Jak tam wyniki rekrutacji?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
mil

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: mil »

No, i są wyniki na UwB - na biologii jestem 10 na liście )) Z Żalem muszę zrezygnować na rzecz farmacji.

PS. Zabójcze są wyniki na chemię w Białymstoku. Ostatnia osoba na liście ma 0 punktów -) Czyli chętnych tak malo, Że brali jak leci.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: Gosiaczek »

mil pisze: Zabójcze są wyniki na chemię w Białymstoku. Ostatnia osoba na liście ma 0 punktów -) Czyli chętnych tak malo, że brali jak leci.
na wielu uczelniach tak jest
w zeszłym roku na Pwr tez przyjeli wszystkich którzy złozyli podanie niestety nie wiem jak jest teraz
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: żabka »

Gosiaczek pisze:w zeszłym roku na Pwr tez przyjeli wszystkich którzy złozyli podanie
A ile z tego zostalo po pierwszym roku? z tego co slyszalam dzo mniej wiec jednak jakas selekcja jest, tylko troche inna
Apocalypsis

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: Apocalypsis »

No ja juz jestem na bioli na UG :)
Jakby ktos chcial pogadac, to zapraszam 3097540
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: ziomalka »

ja jestem już studentką stomatologii na CMUJ, ale mimo to czekam z niecierpliwością na wyniki we Wrocławiu . ( do Krakowa dostałam się z rezerwy, ale najważniejsze, że się dostałam )
rubisco;)
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:09

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: rubisco;) »

a wiec warto tak bardzo chciec jak Ty Gratulejszyn:)! teraz bede wypytywac Cie o to jak jest . wszystko co najgorsze juz chyba za Tobą nie liczac pieknych 5 latek ostrej jazdy (ale to juz inna sprawa )
BURZUM
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2006, o 16:08

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: BURZUM »

Jestem już studentem biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego, czyli kierunek, miejsce i wydział, o których marzyłem i jedyne miejsce, co do których miałem 100% pewność, że się nie dostanę, po tym jak wyszedłem ze skwaszoną miną z Olimpiady Biologicznej, a tu.
Już się szykowałem na studia na UG na biologii, a tu szok.

Tak więc szybko teraz do Gdańska list z rezygnacją, coby ktoś się z odwołania dostał.
mil

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: mil »

BURZUM pisze:Jestem juŻ studentem biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego, czyli kierunek, miejsce i wydział, o których marzyłem i jedyne miejsce, co do których miałem 100% pewność, Że się nie dostanę, po tym jak wyszedłem ze skwaszoną miną z Olimpiady Biologicznej, a tu.
JuŻ się szykowałem na studia na UG na biologii, a tu szok.
Burzum, a moŻesz powiedzieć jaki był próg punktowy i ogólnie według jakiego przelicznika przeliczali punkty? TeŻ się zastanawiałam nad biotechnologią w Wawie, w końcu nie składalam, ale jeśli na farmie mi się nie spodoba to moŻe za rok.
Jeśli wiesz z jakiego wzoru przeliczali punkty albo znasz stronę na ktorej są kryteria przyjęć, to rzuć linka, ok?
Z góry thx :)
BURZUM
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2006, o 16:08

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: BURZUM »

Oczywiście
Nie znam obecnego progu, ale. miałem 5880 punktów rankingowych.
Przelicznik jest NAPRAWDĘuser-friendly"!

Jak liczymy punkty.

Średnia punktów z poziomu podstawowego i rozszerzonego z biologii razy średnia z podstawki i rozszerzonego z chemii.
Dajmy na to, ktoś napisał biologię podstawową na 96%, rozszerzoną na 60%, chemię podstawową na 90%, rozszerzoną na 76%, to ma.

[(96+60)/2]*[(90+76)/2] = 78 x 83 = 6474 punkty rankingowe na 10000 możliwych. To wcale - jak widzisz- nie jest wysoki wynik, a w zeszłym roku przyjmowano od 5300 (domyślam się, że w tym roku bardzo podobnie).
Ja mam ze swoimi %-ami 5880. Wiadomo - pierwsze miejsca olimpijczycy, później reszta.
Początkowo próg wynosił około 8000, czy 7000-ileś, ale zapewne wszyscy ci składali priorytetowo na akademie medyczne, dlatego próg się obniżył.
Dostałbym się do Gdańska na biotech, ale fatalnie poszła mi matura z angielskiego rozszerzona ze słuchu ze względu na nagłośnienie i te 2-3 punkty mi zaważyły i tam się nie dostałem. Ale d* tam, to już nieważne.
I gratuluję farmacji :]
I powodzenia ]
mil

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: mil »

Uff, dostałabym się z zapasem ) Czyli jak farma mi nie będzie leŻeć (a z tego co czytam na forum to całkiem moŻliwe, Że nie będzie) nie będę prawdopodobnie musiała poprawiać matury Żeby iść na biotech.
Wielkie dzięki za info i Życzę powodzenia na UW.
Pozdrawiam
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: Gosiaczek »

heh na Politechnikę wroclawską biorą pod uwagę matematykę i chemię/fizykę i 10% z polskiego i 10% z j. obcego.
jaaaaa

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: jaaaaa »

BURZUM pisze:Dostałbym się do Gdańska na biotech, ale fatalnie poszła mi matura z angielskiego rozszerzona ze słuchu ze względu na nagłośnienie i te 2-3 punkty mi zawaŻyły i tam się nie dostałem.
czyli na studia tez licza mature z angielskiego?jak sie zdaje tylko podstawowy to tez sie liczy?Ja chce isc na farmacje lub biologie i tez tam angielski licza?
BURZUM

Re: Jak tam wyniki rekrutacji?

Post autor: BURZUM »

W Gdańsku liczyli. :]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości