Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: darthbrother »

Podbijam temat bo mam pytanko

Dostałem się na UM w Białymstoku. Czy jest może ktoś z tej uczelni, co mógłby napisać, jakie podręczniki są potrzebne na pierwszy rok studiów? Na razie zaopatrzyłem się tylko w atlas Sobotty i zastanawiam się nad kupnem Skawiny lub Bochenka Dodam, że wolę informacje mieć podane na tacy", a nie dokopywanie się, doszukiwanie ich

Morfeusz radził mi kupić Skawinę a Bochenka wypożyczyć (jeśli będzie dostępny). A jakie jest Wasze zdanie?
epinefrynka

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: epinefrynka »

darthbrother pisze:Morfeusz radził mi kupić Skawinę a Bochenka wypożyczyć (jeśli będzie dostępny). A jakie jest Wasze zdanie?
Posłuchaj Morfeusza. Chyba że lubisz kolekcjonować wielkie, ciężkie książki
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: darthbrother »

Dobra, Skawina już zamówiony

Histologia.najlepiej Sawicki? Czy może jest jakiś inny, równie dobry autor?

Chyba będę musiał poszukać na stronie uniwersytetu jakiejś listy podręczników
epinefrynka

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: epinefrynka »

Ja korzystałam z Sawickiego. Moim zdaniem podręcznik całkiem niezły (ostatni tak łopatologicznie napisany )
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Medycyna Lwów »

darthbrother chyba nie zamierzasz kupować wszystkich podręczników Poczekaj do października, czego Ci sie nie uda dostać w bibliotece to sobie kupisz ew. skserujesz.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Padre Morf »

darthbrother pisze:Histologia.najlepiej Sawicki? Czy może jest jakiś inny, równie dobry autor?
Zabel wystarczy myślę.

Oni uznają podręcznik prof. Ostrowskiego jako obowiązujący ]
gaja1323
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2008, o 16:10

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: gaja1323 »

Hey!
Czy ktoś może mi powiedzieć jakie książki obowiązują na pierwszym roku leka w Poznaniu? Będę bardzo wdzięczna/
Pozdrawiam
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: serine »

Jestem studentka UMB a ktoś tutaj pytał o podręczniki więc napiszę z których korzystałam
Anatomia:
Bochenek pokrył sie kurzem.
Skawina okazał się najlepszy
Narkiewicz i Moryś do neuroanatomii najlepiej się sprawdził
Pituchowa jest fajna jak masz czas poczytać ale czasami mota za bardzo
Sinielnikov to bardzo przejrzysty atlas(wypożyczalam)
Sobotte kupiłam ale średnio z niego korzystałam. autor wybiórczo podpisuje rysunki :-/
Do egzaminu uczyłam się ze Skawiny i giełd.

Biologia med :
HMMMMM jakaś tam parazytologia taka stara była to kserwaliśmy sobie i jeszcze autorki z Lublina taka:P
Angielskich autorów Genetyka i troche giełd
Ekologia to z internetu

Chemia med :
Taka pomarańczowo-niebieska książka Chemia Medyczna bardzo dobrze napisana

Histologia:
Zabel tylko się nadaje do szybkiej nauki , Sawicki ewentualnie jak się chce wiedzieć więcej ale odrazu ostrzegam ze niektóre informacje w Sawickim znacznie się różnią od tych w Zablu.
Atlas histologii zupełnie nieprzydatny, jeśli już to zdjęcia szkiełek.

Biofizyka:
Jaroszyk jeśli wykłady są niezrozumiałe, a jeśli zrozumiałe to wystarczy skrypt a dopiero na egzamin Jaroszyk.

Zdałam egzaminy przy pierwszym podejściu więc mam nadzieję że może komuś teraz pomogę w wyborze literatury

I chyba by było na tyle no i oczywiscie prozak na dobry sen XD bo bedzie go mało (joke)

Witamy w UMB :)
saturator
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2009, o 00:00

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: saturator »

Czy starsze wydania Bochenka różnią się bardzo od tych nowszych? bo nie wiem czy kupić starszego za 200 zł czy nowego za 300
kardiolożka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2009, o 21:43

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: kardiolożka »

bez większej różnicy - kup starszego
Awatar użytkownika
luiza
Posty: 96
Rejestracja: 2 lip 2008, o 19:06

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: luiza »

saturator pisze:Czy starsze wydania Bochenka różnią się bardzo od tych nowszych? bo nie wiem czy kupić starszego za 200 zł czy nowego za 300
nie lepiej wypożyczyć ]
ja dziś własnie odnioslam do biblioteki 11 ksiazek w tym atlasy bochenki narkiewicza z neuroanatomii i jakis slownik lacinsko polski Ogólenie kupilam tylko skawine i pituchową. Skawina nie każda częsć byla przystępnie napisalana a już na pewno nie OUN ].
Z bilogii Kadłlubowski - parazytologia
z histologii wystarczyl mi zabel w zasadzie dwa razy zajrzlaam do sawickiego
biofizyka: na umb nie byla zbyt przyjemna ] wyklady plus jaroszyk troche no i skrypt
z chemii ksiazke tez udalo mi sie wypozyczyc D jej tytul wisial u nas w zakladzie chemii i nie wiem kto ja napisal


a i moj bochenek byl starszy ode mnie i jakos mi to nie zaszkodzilo. No i Bochenek w koncu nie okazal sie taki zły. NA poprawke z anato z niego kułam
mateo_31
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2009, o 13:46

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: mateo_31 »

jeśli chodzi o atlas anatomii to szczerze polecam sinelnikova. Drogi (3 tomy to kosztgt300zł) ale bardzo dobry, szczegółowy atlas do nauki anatomii. Sobotte odradzam - w kupnie drogi a gdy zaczniesz się z niego przygotowywać na ćwiczenia to się okazuje że sam musisz dorysowywać sobie szczegóły. Sam to przeżyłem (np. podstawa czaszki jest tak fatalnie zrobiona że miałem spore kłopoty na egzaminie praktycznym). Jestem na 6 roku. Podobno jeszcze atlas Granda jest dobry - tak słyszałem ale nie korzystałem więc nie mogę więcej powiedzieć. Jeśli ktoś szuka sinelnikova w wersji angielsko-łacińskiej to niech się do mnie na maila odezwie.
user20240226

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: user20240226 »

właśnie zajrzałem do atlasu sobotty i tam jest prawie wszystko po łacińsku. czyli musicie uczyć się łacińskiego nazewnictwa?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości