test językowy na UMP

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: test językowy na UMP

Post autor: doktorka »

wf jest za 1pkt, ogolnie ma rozne dziwne nazwy, ktore maja sie nijak do rzeczywistosci, po prostu w dzien zapisow na wf (bo na wf nawet obowiazkowy trza sie isc zapisac, pamietajcie o tym i obczajcie 1 dnia w dziekanacie kiedy) trzeba sie zapisac na jakis tam fak wuefowy np z siatki, tenisa, silowni. czy tam cos. ten wf fakultet to 8x1,5h.

Łacina jest za 2 pkt.

Biomateriały za 1pkt. Ogolnie nic tam nie ma, ale przynajmniej sie wie, z czego robia nici chirurgiczne i zajecia prowadzi szefowa Katedry Chemii Medycznej, co ogolnie jest plusem, jesli ktos lubi chemie (przez 15h gada o niciach i polimerach, ale plus jest taki, ze wystarczy isc jakies 5-6 razy na to, a na filozofiach czy antropologiach-trzeba chodzic caly bozy semestr i jeszcze pisac jakies referaty-no koszmar).

Chyba sa 3pkt do zrobienia na 1 roku? Ci, co maja łacine-polecam dorobic ten 1pkt z wf lub biomaterialow, Ci ktorzy potrzebuja alles 3-wf, biomaterialy i wf] Bo wf mozna wziac 2 razy jako fakultet! w 1 i w 2 semestrze] Przy czym w 1. jest wf obowiazkowy tez, wiec wtedy by trzeba chodzic na wf 2x w tyg jakos tak. Estetyke zostawcie so na 2,3 rok. Na 2 trzeba miec az 4 pktasy.
Awatar użytkownika
Jootka
Posty: 211
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:15

Re: test językowy na UMP

Post autor: Jootka »

bajer pisze:a mnie to antropologia z nazwy zainteresowało ale skoro nudne to jeszcze pomyślę co z tym zrobic
Nudy jak byk. Najgorsze jest jednak to ze jesli dobrze pamietam, kazdy musi tam przygotowac jakas prezentacje na forum, co samo w sobie jest ble. Chyba ze lubisz takie rzeczy, ale z doswiadczenia wiem ze w roku ma sie duzo wazniejsze sprawy na głowie niz fakultet z antropologii
bajer pisze:na czym polegają te biomateriały?
Siedzisz i podpierasz sciane. Jak trafisz na dobre miejsce za filarem, to 1,5h Twoje. Generalnie jesli mowa o wiedzy, to z tych zajec nie mozna niczego wyniesc, ale raczej nikt sie na to nie nastawia. jako jedyne z faków nie wymagaja od Ciebie czynnego zaangazowania
bajer pisze:łacinę byc może wezmę sobie bo jest możliwośc wyboru jako fakultetu wg UMPedii
ja nie wiem czy to przejdzie, na moje chyba nie. W ogole pchac sie w lacine jesli ma sie ja zaliczona to małe samobójstwo.
doktorka pisze:jest nawet u niej zalka z greki (z czytania):
Nie wiem jak wczesniej ale pan K. w tym roku tez wyjechał z greka. I tez bylo smiesznie)
doktorka pisze:Jootka napisał/a:
a wszyscy z testu mielismy ok 60% plus minus pare pkt. TAk ze szału nie ma


o_O a skad niby wyniki mieliscie?
haha nasza kochana pani od angielskiego dała nam do rączki nasze testy gdzies w połowie grudnia cobysmy ogarneli jak bardzo głupi bylismy na poczatku
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: test językowy na UMP

Post autor: bajer »

dzięki za informacje i poświęcony czas, co nieco mądrzejszy jestem dzięki temu antropologii już nie wezmę coś wykombinuję do tego wfu, 2 punkty mi będą brakowac do zdania jeśli zdam wszystko obowiązkowe więc pomyślę jeszcze te 2 miesiące

[ Dodano: |8 Sie 2009|, o 13:52 ]
ja mam jeszcze dodatkowe pytanie, nie wiem czy ktoś je zauważy w ogóle ale jak długo trwa ten test? Bardzo mi zależy na tej informacji gdyż na 90% w ten dzień o 12:30 około mam wyjazd do Katowic i chcę wiedziec czy da radę to napisac w godzinę i wyjśc wcześniej żeby popędzic natychmiast na dworzec i wyjechac?
MikaNeko
Posty: 65
Rejestracja: 6 lip 2009, o 20:34

Re: test językowy na UMP

Post autor: MikaNeko »

Niestety nikt nie zauważył pytania bajera to może ja je powtórzę, bo do zaplanowania podróży powrotej z Poznania też przydała by mi się wiedza ile mniej więcej może trwać ten test ^^
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: test językowy na UMP

Post autor: Ann »

Jak dobrze pamiętam trwał on półtora godziny, jednak jeśli ktoś wcześniej skończył ( a w większości przypadków tak właśnie było), to mógł wyjść wcześniej.
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: test językowy na UMP

Post autor: bajer »

w takim razie dziękuję za odpowiedź na pytanie Miki i moje w takim razie nie mam wątpliwości że na pociąg zdążę bo skończę to tak szybko jak się będzie dało bo jakoś nie zależy mi na byciu w zbyt zaawansowanej grupie z angielskiego, wolę żeby język obcy nie był kulą u nogi w trakcie roku
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: test językowy na UMP

Post autor: doktorka »

bajer pisze:wolę żeby język obcy nie był kulą u nogi w trakcie roku
nie ma to za bardzo znaczenia, bo po 2 roku i tak grupy sa miksowane i w rezultacie angielskie głąby trafiaja do grup zaawansowanych i na odwrot, stad np w mojej grupie sa 3 osoby z komisem z angielskiego i to nie w zwiazku z niezdaniem egzaminu ale w zwiazku z brakiem dopuszczenia w ogole do egzaminu. Takze ten.polecam jednak grupy zaawansowane od poczatku, na pewno lepiej sie na tym wychodzi w ostatecznym rozrachunku.
kar
Posty: 10
Rejestracja: 18 sie 2009, o 17:45

Re: test językowy na UMP

Post autor: kar »

doktorka pisze: nie ma to za bardzo znaczenia, bo po 2 roku i tak grupy sa miksowane i w rezultacie angielskie głąby trafiaja do grup zaawansowanych i na odwrot,
To za przeproszeniem po cholerę jest ten test i dzielenie na grupy jeżeli i tak to się później wymiesza ? Serio pytam,bo ja tu logiki ani konsekwencji nie widzę,a może coś istotnego mi umyka
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: test językowy na UMP

Post autor: doktorka »

mhhh. to jest tak jak ze segregowaniem smieci. potem i tak wszystko wrzucaja do jednej smieciarki.

a powaznie mowiac- przynajmniej przez 1 i 2 rok jestes w gr odpowiedniej do swojego poziomu.
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: test językowy na UMP

Post autor: bajer »

no ok wezmę pod uwagę tę opinię, myślałem że jest się stale w tej samej grupie ale jak tak sprawa wygląda to napisze jak dam radę jeśli to ma ułatwić życie na studiach
altervingt
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2008, o 13:51

Re: test językowy na UMP

Post autor: altervingt »

Macie jakieś informacje o wynikach testu? Dzwoniłem do studium jezyków obcych ale mam wrażenie Pani nie była za bardzo zorientowana.Powiedziała że wyników nie ma, a jak będą to raczej tylko na miejscu, w Internecie nie zamieści bo ma (uwaga!) popsuty komputer.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: test językowy na UMP

Post autor: Ann »

Wyników raczej nie poznacie, nie były one oficjalnie ogłoszone, chyba, że sami w ciągu roku poprosicie o to swojego nauczyciela od lektoratu. Jedynie na podstawie wyników przydzielą Was do grup bardzie/mniej zaawansowanych , o tym w jakiej jesteście dowiecie się przy odbiorze legitymacji, czyli jakieś dwa dni przed rozpoczęciem zajęć.
KuBuS
Posty: 184
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 10:50

Re: test językowy na UMP

Post autor: KuBuS »

no to troche dziwnie, bo odbior legitymacji (dowiemy sie w jakiej grupie jestesmy) mamy 28 wrzesnia od godz 7:30 do 11:00 a pierwsze zajecia dla grup 9,10,11 sa juz o godzinie 8:00 28 wrzesnia. ciekawe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości