Nie wiem gdzie iść

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: żabka »

na chemie na UJ punktuja oba arkusze z chemii i do wyboru biologii, matmy, fizyki, informatyki z tym ze sa rozne przeliczniki. Jak dobrze pamietam chemia x3, matma x2,5, biologia, fizyka, inf. x2

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 18:48 ]
Ciconia pisze:Z tego co napisalas to tylko na pierwszym roku jest wf. A mozna miec zwolnienie z wf i nie cwiczyc czy to jest obowiazkowe?Bo ja bym chciala takie studia na ktorych nie musialabym cwiczyc!A ten jezyk obcy to jest do wyboru czy bedziemy mieli nazucony jakis?
wf jest chyba na kazdych studiach, no ale wiadomo ze jak masz zwolnienie to nie ćwiczysz. Trudno zeby zmuszali kogos, kto jest chory do ćwiczenia jesli to by mu mialo zaszkodzic a no i wf na studiach to nie jest taki wf jak w szkole, sa sekcje i sobie wybierasz np. koszykowke, siatkowke, basen, aerobik, silownie, taniec etc ale to juz zalezy od uczelni, bo na kazdej jest inaczej A co do jezykow to zazwyczaj jest ten co sie zdawalo na maturze ale chyba jak ktos chce inny to tez mozna (ale to juz chyba trzeba sprawdzic na konkretnej uczelni)
Niewidoczna
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2006, o 14:14

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: Niewidoczna »

Dzieki wielkie, ale o UJ to ylko tak sie pytalam,tez tam raczej nie bede skladac. Bardziej interesuje mnie jakas politechnika
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: żabka »

a na politechnike to matme albo fize jeszcze (ale juz bez bioli)
Niewidoczna
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2006, o 14:14

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: Niewidoczna »

No własnie tego sie balam Bo mi naprawde zalezy na pracy w laboratorium,a jednoczesnie na łatwych,lecz renomowanym uniwersytecie/polibudzie
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: żabka »

Niewidoczna pisze:Bo mi naprawde zalezy na pracy w laboratorium,a jednoczesnie na łatwych,lecz renomowanym uniwersytecie/polibudzie
takie rzeczy to tylko w erze sa

łatwiej jest chyba na uniwerku (choc to tez zalezy jakie uczelnie porownywac), jezeli chodzi o renome to wg mojej (subiektywnej) oceny z uniwerkow UJ, UW, UAM a polibudy to PW na pierwszym miejscu ewentualnie niezla jest chyba Wroclawska No i jak chcesz pracowac w labie to po politechnice zdecydowanie wieksze szanse i na studiach tez wiecej praktyki A jeszcze co do łatwosci, nie uwazasz ze warto jest skonczyc lepsza uczelnie nawet jezeli jest wiecej nauki ? zawsze cos moze okazac sie przydatne w przyszlej pracy a i na papierek z renomowanej szkoly pracodawca zawsze inaczej spojrzy

powodzenia w podejmowaniu decyzji
mig mig ;P

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: mig mig ;P »

Tk. przeczytalam wszystko i mam mieszane uczucia.
Moze zaczne od tego, ze jestem w drugiej klasie na biol-chemie, za rok czeka mnie matura - jestem jak na razie pewna, ze bede zdawac chemie i biologie na poziomie rozszerzonym. Marzy mi sie praca w laboratorium - uwielbiam chemie (o ile mozna to stwierdzic na poziomie szkoly sredniej haha, przeciez to na razie cegielka w olbrzymim murze). Zastanawiam sie bardzo powaznie nad farmacja, ale nie chce pracowac w aptece, wiec specjalizcja: farmacja apteczna na pewno odpada (prawda?). I teraz mam kilka pytan, bardzo prosze o odpowiedz:
1) czy po analityce farmaceutycznej latwo znalezc prace i czy dobrze rozumiem, ze polega ona na pracyw fartuchu przy probowkach":)?
2) na czym tak dokladniej polega analityka kliniczna i farmacja przemysłowa?
3) slyszalam, ze farmacje najlepiej studiowac na akademiach medycznych, czy to prawda? (zalezy mi na wysokim poziomie, jak najlepszym wykszatalceniu.)
4) najbardziej pasowalby mi krakow, a tam typowej takiej uczelni nie ma, jedynie CM na UJ, jaki tam jest poziom?
5) z tego co czytalam w podanym wykazie przedmiotow i liczbie godzin, bardzo malo jest jezyka obcego, tak jest na kazdej uczelni? (teraz przeciez j.obcy to podstawa)
6) i co z praktykami na studiach farmaceutycznych?

Jesli nastapi zmiana planow co do farmacji, to i tak mam zamiar wiazac swoja przyszlosc z laboratorium i chemia. prosze o jakies rady :)
serdecznie dziekuje za wszelka pomoc :)
¿abka

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: ¿abka »

Co zrobić gdy nie dostało sie na studia dzienne i nie ma się szans w drugim naborze? Chodzi mi o to czy jest moŻliwość zmiany kierunku czy juŻ nic nie moŻna zrobić? Czy moŻna złoŻyć papiery na uczelnię na którą się nie składało wczesniej na drugi nabór? PomóŻcie!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości