Jaskółka:(

anita200192
Posty: 7
Rejestracja: 15 sie 2009, o 08:43

Jaskółka:(

Post autor: anita200192 »

Przed moim domem znalazłam jaskółkę ma problem ze skrzydełkiem i nie może latać.
Jest już u mnie 4 dni. Na internecie przeczytałam że może jeść mieszankę z sera i jajka, jednak ona nie chcę . Zaczęłam jej łapać muchy ale już nie wyrabiam. na śniadanie zjadła 53 muchy ale nadal jest głodna:(. NIE WIEM CO MAM ZROBIĆ!
BARDZO PROSZĘ O POMOC
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Jaskółka:(

Post autor: WojtekB »

Jeżeli podjęłaś się odpowiedzialności to teraz musisz ją odchować - jeżeli naprawdę już nie możesz dać rady to oddaj ją do specjalistycznego Azylu.

Według mnie i tak jest już na straconej pozycji, bo do września musi być gotowa do odlotu (zależy też jaka jaskółka, bo dymówki można spotkać na początku października, ale przeważnie wrzesień to czas odlotu wszystkich naszych jaskółek). Jeżeli rzeczywiście ma uszkodzone skrzydło, to zanim dojdzie do siebie i nabierze sił może być na nią za późno.

Lepiej żeby trafiła do specjalisty, gdyż wtedy będzie miała największe szanse na wyleczenie i powrót na wolność.
anita200192
Posty: 7
Rejestracja: 15 sie 2009, o 08:43

Re: Jaskółka:(

Post autor: anita200192 »

Ale u nas nie ma takiego azylu najbliższy jest około 70km. stąd
A ile jaskółka musi mieć żeby wyszła z gniazda
bo u koło nas są jeszcze raz młode
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Jaskółka:(

Post autor: WojtekB »

anita200192 pisze:Ale u nas nie ma takiego azylu najbliższy jest około 70km. stąd
A weterynarz ? Pewnie jakiś jest w okolicy.
anita200192 pisze:A ile jaskółka musi mieć żeby wyszła z gniazda
bo u koło nas są jeszcze raz młode
To w końcu to jest młoda czy ranna jaskółka ? Bo teraz zrozumiałem, że masz młodą ?
No cóż po około 20 dniach (max 23-24 dni) młoda jaskółka jest gotowa do wylotu z gniazda. Czyli na początku września już samodzielnie zdobywają pokarm.
anita200192 pisze:bo u koło nas są jeszcze raz młode
Czyli (chyba) dymówka - wczoraj też jeszcze zauważyłem opierzone młode w gnieździe, pewnie za ponad tydzień ich już tam nie będzie. Do do końca września (początku października) mają czas
anita200192
Posty: 7
Rejestracja: 15 sie 2009, o 08:43

Re: Jaskółka:(

Post autor: anita200192 »

to jest ranna jaskółka.
a ile muszą mieć młode pytam się bo chodzi mi około jaki czas mi został.
a weterynarz jest ale on się nawet na króliku nie zna a co dopiero na jaskółce.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] Jaskółka

Post autor: WojtekB »

anita200192 pisze:a ile muszą mieć młode pytam się bo chodzi mi około jaki czas mi został.
Napisałem
wojtas007 pisze:No cóż po około 20 dniach (max 23-24 dni) młoda jaskółka jest gotowa do wylotu z gniazda. Czyli na początku września już samodzielnie zdobywają pokarm.
W tej sytuacji ciężko coś poradzić - jak sprawdzisz czy jaskółka ma tylko lekko uszkodzone skrzydło czy złamane ? Nie wiadomo czy będzie zdolna do powrotu na wolność ?

Nie wiem czy przemyślałaś to, ale jeżeli nikt fachowy nie zajmie się tą jaskółką to czeka ją śmierć lub w najlepszym (osobiście sądzę, że w najgorszym) dożywotnie uziemienie i życie w niewoli.

Tu masz linki do żywienia ptaków:
Pokarm nabiałowy dla ptaków - według J. Desselbergera i K. Rogaczewskiej
zobacz-ten-plik.pdf
(29.17 KiB) Pobrany 67 razy
Wskazówki do żywienia dorosłych ptaków dzikich - według J. Desselbergera i A. Kruszewicza
zobacz-ten-drugi-plik.pdf
(26.45 KiB) Pobrany 45 razy
W tym temacie (na końcu) napisałem w czym trzymać ptaki - w tym wypadku ogrzewanie nie będzie potrzebne Na ratunek.
anita200192
Posty: 7
Rejestracja: 15 sie 2009, o 08:43

Re: Jaskółka:(

Post autor: anita200192 »

Jaskółka ma się lepiej wykazuje chęci i nawet próbuje latać:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości