Lekarski - niestacjonarne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Medycyna Lwów »

u nas takich sytuacji nie było, po pierwszym roku nas zostało 300 os więc w sam raz na warunki.

ps. na histologię zawsze warto przyjść wcześniej i zająć sobie dobre miejsce na soli mikroskopowej
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: a_niap »

u nas takich sytuacji nie było, po pierwszym roku nas zostało 300 os więc w sam raz na warunki.
300 osob na IWL ? A co z pozostałymi 160 ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Medycyna Lwów »

porezygnowali, nie zdali chemii lub anatomii. Nie wiem ilu nas było na początku ale chyba 370.
epinefrynka

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: epinefrynka »

II wL trzyma się w takim razie lepiej ^_^
Zaczynaliśmy ze stanem 125, a teraz było 119.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Sephora »

studenci leku ,powiedzcie czy jest jakaś szansa na przepisanie oceny z chemii, skoro miałam chemię analit., chemię organ., chemię fizycz, biochemię. Jestem na biologii,właściwie w przyszłym roku ją skończę. Czy przepisanie zależy od ocen z przedmiotu czy też trzymają się sztywno liczby godzin. ? myślę że głównie liczy się organiczna Chcę w przyszłym roku spróbowac na WUM ale wiem że jest b. cięzko się dostac no i mam dużą startę jeśli chodzi o lata.
epinefrynka

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: epinefrynka »

Do tej pory nie było problemu z przepisaniem chemii, a właściwie zaliczeniem bo chemia jako taka jest tylko na zal (choć podobno w tym roku profesor trochę się czepiał, ale to plotki i nie wiem czy prawdziwe). Możesz spróbować też przepisać ocenę z biochemii - prawdopodobnie nie zgodzą się na to ale warto spróbować
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Sephora »

dzięki za odpowiedź. Z biochemii to wiem że mi nie przepiszą, bo godzinowo mam mniej i myslę że trochę inaczej była ona nakierunkowana (np.fotosynteza /) głównie korzystaliśmy ze Stryera i z krótkich wykładów z biochemii a np .z Harpera który jest chyba dla leku, nie korzystaliśmy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Medycyna Lwów »

po biologii nie przepisują niestety nic - mam koleżankę po UW i nawet chemii med. jej nie przepisał prof. (ale on ma humory, zależy jak się trafi), ale studiowała tylko 1 rok. Biochemii nie ma szans przynajmniej na IWL, bo po pierwsze obowiazuje 200 h tego przedmiotu, po drugie ejst to biochemia med. a nie uniwersytecka , czyli roślinek od nas nie wymagają.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: a_niap »

Po biologii na sggw przepisują chemie. I z histologią jest łatwiej, bo na biologii tam sie korzysta z jednego z podrecznikow obowiazujacych na histo
Taka ja
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2009, o 09:41

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Taka ja »

Jak myślicie jakie będą progi na niestacjonarne?
dcopperfield
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2009, o 17:48

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: dcopperfield »

Taka ja pisze:Jak myślicie jakie będą progi na niestacjonarne?
A ile masz pkt? Ja mam 206 i nadzieja jest mimo wszystko.
Moim zdaniem to możemy jednak sobie powróżyć z fusów co najwyżej i tak trzeba czekać do 15 września co najmniej (czemu tak długo )
w zeszłym roku było 212 i próg na stacjonarne był trochę niższy, a więc w tym roku teoretycznie może być więcej niż 212, ale z kolei z drugiej strony ceny skoczyły w górę mocno.

Przyłączam sie do pytania - jak myślicie ile będzie na wieczorowe?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: a_niap »

210 raczej nie więcej - głownie przez to że cena porażająca w tym roku.

(p.s. w zeszlym roku bylo 218/211 i nie wiem czy nie spadlo w koncu do 210)
AniaD303
Posty: 62
Rejestracja: 8 cze 2008, o 11:19

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: AniaD303 »

Tak z ciekawości: o ile podskoczyła cena za sem. na leku i stomie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości