brodawnik jesienny

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
AgataP
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2009, o 10:24

brodawnik jesienny

Post autor: AgataP »

3 swieze roslinki do oznaczenia:)
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: 3 swieze roslinki do oznaczenia:)

Post autor: DrTrutek »

Przymiotno kanadyjskie, brodawnik jesienny, przymiotno białe (lub p. gałęziste, różnice b. niewielkie).
biomj
Posty: 303
Rejestracja: 27 sie 2008, o 10:14

Re: 3 swieze roslinki do oznaczenia:)

Post autor: biomj »

O ile co do nr 1 jestesmy zgodni, to nr 3 zdaje sie byc trzecia postacia przymiotna bialego (por. posty uzytkownika biologia")? To ktora z trzech przedstawionych roslin jest w takim razie przymiotnem bialym? (poniewaz nie pretenduje do miana znawcy tego rodzaju, chcialabym jednak przy okazji odwiedzania forum -oprocz udzielania odpowiedzi gdy cos wiem, dowiedziec sie czegos gdy nie wiem)
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: 3 swieze roslinki do oznaczenia:)

Post autor: DrTrutek »

Z takimi długimi kwiatami języczkowymi (te białe płatki, które mogą być też czerwonawe), może być przymiotno białe lub gałęziste. P. białe ma te płatki długości średnicy okrywy koszyczka, a p. gałęziste 2x krótsze. Wygląda na to, że to p. białe, ale zdjęcia bywają zawodne. Natomiast nie było tu napewno p. ostrego.
Wysiliłem się bo doceniam twoją wiedzę. T.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości