Nasiona rosiczki lub muchołówki

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
bodzio123
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2009, o 20:32

Nasiona rosiczki lub muchołówki

Post autor: bodzio123 »

witajcie nie mogę dostać nigdzie ani nasion rosiczki ani muchołówka:/ więc moje pytanie polega na tym czy mógłbym gdzieś je samemu wykopać i hodować. bo innego wyjścia jak narazie nie widzę mieszkam na mazurach nie opodal Giżycka. jest ty dużo jezior i bagien ale nie wiem w jakich miejscach szukać. wię prosze o pomoc czy znajdę je gdzieś tu.


pozdrawiam pomóżcie
Ostatnio zmieniony 25 sie 2009, o 22:45 przez bodzio123, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Nasiona rosiczki lub muchołówki

Post autor: WojtekB »

bodzio123 pisze:witajcie nie mogę dostać nigdzie ani nasion rosiczki ani muchołówka:/ więc moje pytanie polega na tym czy mógłbym gdzieś je samemu wykopać i hodować. bo innego wyjścia jak narazie nie widzę mieszkam na mazurach nie opodal Giżycka. jest ty dużo jezior i bagien ale nie wiem w jakich miejscach szukać. wię prosze o pomoc czy znajdę je gdzieś tu.


pozdrawiam pomóżcie
Jesteś hardkorem
Wikipedia pisze:Roślina objęta w Polsce ścisłą ochroną gatunkową. Ochronę rosiczek wprowadzono już w 1946 r. Liczebność populacji sukcesywnie zmniejsza się. W opracowaniu Czerwona lista roślin i grzybów Polski jest umieszczona w grupie gatunków zagrożonych wyginięciem (kategoria zagrożenia V).
Nie wiem skąd Ci przyszedł do głowy pomysł wykopywania rosiczek przecież możesz sobie zamówić - poszperaj i popytaj w internecie na forach (chociażby tutaj możesz ) skąd można pewnie zamówić rosiczki
bodzio123
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2009, o 20:32

Re: Nasiona rosiczki lub muchołówki

Post autor: bodzio123 »

wiem szalony ja dzieki za pomoc więc nie bede latał z łopatą:)
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Nasiona rosiczki lub muchołówki

Post autor: agatha_89 »

Przecież rosiczka jest w Polsce pod ochroną O wykopywaniu nie może być nawet mowy ! Wstydź się bodzio123.
wojtas007, ma racje, rosiczkę czy muchołówkę bez problemu można kupić w dobrym sklepie ogrodniczym !
bodzio123
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2009, o 20:32

Re: Nasiona rosiczki lub muchołówki

Post autor: bodzio123 »

kochani byje się w piersi bo nie wiedziałem. serio i zaprzestałem myslenia o tym. a mam pytanie jaki to koszt tych nasion
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Nasiona rosiczki lub muchołówki

Post autor: agatha_89 »

w sklepie możesz kupić gotową roślinkę ]
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Nasiona rosiczki lub muchołówki

Post autor: WojtekB »

bodzio123 pisze:kochani byje się w piersi bo nie wiedziałem. serio i zaprzestałem myslenia o tym. a mam pytanie jaki to koszt tych nasion
Jest Allegro.pl i inne strony - możesz porównać ceny :]
agatha_89 pisze:wojtas007, ma racje, rosiczkę czy muchołówkę bez problemu można kupić w dobrym sklepie ogrodniczym !
agatha_89 pisze:w sklepie możesz kupić gotową roślinkę ]
Właśnie się dowiedziałem, że nie pracuję w dobrym sklepie ogrodniczym
A tak na serio kiedyś miałem okazję kupić rosiczkę, ale się spóźniłem (na drzwiach otwartych UG). Zresztą pytałem się u mnie w sklepie gdzie pracuję, że rosiczki pojawią się dopiero na wiosnę (jeżeli w ogóle się pojawią ]. Tak jak pisze agatha_89, że rosiczkę można kupić w dobrych sklepach ogrodniczych lub przez internet
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość