Pediatria

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Pediatria

Post autor: Padre Morf »

anq pisze:Z tego co ja wiem, można albo być pediatrą (6 lat)
5 lat pediatria trwa

[ Dodano: |21 Sie 2009|, o 17:20 ]
KhaymanO_o pisze: Strona jest już nieaktualna, czy Wy się mylicie?
nieaktualna.
souljah
Posty: 107
Rejestracja: 25 mar 2009, o 16:45

Re: Pediatria

Post autor: souljah »

a_niap pisze:
KhaymanO_o pisze:w takim razie co można bez specki robić?
Robić specjalizacje. W trakcie robienia specjalizacji mozna przeciez pracowac (np: w szpitalu.)
A jeśli nie dostanę się na specjalizację to mam pół roku zimowania bez pracy?
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Pediatria

Post autor: Khayman00 »

souljah pisze:A jeśli nie dostanę się na specjalizację to mam pół roku zimowania bez pracy?
dobre pytanie!
anq
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2009, o 00:06

Re: Pediatria

Post autor: anq »

Morfeusz pisze:
anq pisze:Z tego co ja wiem, można albo być pediatrą (6 lat)
5 lat pediatria trwa
to tym lepiej dla mnie D neonatologia też 5 w takim razie, prawda?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Pediatria

Post autor: doktorka »

nie, mozesz robic to co robia lekarze bez specki po prostu, czyli w sumie niewiele, ale jednak cos
KhaymanO_o pisze:Strona jest już nieaktualna, czy Wy się mylicie?
teraz neonato jest juz specjalizacja podstawowa, przypuszczam, ze dlatego, ze jest mocno deficytowa.
KhaymanO_o pisze:w takim razie co można bez specki robić?
pracowac w obuwniczym na ten przyklad. no generalnie pracowac w jakiejs wioskowej pomocy doraznej jak sadze czy dyzurowac na izbie przyjec (jeszcze, bo za chwile bedzie przepis, ze tylko med rat i anestezjolodzy moga) i sie wozic karetka zdaje sie.
souljah
Posty: 107
Rejestracja: 25 mar 2009, o 16:45

Re: Pediatria

Post autor: souljah »

Ah, to w sumie żadna nowość jeśli chodzi o polski system kształcenia. Jeśli tylko jesteś ambitny i dążysz do obranego celu. Nie pójdzie Ci matura - zimujesz. Nie pójdzie Ci LEP - zimujesz. Pójdzie Ci LEP, ale masz zwykłego pecha, że akurat miałeś mniej punktów w danym województwie na Twojej wymarzonej specjalizacji, mimo iż w innym województwie spokojnie zostałbyś na taką samą speckę przyjęty - zimujesz. Nie mam tutaj do nikogo pretensji, raczej można dziękować szkolnictwu jak od najmłodszych lat przygotowuje do ewentualnych potknięć w życiu. Tak w celu uniknięcia niepotrzebnego szoku.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Pediatria

Post autor: Khayman00 »

doktorka pisze:teraz neonato jest juz specjalizacja podstawowa, przypuszczam, ze dlatego, ze jest mocno deficytowa.
Jesteś pewna, że to deficytowa specka? Jeśli tak to super, oczywiście jeśli patrzeć z mojego subiektywnego pkt widzenia

[ Dodano: |21 Sie 2009|, o 23:30 ]
doktorka pisze:pracowac w obuwniczym na ten przyklad
u nas modne jest stwierdzenia kwiatki na straganie sprzedawać
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Pediatria

Post autor: damian552 »

KhaymanO_o pisze:doktorka napisał/a:
teraz neonato jest juz specjalizacja podstawowa, przypuszczam, ze dlatego, ze jest mocno deficytowa.

Jesteś pewna, że to deficytowa specka? Jeśli tak to super, oczywiście jeśli patrzeć z mojego subiektywnego pkt widzenia
No niestety deficytowa, mało kto chce się specjalizować w neonatologii.
harpagan1990
Posty: 176
Rejestracja: 1 lip 2009, o 16:37

Re: Pediatria

Post autor: harpagan1990 »

ja tam bym marzyła ale to ja .
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Pediatria

Post autor: zdzisław »

doktorka, co do karetki to docelowo wozić się tam będą mogli tylko lekarze medycyny ratunkowej, bądź specjalizujący się
art 3 pkt 3 lekarz systemu - lekarza posiadającego tytuł specjalisty lub specjalizującego się w dziedzinie medycyny ratunkowej, z zastrzeżeniem art. 57
Tak samo z praca na sor.

teraz tzw lekarzami systemu mogą być:
wg ustawy
Art. 57.

Do dnia 31 grudnia 2020 r. lekarzem systemu może być lekarz posiadający specjalizację lub tytuł specjalisty w dziedzinie: anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, ortopedii i traumatologii, lub pediatrii.
Cytaty z ustawy o państwowym ratownictwie medycznym.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Pediatria

Post autor: Khayman00 »

Ok, czyli podsumowując, jeśli po studiach nie zacznie się żadnej specjalizacji, to można iść tylko do urzędu pracy i pieczarki w Hiszpanii zbierać?
damian552 pisze:No niestety deficytowa, mało kto chce się specjalizować w neonatologii.
Dlaczego jest mało chętnych na tą specjalizacje?
aspergillus
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2009, o 14:13

Re: Pediatria

Post autor: aspergillus »

Bo na neonatologii nie można zarobić dobrze:/ Tzn. można pracować tylko w szpitalu praktycznie. I w sumie jest mimo wielu uroków ciężka, gdyż zwykle nic się nie dzieje, bada się zdrowe dzieci, a potem nagle klops i musisz sobie radzić (np. sam na dyżurze) z trudnym przypadkiem. a doświadczenia masz niewiele, bo niełatwo je zdobyć skoro większość noworodków jest zdrowych! A do tego pracujesz z pacjentem, który nigdy nie zasugeruje Ci co mu jest. Odpowiedzialna praca, jakby coś poszło nie tak, to zapewne bardzo trudno sobie z tym poradzić.
Jeśli lubicie dzieci to wydaje mi się, że dużo ciekawsza jest pediatria, po pierwsze bardzo różnorodny pacjent, po drugie wiele możliwości po ukończeniu (bo w końcu jest pulmonologia, gastroenterologia, neurologia. dziecięca), czy specjalizacje podstawowe, jak chirurgia dziecięca czy psychiatria. Mi się osobiście podoba urologia dziecięca (też podstawowa), ale dostać się na nią to chyba niekoniecznie możliwe:P
aspergillus
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2009, o 14:13

Re: Pediatria

Post autor: aspergillus »

A z pracą w POZ to słyszałam, że jest tak, że można jeśli ktoś Cię zatrudni (a kto Cię w obecnych czasach zatrudni na etacie.) możesz pracować, ale nie możesz mieć własnych pacjentów! Pozdrowienia, raz jeszcze:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości