Nauka w wakacje ??

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Fois

Re: Nauka w wakacje ??

Post autor: Fois »

bioloŻka pisze:wakacje są po to, aby odpocząć:-) dajcie sobie spokój z nauką w wakacje jeszcze będziecie mieć naprawdę duŻo czasu na nią
Najlepiej niech kaŻdy robi jak chce
e-line pisze:ja się nie uczę, ale czytam sobie przynajmniej 20 stron dziennie, Żeby poszerzać swoją wiedzę:):)):):) czytam o rzeczach związanych z przedmiotem jaki chce zdawać na maturze:):):):)
Jakby się nad tym zastanowić to ja teŻ
robakolak
Posty: 18
Rejestracja: 6 maja 2009, o 06:27

Re: Nauka w wakacje ??

Post autor: robakolak »

Nauka w wakacje ? To głupota. Wakacje są po to żeby odpocząć, a wypoczęty mózg będzie dużo lepiej pracował to dwóch miesiącach przerwy
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Nauka w wakacje ??

Post autor: godziasia »

tak jak wyżej: zależy od człowieka, po prostu uważajcie, żeby się przedwcześnie nie wypalić".
gosiaciereszko
Posty: 20
Rejestracja: 8 lip 2009, o 08:11

Re: Nauka w wakacje ??

Post autor: gosiaciereszko »

według mnie sensu to żadnego nie ma. Ja miałam straszne zaległości z chemii, zaczęłam uczyć się w październiku i wszystko dwukrotnie powtórzyłam (łącznie z ogromniastą ilością zadań) na początku kwietnia. Lepiej cieszyć się wakacjami
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Nauka w wakacje ??

Post autor: justaaa »

Generalnie jestem temu przeciwna, bo wakacje są po to żeby wypocząć i odreagować. Jeśli już nie ma się nic do roboty, można np poszukać dorywczej pracy. Jednak, przypomniałam sobie, że w ubiegłym roku, dostając się na studia, przez pierwsze miesiące miałam problemy z koncentracją, to był lekki szok, bo nauka ruszyła z kopyta (nie tak jak w szkole, że we wrześniu jeszcze nie robi się nic). Moja koleżanka we wrześniu robiła kurs instruktorski, na którym było bardzo dużo intensywnej nauki. Wydaje mi się, że dzięki temu na studiach szło jej dużo lepiej, łatwiej jej było zmobilizować się do nauki, więcej rozumiała z wykładów, przynajmniej przez ten pierwszy okres. Tak jak teraz o tym myślę, to nauka w wakacje ma jakiś sens, ale to na zasadzie żeby przygotować się do pracy umysłowej". Tylko, jeśli już to pod koniec wakacji i intensywnie. No, chyba, że jakiś maturzysta w ostatnim momencie zdecyduje, że minął się z powołaniem i zamiast na historię sztuki, będzie zdawał na medycynę to każdy dzień się będzie liczył. Tak czy inaczej, powodzenia -)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości