ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Arnold »

Tylko najlepiej mieć jeszcze niemieckie obywatelstwo
Awatar użytkownika
radzioch
Posty: 172
Rejestracja: 21 lip 2009, o 13:19

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: radzioch »

a nie orientuje sie ktos czy jest mozliwosc jakas przepisania sie na stome?
lilol5
Posty: 20
Rejestracja: 9 lip 2009, o 09:03

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: lilol5 »

ten II nabór to nie my, prawda?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Arnold »

po 2 latach myślę, że to możliwe
Awatar użytkownika
Battalie
Posty: 26
Rejestracja: 4 sie 2008, o 12:00

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Battalie »

Witam. Szczerze powiedziawszy mam już dosyć tego narzekania na ŚUM ( tylko niech nikt się nie obraża). Wiem, że starsze roczniki starają się ustrzec swych młodszych kolegów przed czekającymi ich trudnościami(.) lecz jak by nie było, to spływa po nas jak woda po kaczce . Może jestem głupia, może lubuję się w masochistycznych sytuacjach, ale nie zmienia to faktu że od października będę się plątać po waszych korytarzach. Jestem zdecydowana na te studia i nic tego nie zmieni. Maturę zdałam bardzo dobrze i uważam że studiowanie medycyny GDZIEKOLWIEK to już spełnienie moich marzeń. Faktycznie nie wiem nic o czekającym mnie koszmarze ale to nie znaczy że idę na ślepo tam gdzie się nie nadaję. Dużo osób odpada?- co z tego? Osobiście uważam że jest to jeden ze.hmmm sprawdzonych sposobów selekcji. Zobaczymy jak to będzie. Powiedziałam już rodzicom żeby się za bardzo nie zdziwili kiedy to ich córeczka wróci z bekiem z Katowic już 10 października ( )
A co do osób już studiujących: mam prośbę. Myślę że każdemu przydadzą się praktyczne RADY ( z założeniem że jednak TU będziemy studiować) dotyczące codziennej egzystencji na tych studiach. Napiszcie proszę, coś o wykładowcach, o specyficznych ich cechach, o tym co wolno a czego nie. Tylko skończcie już temat „ostrzegania przed ŚUM ” bo już za późno
jbrd
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2008, o 07:43

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: jbrd »

To czy studiowanie medycyny rzeczywiście jest twoim marzeniem (i czy się do tego nadajesz), zweryfikują dopiero praktyki/zajęcia kliniczne ^^ (to jest ważna informacja, bo co roku macie o miesiąc krótsze wakacje osoby które mają wrzesień z ważnego przedmiotu praktycznie wakacji nie mają)

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o lekarskim w k-ce polecam 3 fora (wydziału, pierwszego roku, i jedno na nk). Jest tam wszystko począwszy od wymiarów ściereczek na biologię, skończywszy na miejscach gdzie można dostać czepki na anatomię

Linków nie podam, bo pełno wokoło wykładowców polecam za to google

I nie polecam być zbyt pewnym siebie na ŻADNYM przedmiocie, bo zazwyczaj laureaci olimpiady nie zdają pierwszego kolokwium (z biologii/chemii).
Awatar użytkownika
Battalie
Posty: 26
Rejestracja: 4 sie 2008, o 12:00

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Battalie »

Właśnie o to mi chodziło. jbrd, bardzo Ci dziękuję. Od razu lepiej się czyta to forum gdy mam szansę dowiedzieć się czegoś w miarę konkretnego.
Jeanette654
Posty: 29
Rejestracja: 3 lip 2009, o 11:45

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Jeanette654 »

Verbatim tylko że 215 potwierdzilo po II rekrutacji, a byla jeszcze III. Dlatego tych osob jest wiecej.sama mam 168 i chcialabym zeby bylo tak jak napisales, ale watpie zeby mi sie udalo.

Chyba ze to ja cos zle zrozumialam czytajac posty na forum.
Awatar użytkownika
Myshaaa
Posty: 89
Rejestracja: 19 lip 2008, o 08:03

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Myshaaa »

W Katowicach po II liście było przyjętych 105 osób- czyli są to wszyscy łącznie z I i II listy. ale znając życie wielu z nich jeszcze wycofa dokumenty takze głowa do góry
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: smooth_criminal »

ale przed pojawieniem sie tej 3 listy a nawet po jej ukazaniu sie jakies osoby zrezygnuja bo np dostaly sie na inna uczelnie. we wrzesniu kilka pkt prog na bank sie obnizy moze do tych 168, ale nie nizej wiec ja juz sie ciesze z tego co mam i tyle. napewno podchodzic kolejny raz do matury przynajmniej z bioli nie bede bo te arkusze otepiaja czlowieka. pzdr
Verbatim
Posty: 83
Rejestracja: 16 lip 2008, o 09:06

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Verbatim »

jbrd finaliści olimpiad odpadają a co dopiero jakieś tam kolokwium.

Sory to źle zrozumiałem z tym naborem. To pewnie teraz jest potwierdzonych o wiele wiecej miejsc niż 215. Ale myśle, że spokojnie spadnie do 169. Rok temu na ostatnich 3 listach wrześniowych spadalo o 1 pkt na każdej.
Jeanette654
Posty: 29
Rejestracja: 3 lip 2009, o 11:45

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Jeanette654 »

ale byla jeszcze trzecia listam wiec tych ktorzy zlozyli dokumenty do bodajze 3 sierpnia jest wiecej niz 105 osob

[ Dodano: |6 Sie 2009|, o 19:08 ]
i mysle ze nie spadnie juz do 168 niestety
jey
Posty: 47
Rejestracja: 28 lip 2009, o 08:36

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: jey »

troche dzisiaj ruszyl Lublin no i Gdansk. Widac tez, ze niekotrzy wyciagaja jednak te papiery.
Jak prog na SUM bedzie 168 i mi braknie tego 1 pkt., to masakra Juz lepiej jak wiecej zabraknie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości