pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Shloma

pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: Shloma »

Może mi któraś forumowiczka opisać czym są pigułki antykoncepcyjne 24 + 4 (w czym sa lepsze od zwykłych pigułek typu Cilest, Harmonet - takie brałam do tej pory). Są już dostępne w Polsce? Jak się nazywają i w jakiej są cenie?
Lotka
Posty: 102
Rejestracja: 14 maja 2007, o 18:07

Re: pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: Lotka »

24 tabletki są aktywne a 4 bez hormonów. Plusy sa takie że bierze się je ciągle i nie ma w zasadzie ryzyka że zacznie się brać nie w ten dzień co trzeba, skraca się czas odstawienia hormonów i jest szansa ze krwawienia z odstawienia praktycznie nie będą występowały i o ile dobrze pamiętam mają niższą dawkę hormonów w 1 tabletce. Nie wiem czy są juz u nas dostępne, może ktoś się lepiej orientuje
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: pomorek »

Są już u nas. Jest to tabletka Yaz, która osobiśćie stosuje- faktycznie jest bardzo ok.
Ja kupuje je w intenecie za ok 40 zł, w aptekach jest duzo droższa.

Sa wskazane dla osob ktore np naja przedłużajace sie plamienia w trakcie cyklu, lub poprostu chca sobie ułatwić życie , bo faktycznie stosujesz tabletki przez 28 dni- 4 z nich to placebo (takie ułatwienie)

Aha i nie jest to nowy lek, w Stanch stosowany od kilku lat, zbiera dobre opinie. U nas od stycznia.

[ Dodano: |3 Sie 2009|, o 19:52 ]
Aha - plamienia z odstawienia ZAWSZE występuja ( w normalnej sytuacji) tylko przy Yaz trwaja faktycznie 2 dni!
Lotka
Posty: 102
Rejestracja: 14 maja 2007, o 18:07

Re: pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: Lotka »

A, ja sobie tak wymysliłam że skoro u mnie 4 dnia po 21 tabletkach zaczyna się krwawienie to przy takim schemacie przyjmowania bym w ogóle nie miała. Ale 2 dni hmm. brzmi obiecująco Jak wyglądają zakupy tabletek przez internet? Bo rozumiem ze sa na recepte, jakoś się to wirtualnie potwierdza?
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: pomorek »

Ja kupuje leki poprzez portal doz.pl
Wszystko odbywa sie szybko i bez problemów. Logujesz sie, zamawiasz leki- wybierasz apteke DOZ najbliżej twojego domu i na drugi, trzeci dzień idziesz tam i leki juz na ciebie czekaja- recepte i opłate załatwiasz normalnie u farmaceuty w aptece, tylko ze wszystko jest tańsze. Ja juz nawet polopiryne kupuje przez internet bo naprawde warto- przy duzych kosztach masz mega zysk (np. na Yaz oszczedzam 10 zł na paczce! ). Zreszta tam jest wszystko opisane na stronie jak to zamówić.

A co do Yaz, to jeśli masz krwawienie po 4 dniach przy 21 tabletkach, to przy Yaz bedziesz tez miec po 4 (dokładnie miałam tak samo:)) Ja dostaje plamienie w ostatni dzień brania placebo tyle ze trwa ono faktycznie 2 dni. Wczesniej miałam dłuższe plamienia.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: Jakusz »

A możecie mi wyjaśnić jaki jest cel brania tabletek niezawierających hormonów? Biorąc je wiecie, które są puste a które nie?
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: 270285 »

Przy tych z 4-dniową przerwą ryzyko zapomnienia łykniecia tabletki po niej jest wieksze. Chodź o to żeby to ryzyko zmniejszyć
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: alba »

Wiadomo, które są puste gdyż na blistrze z pigułkami są strzałeczki którą pigułkę należy wziąść którego dnia. Bierzesz zgodnie z kierunkiem strzałek.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: Jakusz »

Wybaczcie, ale nie zrozumieliście mojego pytania. Dlaczego łyka się tabletki, które zasadniczo składają się z wypełniacza? Po co w ogóle je łykać, skoro nie ma tam żadnej aktywnej substancji? Jeśli miałoby to być na zasadzie odliczania do kolejnej dawki z substancją czynna, to można by je równie dobrze do kosza wyrzucić.

[ Dodano: |8 Sie 2009|, o 23:35 ]
pomorek pisze:bo faktycznie stosujesz tabletki przez 28 dni- 4 z nich to placebo (takie ułatwienie)
Dobra. w sumie rozumiem o co chodzi - kwestia codziennego brania czegokolwiek bez zastanawiania się i pilnowania kiedy jest przerwa.
Ale radzę używać poprawnych pojęć, bo to nie jest placebo - to wprowadziło mnie w błąd. Placebo z definicji jest obojętne, ale pacjent przyjmujący placebo nie wie, że je przyjmuje, więc te puste tabletki to nie placebo, bo dokładnie wiadomo, które to tabletki i co w nich jest.
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: pomorek »

Oczywiście że to są tabletki placebo - przynajmniej tak sa nazwane w ulotce- tylko ze w przepadku tabletek antykoncepcyjnych efekt placebo jest rozumiany inaczej- nie kamuflujesz efektu tabletki tyko swiadomosc ze tabletka zostala połknieta- co daje komfort psychiczny kobietom które stosuja taka antykoncepcje. Byc moze facetowi ciezko to zrozumiec ale tak jest i o to własnie chodzi.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: Savok »

"Placebo nie moze byc rozumiane inaczej". Pojecie ma scisla definicje środek niemający wartości farmakologicznej, podawany pacjentom w celach psychoterapeutycznych".

Ulotka jest zle napisana.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: Jakusz »

pomorek pisze:Byc moze facetowi ciezko to zrozumiec ale tak jest i o to własnie chodzi
?

Jeśli wiesz, że łykasz wypełniacz, a nie hormony, to nie jest to placebo.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: pigułki antykoncepcyjne 24 + 4

Post autor: fimona »

co do placebo - zgadzam sie z facetami

ja biore te po 21 i nie mam problemu z tym, kiedy mam zaczac nowe opakowanie, bo to zawsze jest ten sam dzien tygodnia, wiec nie rozumiem genialnosci tego sposobu. ale moze innym to pomaga
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości