przekonał, że właśnie większość ćwiczeń tak wygląda, że sprawdzają czy już to umiesz.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: a_niap »

karinia pisze:yyy 100 stron kości ręki? Chyba nie aż tyle, a jeśli aż tyle to dobrze, że nie uczyłam się osteologii z bochenka a z atlasu:P
W bochenku jest ok. 100 tak na pierwsze zajecia, ale jak wiadomo w bochenku są opisane razem z przyczepami miesni (niewielu tego wymaga przy osteologii)
Kaamil pisze:ja pierwsze zajęcia wspominam bardzo niemiło - asystent nas odpytał i tylko robił głupie miny, jak ktoś czegoś nie wiedział (nie robił by takich, gdyby wszyscy nie umieli, ale 3 osoby były wyraźnie super nauczone)
.
Jeszcze zapomniałeś dodac ze jak ktoś mówił głupoty to aystent tego nie poprawiał tylko głupio przytakiwał (a inni chcąc nie chcąc słuchając tych głupot zapamiętywali je.)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 19 gości