Czego można Szyszorka nauczyć???????

Sonia
Posty: 5
Rejestracja: 1 maja 2008, o 17:20

Re: Czego można Szyszorka nauczyć???????

Post autor: Sonia »

Hej. Mojego szyluska mam od wczoraj wieczór. Juz pozwala mi się głaskac, chwytac go, drapac itp. Ale jest też jedne problem Nie wiem i nie umiem nauczyc Puszka reagowania na jego imię Gdy go wołam on nic nie robi Pomocy.
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: Czego można Szyszorka nauczyć???????

Post autor: sisi88 »

nie od razu go nauczysz reagowania na imie. trzeba troche cierpliwosci :]
Sonia
Posty: 5
Rejestracja: 1 maja 2008, o 17:20

Re: Czego można Szyszorka nauczyć???????

Post autor: Sonia »

Widac że jesteśmy na tym samym etapie . Jak długo już go uczysz ?
beata55522
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2008, o 14:00

Re: Czego można Szyszorka nauczyć???????

Post autor: beata55522 »

jak mój szynszylek biega po domu i chce żeby do mnie przyszedl to pukam lekko palcami w podloge trzymajac w drugim reku jakis smakołyk. prawie zawsze sie sprawdza
Madzia13
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2008, o 16:47

Re: Czego można Szyszorka nauczyć???????

Post autor: Madzia13 »

Hej. Mój zwierzak (Edward) jest taki szybki, że jak go chce wsadzic do klatki to gonie go z godzine czasami jak ma już dość to mówie do niegopyszne, pyszne wtedy przychodzi, a Ja go łapie i zamykam w klatce, ponieważ nie chce go oszukać z tympyszne, pyszne w klatce daje mu zazwyczaj ziarenko dyni lub płatek kukurydziany.
szynszylomaniak
Posty: 47
Rejestracja: 16 lis 2008, o 18:14

Re: Czego można Szyszorka nauczyć???????

Post autor: szynszylomaniak »

Mój szylek ŚP reagował na swoje imię : )
Awatar użytkownika
kasiak121
Posty: 40
Rejestracja: 13 paź 2008, o 12:59

Re: Czego można Szyszorka nauczyć???????

Post autor: kasiak121 »

Cóż. Ja swojego szylka mam już 5 lat. Kupiłam go w zoologicznym i był z gatunku dzikich, czyli trzeba go było wiele nauczyć np. wskakiwania na ręce z klatki i powrotu to niej. Był czas, że miałam dwa szylki. Ten drugi pochodził z domowej hodowli, młody, nie było z nim żadnych problemów. A Pysiek. Ujoj ile ja czasu spędziłam na przyzwyczajaniu go do siebie, otoczenia, klatki. Na imię nie reagował, standard i nic dziwnego. To nie pies, więc nie przyjdzie raczej do Ciebie ot tak, bo go wołasz. Szylek jest przekupny, lubi coś dostać w zamian. Ja swojego trenowałam na metalową puszkę ze smakołykami i potrząsałam nią wołając jego imię (Ważne jest by imię miało max 2 sylaby i było dźwięczne). Zazwyczaj skutkowało, jak miał ochotę na np migdałka lub suszone jabłuszko Ku mojej uciesze posłuszeństwo przyszło samo z czasem . Teraz, gdy wołam Pysiu, Mysiu Pysiu, Pysiaczku itd. , przylatuje nawet, gdy był zakopany w cieplutkim łóżeczku Nie muszę go za każdym razem karmić łakociami. Wystarczy pogłaskać lub podrapać po szyjce Obie strony są zadowolone. Bywa też i tak, że reaguje na stukanie paznokciami o parkiet lub drapanie dywanu Czasem skuteczniejsze jak imię.
szynszylomaniak
Posty: 47
Rejestracja: 16 lis 2008, o 18:14

Re: Czego można Szyszorka nauczyć???????

Post autor: szynszylomaniak »

Mój szylek reagował na swoje imię i nauczyl sam otwierać klatkę i potem w nocy lub rano wychodził sobie o której mu się zachciało ))
sami96
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2009, o 15:04

Re: Czego można Szyszorka nauczyć???????

Post autor: sami96 »

Hej od niedawna mam szynszyla i probuje go oswajac ale gdy go wypuszczam na wybieg to niewiem co mam z nim robic jakies pomysły? niewiem moze mu kupic jakąs zabawke a jak tak to jaka? prosze o pomoc z góry dzieki
Bastosz
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2009, o 09:12

Re: Czego można Szyszorka nauczyć???????

Post autor: Bastosz »

hey,
gdzie wasze szyle lubia byc glaskane, bo moj jakos nie zabardzo sie do tego lgnie tylko raz mi sie udalo tak poglaskac ze mu sie ewidentnie podobalo po szyi ale potem juz nei dalo rady
sami96
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2009, o 15:04

Re: Czego można Szyszorka nauczyć???????

Post autor: sami96 »

Nasze szylki lubia byc glaskane na szyi na plecach i nikiedy na boku
Bastosz
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2009, o 09:12

Re: Czego można Szyszorka nauczyć???????

Post autor: Bastosz »

dzieki
no ja mam swojego juz prawie miesiac i sie wogole nie boi daje si ebrac na rece nie wyrywa sie reaguje na wolanie i tylko glaskac sie nie daje probowalempo szyi po bokachna plecach i ogolnie wszedzie gdzie sie da i nic czasem troche jakby zrezygnowany poczeka i pozwoli sie poglaskac ale mu sie to nie podoba ewidentnie i zaraz ucieka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości