Specjalizacja po biologii

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Dexter_J

Specjalizacja po biologii

Post autor: Dexter_J »

Czesc. Mam pytanie czy po studiach biologicznych mozna zrobic specjalizacje z zoologii czy cos w tym stylu, o zwierzetach?
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Specjalizacja po biologii

Post autor: grzyb_m »

Pewnie, że można. Wszytko zależy od tego z czego będziesz pisać prace magisterską. Robiąc np. doktorat otrzymujesz tytuł dr nauk biologicznych w danej specjalności np. zoologia, botanika, genetyka itp.
ika006
Posty: 305
Rejestracja: 24 sty 2008, o 23:03

Re: Specjalizacja po biologii

Post autor: ika006 »

Widzę temat, który mnie interesuję, więc nie będę zaśmiecać forum i zakładać nowego tematu.

Co raz bardziej korci mnie do studiowania biologii. Chciałabym zrobić specjalizację z biologii molekularnej, ale przy tym mieć też uprawnienia nauczycielskie. Jak to zrobić?:D (pytanie może banalne, jednak nie udało mi się znaleźć żadnej satysfakcjonującej odpowiedzi).
Jedynie na stronie UAM w Poznaniu znalazłam, że licencjat- biologia nauczycielska, a później 2 lata magisterskie to są już różne specjalizacje w tym także biologia molekularna. Czyli wtedy się wybiera biologię nauczycielską (licencjat) a później IIstopnia-magisterskie, biologia molekularna?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Specjalizacja po biologii

Post autor: Savok »

ika006 pisze:Chciałabym zrobić specjalizację z biologii molekularnej,
Wybrac specjalizacje biologia molekularna".
ika006 pisze:ale przy tym mieć też uprawnienia nauczycielskie
Zrobic fakultatywny kurs pedagogiczny na 3 roku.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Specjalizacja po biologii

Post autor: grzyb_m »

Savok pisze:Zrobic fakultatywny kurs pedagogiczny na 3 roku.
skoro to biologia nauczycielska, to takie przedmioty jak psychologia, pedagogika, dydaktyka nauczania biologii są niejako wliczone, więc nie ma sensu robić żadnych kursów pedagogicznych. Zastanawiam się tylko czy na studiach magisterskich nie będziesz musiała zrobić dodatkowych kursów - ale raczej nie. Najlepiej pogadać z jakimś dydaktykiem z danej uczelni.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Specjalizacja po biologii

Post autor: Savok »

grzyb_m, mialem na mysli zwykla biologie.
ika006
Posty: 305
Rejestracja: 24 sty 2008, o 23:03

Re: Specjalizacja po biologii

Post autor: ika006 »

Savok, grzyb_m, dziękuję za pomoc.
grzyb_m pisze: Zastanawiam się tylko czy na studiach magisterskich nie będziesz musiała zrobić dodatkowych kursów
A normalnie studia magisterskie mają też specjalizację z biologii nauczycielskiej?
Bo ja myślałam, że takiej specjalizacji nie ma. Tzn. wyobrażałam to sobie tak, że można wybrać te 3 lata biologii nauczycielskiej, a specjalizacja zależy od danych zaintersowań i od tego co dana osoba planuje dalej robić po tym kierunku. Konkretniej to intersuję mnie inżynieria gentyczna, ale takiego kierunku nie ma, a że biologia jets moja pasją, to pomyślałam o samej biologii o specjalizacji- biologia molekularna, a biologię nauczycielską traktuję jako pewnego rodzaju zabezpieczenie:).
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Specjalizacja po biologii

Post autor: grzyb_m »

ika006 pisze: A normalnie studia magisterskie mają też specjalizację z biologii nauczycielskiej?
owszem, ale teraz chyba nie znajdziesz studiów biologicznych jednolitych magisterskich. Od paru lat je zlikwidowali na rzecz licencjatu + 2 letnia magisterka. Tak jak Ty mówisz, tzn. 3 lata licencjatu - studia nauczycielskie + 2 lata biologii molekularnej (mgr) to chyba jest do realizacji. Po to są specjalizacje, żeby je wybierać i mieć pewne ukierunkowanie wiedzowe po studiach.
ika006
Posty: 305
Rejestracja: 24 sty 2008, o 23:03

Re: Specjalizacja po biologii

Post autor: ika006 »

grzyb_m, dziękuję bardzo za pomoc. Punktu przyznać nie mogę, ponieważ nie jestem auotrką tematu.
Pozdrawiam.

[ Dodano: |24 Sie 2009|, o 17:04 ]
*autorką
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Specjalizacja po biologii

Post autor: grzyb_m »

ika006, nie ma za co, cieszę się, że mogłem pomóc
Nashi
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:27

Re: Specjalizacja po biologii

Post autor: Nashi »

ika006 pisze:Jedynie na stronie UAM w Poznaniu znalazłam, że licencjat- biologia nauczycielska, a później 2 lata magisterskie to są już różne specjalizacje w tym także biologia molekularna. Czyli wtedy się wybiera biologię nauczycielską (licencjat) a później IIstopnia-magisterskie, biologia molekularna?
Nauczanie biologii i przyrody wprowadzają dopiero od tego roku, ale wydaje mi się, że będą to studia pięcioletnie (3+2). Obiło mi się o uszy, ale nie wiem ile jest w tym prawdy, że po licencjacie można uczyć w podstawówce i gimnazjum, a po magisterce dodatkowo w liceum. Jeśli po trzech latach chciałabyś zacząć molekularną to na pewno musiałabyś zaliczać niektóre przedmioty kierunkowe i może niektóre z biologii (trudno powiedzieć, nikt nie wie jeszcze, jakie na nauczycielskiej będą przedmioty), bo ta specjalizacja jest wybierana na trzecim roku biologii.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Specjalizacja po biologii

Post autor: Biochejter »

ika006 pisze:Jedynie na stronie UAM w Poznaniu znalazłam, że licencjat- biologia nauczycielska, a później 2 lata magisterskie to są już różne specjalizacje w tym także biologia molekularna.
Na UMCSie od dobrych kilku lat jest licencjat z biologii nauczycielskiej: biologia z chemią, jak też biologia z geografią.
ika006
Posty: 305
Rejestracja: 24 sty 2008, o 23:03

Re: Specjalizacja po biologii

Post autor: ika006 »

Na UAM jesty napisane, że biologia nauczycielska- lcencjat, a później jak są wymienione 2-letnie magisterskie to nic o biologii nauczycielskiej nie ma, jedynie specjalizacje, takie jak. np. miologia molekularna. Wynikałoby z tego, że te 2-letnie już typowo nauczycielskie nie są. Jak napisał grzyb_m, to na biologii nauczyielskieij są te zajęcia pedagogiczne. Pod względem materiału z biologii nie sądzę, żeby sie to czymś różniło- licencjat ze zwykłej biologii a nauczycielskiej. Do nauczycielskiej chyba tylko dojdą jakieś przedmioty pedagogiczne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości