Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: persil1991 »

Ojoj to dość trudne pytanie, żeby za jednym zamachem odpowiedzieć. Kiedyś Kaamil pisał, że w Operonie zbytnio rozwodzą się nad kinetyką reakcji itp. Z aminokwasów to podobno trzy: alanina, fenyloalanina i glicyna
Nikki

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Nikki »

persil1991 pisze:Z aminokwasów to podobno trzy: alanina, fenyloalanina i glicyna
Tak. Nam też zawsze mówili na chem, że do matury tylko te 3 są obowiązkowe. Chociaż na lekcjach więcej tego było.
dzasssta
Posty: 46
Rejestracja: 18 sie 2009, o 21:39

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: dzasssta »

persil1991 pisze:
Gila pisze:od jutra nauka
jutro jest rocznica II wojny, nie wypada się uczyć. Zaczynamy od pojutrza

PS. Ile macie godzin lekcyjnych w 3 klasie? U nas 24 lekcje + 2 lekcje religii + 3 lekcje WFu.
zawsze znajdzie sie jakas okazja do nieuczenia - np 3.09 to rocznica zajecia Lwowa przez Rosjan podczas I wojny sw albo uchwalenia pierwszej francuskiej konstytucji ale ja tez nie zamierzam sie jutro uczyc
ja mam 30 godz w tym : 3 matematyki, 5 polskiego , 2 fizyki , 2 biologie , 2 chemie , 3 ang, 2 niem, 2 WOS-y, 2 przedsiebiorczosci , 1 godz. wych , 1 łacina , 2 religie , 3 w-f
dodatkowo jest jeszcze 4 godz fakultetów
lekko nie jest
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: bajer »

to i tak się cieszcie że tylko tyle godzin macie, ja w 3 klasie miałem 38 godzin lekcyjnych w tygodniu w szkole do 15-16 i jeszcze godzina drogi do domu
dzasssta pisze:3.09 to rocznica zajecia Lwowa przez Rosjan podczas I wojny sw albo uchwalenia pierwszej francuskiej konstytucji
zapomniałaś o odzyskaniu niepodległości przez Katar w 1971
Ramzey
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2008, o 14:40

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Ramzey »

Nie jest lekko? Ja mam 35h + 4h fakultetów czyli
4polskie + 1 wychowawcza (czyli 5 polskich), 2 laciny, 3 matmy, 1 gegra, 2 fizy, 3 biologie, 3 chemie, 3w-f, 2 religie, 5h jezyków obcych, 1WoS, 1WoK, 2PP, 2 historie
Czy jest opcja zrezygnowania z 4 ostatnich przedmiotów?
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: bajer »

Ramzey pisze:Czy jest opcja zrezygnowania z 4 ostatnich przedmiotów?
zawsze możesz na nich siedzieć w ławce z tyłu i się uczyć, wiele nie stracisz
dzasssta
Posty: 46
Rejestracja: 18 sie 2009, o 21:39

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: dzasssta »

ja mam to szczescie ze jestem w klasie o profilu bio-chem-fiz i wtedy w 3 kl nie mam hist ani geo, tak samo jak np klasa z rozszerz ang nie ma bio, chem, fiz, geo ani hist nie mozesz rezygnowac z tych przedmiotow bo musisz wyrobic jakas tam dana przez ME siatke godz:) szkoda ze nie mamy takiego systemu jak np w anglii gdzie sa 3 przedmioty w tzw. liceum i przez 2 lata uczysz sie tylko tych 3 przedmiotow glownie
Slashu
Posty: 68
Rejestracja: 4 cze 2009, o 18:03

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Slashu »

Nikki pisze:
persil1991 pisze:Z aminokwasów to podobno trzy: alanina, fenyloalanina i glicyna
Tak. Nam też zawsze mówili na chem, że do matury tylko te 3 są obowiązkowe. Chociaż na lekcjach więcej tego było.
No to miło wiedzieć
Awatar użytkownika
Krasus
Posty: 103
Rejestracja: 17 lip 2009, o 11:56

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Krasus »

dzasssta pisze:ja mam to szczescie ze jestem w klasie o profilu bio-chem-fiz i wtedy w 3 kl nie mam hist ani geo, tak samo jak np klasa z rozszerz ang nie ma bio, chem, fiz, geo ani hist nie mozesz rezygnowac z tych przedmiotow bo musisz wyrobic jakas tam dana przez ME siatke godz:) szkoda ze nie mamy takiego systemu jak np w anglii gdzie sa 3 przedmioty w tzw. liceum i przez 2 lata uczysz sie tylko tych 3 przedmiotow glownie
Właśnie tego zazdroszczę anglikom i chamerykanom - nie muszą uczyć się pierdół w ich odpowiedniku liceum, tylko tych przedmiotów które sami wybrali. Co prawda nie wiedzą, gdzie jest Europa, ale są specjalistami w swoich dziedzinach
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: madla »

haha tak tak - wlasnie ogladalam test historyczny, gdzie studenci historii nie mieli pojecia o historii -) mowie o stanach
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: persil1991 »

madla pisze:haha tak tak - wlasnie ogladalam test historyczny, gdzie studenci historii nie mieli pojecia o historii -) mowie o stanach
Ale trzeba przyznać, że coś tam starali się kombinować jak nie wiedzieli (a prawie nic nie wiedzieli), takie myślenie typu powstanie warszawskie? tak znam. z nazwy lub powstanie warszawskie to bunt jednym przeciw drugim", a II wojna zaczęła się od ataku tych na tamtych". Może musk to jeszcze nie jest, bardziej jakieś coś kupopochodne (czytaj dosłownie: mają nasrane we łbach), no ale się chociaż starają.

Najbardziej zaskoczył mnie tekst: pytamy najpilniejszych uczniów, którzy nawet w wakacje siedzą w bibliotekach - myślałem, że w wakacje uczą się na sesyjkę poprawkową.

bajer, tylko powiedz nam ile z tych 38 godzin to były fakultety z bioli czy chemii tudzież same lekcji biologii/chemii - bo ja na 29 goodzin ani jednej z bioli czy chemii
Chyba że Ci dowalili same PP, PO, inf., WOSy, łaciny i inne pierdy na klasę trzecią (jeśli tak, to współczucia )

PS. 2 wrześniapierwszy obóz dla Polaków. No chyba w taki dzień nie będziemy siedzieć w bioli/chemii?!
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Mercedes »

persil1991 pisze:Chyba że Ci dowalili same PP, PO, inf., WOSy, łaciny i inne pierdy na klasę trzecią (jeśli tak, to współczucia )
Mi tak zrobili. WOSy, WOKi, Przedsiębiorczości
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: madla »

persil1991 pisze:Najbardziej zaskoczył mnie tekst: pytamy najpilniejszych uczniów, którzy nawet w wakacje siedzą w bibliotekach - myślałem, że w wakacje uczą się na sesyjkę poprawkową.
to samo sobie pomyslalam Ale coz, jesli tak to i lepiej o nich swiadczy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości